دستپاچگی روسها بعد از سخنرانی روحانی(لغو قرارداد اس300 باید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

دستپاچگی روسها بعد از سخنرانی روحانی(لغو قرارداد اس300 باید

پست توسط hani1459 »

ریانووستی
ریابکوف: مساله لغو قرارداد تحویل اس ـ 300 به ایران باید از دستور کار خارج شود


نیژنی تاگیل (استان سوردلوف روسیه)، 4 مهر، خبرگزاری «ریا نووستی»/ "سرگی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری «ریا نووستی» اظهار داشت مسکو مایل است مساله برهم خورد قرارداد تحویل سیستم های موشکی پدافند هوایی "اس ـ 300" از دستور کار خارج شود.
ایران در رابطه با لغو قرارداد تحویل سیستم های "اس ـ 300" تقاضای پرداخت 4.2 میلیارد غرامت از روسیه کرده است. لغو تحویل این سیستم ها در رابطه با قطعنامه شماره 1929 شورای امنیت سازمان ملل بوده است.
ریابکوف در نمایشگاه Russia Arms Expo-2013 در نیژنی تاگیل به خبرنگار خبرگزاری «ریا نووستی» گفت: "ما خواستار حل و فصل این مساله و خارج شدن آن از دستور کار در مناسبات روسیه و ایران هستیم".
یادآور می شود قرارداد تحویل سیستم های "اس-300" در اواخر سال 2007 میلادی امضا شد و قرار بود روسیه 5 آتشبار از این سیستم های موشکی پدافند هوایی به ارزش حدود 800 میلیون دلار را به ایران تحویل دهد. "دمیتری مدودف" رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه 22 سپتامبرسال 2010 میلادی با صدور فرمانی تحت عنوان "تدابیر مربوط به اجرای قطعنامه شماره 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد، مورخه 9 ژوئن سال 2010 میلادی"، تحویل سیستم های اس ـ 300، تسلیحات زرهی و هواپیما، بالگرد و ناوهای جنگی به ایران را ممنوع کرد. مسکو قرارداد تحویل سیستم های "اس-300" را در سپتامبر همان سال لغو نمود. ایران در رابطه با این قضیه شکایت 4 میلیارد دلاری را علیه "روس آبارون اکسپورت" شرکت دولتی صادرات و واردات نظامی روسیه به دادگاه بین المللی حکمیت در پاریس تقدیم کرده است.
سیستم های "اس-300" که یکی از کامل ترین سیستم ها در جهان محسوب می شوند، ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن هستند. این سیستم قادر به نابودسازی اهداف بالستیک بوده و از قابلیت حمله به اهداف زمینی نیز برخوردار است. حداکثر برد آن 200 کیلومتر است.
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 221
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۲, ۳:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 490 بار

Re: دستپاچگی روسها بعد از سخنرانی روحانی(لغو قرارداد اس300

پست توسط مدافعان حرم »

ما که نفهمیدیم یعنی چی !
آندریا: سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که قهرمانی نپرورد.
گالیله: نه آندریا، سرزمین فلاکت بار سرزمینی است که در آنجا نیاز به قهرمان باشد.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 52
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۸۸, ۸:۰۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 110 بار
سپاس‌های دریافتی: 156 بار

Re: دستپاچگی روسها بعد از سخنرانی روحانی(لغو قرارداد اس300

پست توسط ukiocsmohot »

اس300 برای ایرانی
2010 جواهر
2012 شمش طلا
2014 نقره
2015 (زمان تحویل-شاید) یه نمونه خارجی که با قیمت 5 برابر (4.2 میلیارد) تهیه شده و فقط بدرد کپی برداری میخوره. چون تهدیدها دیگه تهدیدهای دوره 2009 نیست.
با این 4.2 میلیارد، بچه های صنایع دفاع، 3-4 ساله چیزی در حد اس 400 میتونن بسازن.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: دستپاچگی روسها بعد از سخنرانی روحانی(لغو قرارداد اس300

پست توسط میهن پرست »

وای خدای بزرگ.ادم این دردو بی کی بگه؟خط اخر خبر رو خوندید؟نوشته قابلیت حمله به اهداف زمینی داره؟اخه بی سواد خودت یکم فک کن ببین چیو داری به عنوان خبر به خورد ملت میدی.از اون جالب تر قابلیت مقابله با اهداف فضایی در این سیستمه.با اس 300 به جنگ تروریست های القاعده و اشرار جنوب شرق کشور میریم.با اس 300 به جنگ نیروهای فرازمینی میریم.
اقا هانی از شما بعیده.خبری که در انجمن قرار میدید رو یه بار بخونید تا این دست اخبار چرت و پرت در سایت پخش نشه.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

