باتیسکاف جدید روسی در اعماق جزیره آمریکایی گوام

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

باتیسکاف جدید روسی در اعماق جزیره آمریکایی گوام

پست توسط mjy »

باتیسکاف جدید به عنوان یک زیردریایی خودکار، قادر است عملیات پژوهشی خود را در درازگودال ماریانا در اعماق ۱۱ کیلومتری اقیانوس آرام به انجام برساند. این باتیسکاف در روسیه طراحی و ساخته شده است .

این باتیسکاف توسط "دفتر طراحی ماشین سازی دریایی سن پترزبورگ" موسوم به "مالاخیت" طراحی شده است. این دفتر طراحی از سال ۱۹۴۸ طراحی زیردریایی ها را شروع کرده است. ولادیمیر دروفییف، مدیر عامل شرکت "مالاخایت" می گوید که ساخت این زیردریایی جدید بر اساس برنامه توسعه ی تجهیزات دریایی غیرنظامی روسیه بوده است :

"در مرحله ی مفهومی طرح باتیسکاف، گزینه های مختلف یک زیردریایی که بتواند در عمق ۱۱ کیلومتری اقیانوس فعالیت کند را مورد بررسی قرار دادیم. زیردریایی ها معمولا قادر به حمل انسان ها هستند، اما این باتیسکاف با توجه به روند توسعه ی تجهیزات دریایی، بدون سرنشین می باشد. بهره برداری آن از در وهله ی اول، برای فعالیت های علمی و پژوهشی است، اما به عنوان فناوری دو منظوره می تواند برای تامین امور ئیدروگرافی، در خدمت ناوگان نیروی دریایی روسیه نیز قرار گیرد ".

انسان در اعماق ۱۱ کیلومتری، فقط دو بار حضور خود را به ثبت رسانده است. در سال ۱۹۶۰ ژاک پیکّار ـ اقیانوس شناس سوئیسی به همراه دون وُلش ـ ستوان نیروی دریایی ناوگان آمریکا توسط باتیسکاف "تری اِست"، خود را به درازگودال ماریانا رساندند . بسیاری از عزم آنان برای ادامه ی پائین تر رفتن به زیر آب، وقتی که در عمق 9 کیلومتری دریا شیشه ی پنجره ی باتیسکاف آنها ترک خورد، شوکه شدند. در سال 2012 جیمز کامرون، کارگردان کانادایی نیز با باتیسکاف دیپسی چالنجر به این درازگودال رفت. البته باتیسکاف های بدون سرنیشن ژاپنی - «کایکو» و آمریکایی « نِرِئوس» را نیز نه باید فراموش کرد. آنها نمونه های موجودات زنده ی آن گودال، همچون باکتری ها، میگوها و کرم های دریایی را به سطح زمین آوردند.

روسیه در حال حاضر دارای زیردریایی های علمی- تحقیقاتی « میر» است. آنها می توانند تا عمق 6 کیلومتری به زیر آب رفته و تا 5/98 درصد کف اقیانوس های جهان را مورد پژوهش قرار دهند. دو زیر دریایی مشابه نظامی « روس» و «کنسول» نیز وجود دارد.

همانطور که در مطبوعات به آن اشاره شده است، باتیسکاف های نظامی برای اتصال به کابل های مخابراتی زیر آبی و شنود دشمن، مورد استفاده قرار می گیرند.

اینکه باتیسکاف جدید در درازگودال ماریانا و در نزدیکی جزیره گوام که محل استقرار پایگاه نظامی آمریکا است چه خواهد کرد، جای حدس و گمان دارد.
Major II
Major II
پست: 286
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۰, ۲:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: RASHT
سپاس‌های ارسالی: 1271 بار
سپاس‌های دریافتی: 1131 بار
تماس:

Re: باتیسکاف جدید روسی در اعماق جزیره آمریکایی گوام

پست توسط mahdi2elve »

سلام
لطفا تو پستات از عکس هم استفاده کن.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: باتیسکاف جدید روسی در اعماق جزیره آمریکایی گوام

پست توسط Shahbaz »

با تشكر
لطفا منبع خبر را در پست هاي ارسالي ذكر نمائيد.

مثال: منبع: صداي روسيه

تصویر
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”