سامانه موشکی جدید روسیه، بلای جان پدافند آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

سامانه موشکی جدید روسیه، بلای جان پدافند آمریکا

پست توسط mjy »

العالم:
سامانه موشکی جدید روسیه، بلای جان پدافند آمریکا

دیمیتری راگزین معاون نخست وزیر روسیه گفت: سامانه جدید موشکهای بالستیک توپول که قاتل پدافند موشکی آمریکا خواهد بود، جایگزین موشکهای کنونی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، وی افزود: این سامانه قاتل شبکه پدافند موشکی آمریکاست که قصد دارد آن را ایجاد نماید.
قرار است توپول به زودی جایگزین سامانه موشکهای استراتژیک قاره پیمای "آر اس – 26" شود.
منابع وزارت دفاع روسیه گفتند: موشکهای مزبور تابستان امسال در منطقه آسترخان با موفقیت آزمایش شد و منتظر تجربه نهایی در اواخر سال 2013 است تا در نهایت نیروی موشکی ارتش روسیه رسما از آن استفاده نماید.
منابع مزبور بدون اشاره به جزییات موشک مزبور گفتند که آزمایش اولیه این موشک در سال 2011 با شکست مواجه شده بود.
موشک سری TOPOL-M سه مرحله‌ای است و حدود 47تن وزن دارد. این موشک از سوخت جامد بهره می‌برد تا بتوان آن را به راحتی و بدون خطر نگهداری و در شرایط اضطراری به سرعت آماده پرتاب کرد.
این موشک هم از سکوی متحرک و هم از سیلوهای زیرزمینی پرتاب می‌شود، طول آن 22.7 متر و قطر آن 1.2 متر است و می‌تواند محموله‌ای به وزن 1200 کیلوگرم را حمل کند. کلاهک جنگی این موشک دارای بمب هسته‌ای با قدرت 800کیلوتن تی‌ان‌تی است.
سرعت موشک در مدار زمین به بیش از 7000 متر بر ثانیه می‌رسد و می‌تواند با دقت 200 متر، هدفی در 11هزار کیلومتری را نشانه رود. گفته می‌شود این موشک به مانور ناوبری جدید مجهز شده است که می‌تواند کلاهک جنگی را از سپر دفاع ضدموشکی ایالات متحده عبور داده و روانه هدف کند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”