Re: دستپاچگی روسها بعد از سخنرانی روحانی(لغو قرارداد اس300

پست توسط hani1459 »

میهن پرست نوشته شده:وای خدای بزرگ.ادم این دردو بی کی بگه؟خط اخر خبر رو خوندید؟نوشته قابلیت حمله به اهداف زمینی داره؟اخه بی سواد خودت یکم فک کن ببین چیو داری به عنوان خبر به خورد ملت میدی.از اون جالب تر قابلیت مقابله با اهداف فضایی در این سیستمه.با اس 300 به جنگ تروریست های القاعده و اشرار جنوب شرق کشور میریم.با اس 300 به جنگ نیروهای فرازمینی میریم.
اقا هانی از شما بعیده.خبری که در انجمن قرار میدید رو یه بار بخونید تا این دست اخبار چرت و پرت در سایت پخش نشه.


دوست عزیز سلام
امیدوارم از من خورده نگیری موضوع اینه که تیتر و اصل خبر مهمه نه موضوعاتی که ضمیمه خبر شدن .البته با وجود ارتفاع درگیری 10 متر جای شک داره شاید بتونه این عمل رو انجام بده من هم مثل شما اول تعجب کردم اما بعد از پستی که شما زدی یک جستجو توی سایت ها کردم و به مطالب زیر برخوردم که شاید مطالب پایین به من و شما ودوستان کمک کنه این مطالب مطعلق به خبرگزاری ریا نووستی وبلاگ شبهای روسیه است , نوشته شده در سال 2010 از اونجایی که هر دو سایت وابسته به روسیه هستند شاید اطلاعاتشون جامع تر باشه مخصوصا ریانووستی که خبرگزاری رسمی موسکو هم هست


12/12/91مسکو،12 اسفند، خبرگزاری«ریا نووستی»/ "آلکساندر فومین" مدیر سازمان فدرال هممکاری های نظامی ـ فنی روسیه روز جمعه در مصاحبه با رادیو"اکو مسکو" اعلام کرد روسیه به خاطر عدم اجرای قرارداد فروش سیستم های موشکی پدافند هوایی"اس ـ 300" به ایران صدها میلیونها دلار از دست داد و شکایت چهار میلیارد دلاری از روسیه در دادگاه قرار دارد.
فومین گفت:" روسیه صد ها میلیونها دلار ( به خاطرپرداخت جریمه عدم تحویل اس ـ 300 به ایران) از دست داد. علاوه بر این دادخواست چهار میلیارد دلاری در دادگاه بین المللی قرار دارد و سفارش دهنده (ایران) مطلقا حق دارد".
ضمنا وی تاکید کرد سیستم های تولیدی "اس ـ 300" برای تحویل به ایران را عملا نمی توان به کشور دیگری فروخت چون ازچنان وسایلی تشکیل شده که آنها را فقط طبق سفارش ایران تهیه کرده اند.
یادآور می شود قرارداد فروش سیستم های "اس-300" به ایران در ماه دسامبر 2005 امضا شد اما "دمیتری مدودف" (Dmitry Medvedev) رییس جمهوروقت روسیه در ماه سپتامبر 2010 طی فرمانی تحویل سیستم های "اس ـ 300"، تجهیزات زرهی و هواپیما، بالگرد و ناوهای جنگی به ایران را ممنوع کرد. فرمان رئیس جمهور روسیه به دنبال تدابیر مربوط به اجرای قطعنامه شماره 1929 شورای امنیت سازمان ملل متحد، مورخه 9 ژوئن سال 2010 میلادی صادر شده است.
به دنبال آن وزارت دفاع ایران و شرکت "The AerospaceIndastries Organisation" به دادگاه حکمیت بین المللی ژنو شکایت کرده و خواستار دریافت تقریبا 4 میلیارد دلارغرامت بخاطر عدم تحویل "اس ـ 300" شده اند. "
سیستم های "اس-300" ویژه دفاع از موسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن هستند. این سیستم قادر به نابودسازی اهداف بالستیک بوده و از قابلیت حمله به اهداف زمینی نیز برخوردار است. تازه ترین مدل سیستم "اس-300" می تواند هواپیماهای دشمن را در فاصله 150 کیلومتری و ارتفاع 27 کیلومتری نابود کند.
[External Link Removed for Guests]
و

[External Link Removed for Guests]


این چندوقت که بحث داغ این سامانه موشکی و عرضه آن از طرف روسیه به ایران پیش اومده ما هم فرصت را غنیمت می شماریم و یک پست بنا بر در خواست شما عزیزان می زنیم امید وارم مورد توجه شما دوستان عزیز قرار گیرد .
مشخصات نظامی اس ۳۰۰
این سامانه قادر است هدف خود را ردیابی کند و از فاصله‌ ۱۲۰ کیلومتری به‌سوی هدف شلیک کند. این موشک در غرب به‌عنوان موشک SA-20 شناخته شده است که هر دو سیستم‌های پدافند هوایی بسیار پیشرفته و مدرنی هستند.


