مجموعه پدافند دفاعی "اس500"، فراتر از انتظارات

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

مجموعه پدافند دفاعی "اس500"، فراتر از انتظارات

پست توسط mjy »

صداي روسيه:آقای ویتالی نسکورادوف، مدیرکل بخش سامانه های اصلی مرکز طراحی تسلیحات روسیه "آلماز-آنتی" در رابطه با مجموعه پدافند دفاع موشکی جدید روسیه با نام "اس500 - پرامتی" اعلام کرد:

"مجموعه پدافند دفاعی "اس500" تا سال 2017 الی 2018 میلادی برای خدمت به ارتش روسیه آماده خواهد شد."در حقیقت ساخت این مجموعه تا سال 2015 به پایان خواهد رسید. آقای ویتالی در این رابطه افزود که پس از ساخت اولین نمونه از "اس 500"، 2 الی 3 سال طول خواهد کشید تا این مجموعه ی دفاعی تحت بررسی و آزمایشات مختلف دولتی قرار گیرد و به همین دلیل نیز سالهای 2017 الی 2018 برای تولید انبوه آن پیش بینی و برنامه ریزی می شود.

"اس 500" یکی از جدیدترین نسل های پدافند دفاع موشکی است که در آن از سیستم تصمیم گیری نابودی مجزا برای انهدام موشک های بالستیک و اهداف هوایی آیرودینامیکی استفاده می شود. یکی از اهداف مهم ساخت این مجموعه پدافند جدید، انهدام موشک های بالستیک میانبرد و در صورت نیاز، انهدام موشک های بالستیک قاره پیما در اواسط و یا اواخر مسیر پرواز می باشد. از دیگر امکانات مهم "اس 500" می توان به توان نابودی موشک های مافوق صوت "هایپرسونک"، موشک های بالدار کروز، هواپیماهای بدون سرنشین "پهپاد" و همچنین ماهواره های مخابراتی و پلاتفورم های نظامی-تهاجمی هوافضا اشاره نمود.

"اس 500" مدل پیشرفته ی "اس 400" نبوده و محصولی کاملا جدید و منحصربفرد است. این مجموعه پدافند دفاع موشکی باید بتواند اهداف بالستیکی را تا ارتفاع 40 کیلومتری و فاصله ی 600 کیلومتری (200 کیلومتر بیشتر از اس 400) از سطح زمین شناسایی نموده و مورد هدف قرار دهد. "اس 500" همچنین می تواند 10 عدد از انواع موشک های بالستیکی مافوق صوت را با سرعت 7 کیلومتر بر ثانیه به طور همزمان ردیابی کرده و نابود کند.

اجزای تشکیل دهنده ی مجموعه پدافند دفاعی "اس500"، مرکز کنترل و هدایت مجموعه، رادارهای شناسایی دوربرد، پدافند ضدهوایی زمین به هوا، موشک های نسل جدید و سامانه ی دفاع ضد موشک می باشند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”