بهره برداری از رادار سپهر تا پایان سال

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

بهره برداری از رادار سپهر تا پایان سال

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ارتش جمهوري اسلامي ايران از بهره برداري و نصب رادار كيهاني «سپهر» تا پايان امسال در نقاط مختلف كشور خبر داد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از ایرنا، امير « فرزاد اسماعيلي » روز دوشنبه در دومين روز از هفته دفاع مقدس در برنامه گفت و گوي صبحگاهي شبكه خبر، افزود: اين رادار پيشرفته كيهاني داراي برد ۲ هزار و ۵۰۰ كيلومتر است كه با دانش، دانش پژوهان و متخصصان داخلي طراحي و ساخته شده است.

اسماعيلي با بيان اين كه رادار «ثامن» هم با طراحي داخلي ساخته شده است، ادامه داد: علتي كه اين دستاوردها تا كامل نشدن آن ها خبري نمي شود، محفوظ ماندن اين دستاوردها از نظر امنيتي و اطلاعاتي است وگرنه تلاش ها و دستاوردها فايده اي نخواهد داشت.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ارتش، اظهارداشت: روز دهم شهريور ماه سال جاري كه روز پدافند هوايي نيز نامگذاري شده است، ۹۰ درصد پروژه رادار « پسيو» كه توانايي بالايي در كشف اهداف ريز پرنده و پنهان كار دارد، تكميل شده بود اما در مدت ۲۰ روز به قطعيت رسيد و روز گذشته به نمايش درآمد.

اسماعيلي به رادار «خاتم» كه با سامانه توپخانه اي كم ارتفاع عجين مي شود تا هدف را بدون خطا رهگيري و منهدم كند، اشاره كرد و گفت: پروژه لانچر (سكوي پرتاب) موشك با ارتفاع متوسط نيز هم اينك ساخته شده است تا مشكلات قبلي نصب موشك بر روي لانچر وجود نداشته باشد و لانچر و موشك با هم حركت كنند تا اتفاقي براي موشك نيفتد.

وي در ادامه از پروژه «هواشناسي عملياتي تاكتيكي» پدافند هوايي هم ياد كرد و افزود: در اين پروژه كه با هواشناسي معمولي متفاوت است، از ۴۰۰ ايستگاه به صورت موازي اطلاعات دريافت مي شود تا چگونگي پرتاب موشك، چگونگي هدايت و سقف پروازي هواپيماها مشخص و در اختيار قرار گيرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) ارتش با بيان اين كه از سه موتور جهشي براي طراحي و ساخت اين تجهيزات استفاده شده است، توضيح داد: اولين موتور نيازهاي عملياتي و دانش فني جوانان و متخصصان عملياتي و اطلاعاتي پدافند هوايي است.

اسماعيلي، صنايع دفاعي را دومين موتور حركت اين پدافند توصيف كرد و افزود: صنايع دفاعي كه وابسته به وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح است، در صنايع موشكي و راداري كمك شايسته اي داشته و دارند.

وي دانشجويان نخبه اي كه در دانشگاه هاي برتر كشور حضور دارند را موتور سوم حركت اين قرارگاه ناميد و توضيح داد: دانشجويان نخبه اي كه از دانشگاه هاي مختلف جهان پذيرش داشته اند اما در ايران اسلامي مانده اند و براي وطنشان تلاش مي كنند، تعامل خوب و سازنده اي با اين قرارگاه داشته اند.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”