سیستم موشکی S-300 دارای شعاع پرتابی ۱۵۰ کیلومتر بوده و قادر است اهدافی که در ارتفاع تا ۳۰ کیلومتر قرار دارند را رویت کند. این اهداف می‌توانند از جمله هواپیماهای اسراییلی باشند که اهدافی را در خاک ایران مورد حمله قرار می‌دهند. سیستم راداری S-300 اجازه می‌دهد همزمان ده هدف را رؤیت کرده و توسط موشک‌هایی که بر روی سکوهای سیار سوار هستند، منهدم شوند.

این سامانه پیشرفته موشکی می‌تواند تمام اهداف هوایی مدرن اعم از هواپیماها، موشک های بالدار و حتی دستگاه های پرنده بدون خلبان را نابود کند.

واحد شمارش این سیستم گردان است، هر گردان شامل 4 سیستم و هر سیستم 3 لانچر دارد و هر لانچر قادر است 4 موشک شلیک کند. هر سیستم می‌تواند به 6 هدف به صورت همزمان حمله کند. برد موشک ها 150 کیلومتر است.
هر پرتابگر (Luancer) تعداد 48 موشك NGE را كه داراي برد 150 كيلومتر است حمل مي‌كند. هر سيستم کامل شامل سه پرتابگر و قادر است شش هدف را به طور همزمان نشانه بگيرد و 12 موشك را به سمت آن‌ها پرتاب كند. اين سيستم پس از تغيير مكان و پر كردن مهمات مي‌تواند به سرعت براي دفع تكرار حمله دوباره مستقر شود.

سامانه موشکی S-300 خود نيازمند حفاظت است و براي اين منظور مي‌تواند از موشك‌هاي زمين به هواي Tor-M1 و موشك‌هاي Fm-80 به همراه S-300 استفاده كند. اين موشك‌هاي كوتاه برد مي‌توانند يك سيستم دفاع هوايي كارآمد را براي حفاظت از تاسيسات فراهم كنند. به اين ترتيب S-300 مي‌تواند به عنوان سلاحي براي منهدم كردن اهداف پيشرفته در فواصل دور عمل كند.

سیستم های اس-300 ویژه دفاع از مووسسات صنعتی، نهادهای دولتی، پایگاه های نظامی و مقرهای فرماندهی در برابر حملات هوایی و فضایی دشمن هستند. [HIGHLIGHT=#ffff00]این سیستم قادر به نابودسازی اهداف بالستیک بوده و از قابلیت واردسازی ضربه به اهداف زمینی نیز برخوردار است.  تازه ترین مدل سیستم اس-300 می تواند هواپیماهای دشمن را در فاصله 150 کیلومتری و ارتفاع 27 کیلومتری نابود کند. پیشتر روسیه به ایران مجموعه های ضدهوایی موشکی تور-ام1 را با برد شلیک 12 کیلومتر و ارتفاع پرواز موشک 6 کیتصویرلومتر عرضه کرده بود.

سيستم پدافند زمين به هواي S-300 همواره براي آمريكا و متحدانش يك دردسر بوده است. نکته جالب توجه در این تحلیل این است که یک روزنامه اسرائیلی، جزئیات یک سیستم نظامی را این‌گونه بررسی می‌کند و شاید این به جهت شکست اسرائیل با وجود داشتن سلاح‌های پیشرفته در دو جنگ اخیر علیه حزب‌الله لبنان و حماس بود.

عرضه اس ۳۰۰ به ایران

"سرگی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که روسیه به قرارداد عرضه سیستم های موشکی ضدهوایی اس-300 به ایران عمل می کند، اما پیش از آن چند مسئله هستند که سامان بخشیدن به آنها ضرورت دارد، این مطلب را پایگاه اطلاع رسانی روسی "روس بالت" اطلاع می دهد.

وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: "قرارداد مربوطه وجود دارد، چیزهایی هستند که باید تا قبل از تحقق آن (قرارداد) به آنها سامان بخشیده شود".
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: دستپاچگی روسها بعد از سخنرانی روحانی(لغو قرارداد اس300

پست توسط میهن پرست »

به نظر من این فقط یک بلوف و شاید از اول یک سوتی باشه.حتی تورم ام 1 که یک سیستم ارتفاع پایین هست برای هدف قرار دادن اهداف با ارتفا خیلی کم دچار مشکل میشه و تو نمونه های جدیدی این مشکلو بر طرف کردن.دوستان اهل فن نمیان یه نظری بدن؟
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”