آشنایی با بالگرد چند منظوره روسیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

آشنایی با بالگرد چند منظوره روسیه

پست توسط mjy »

بالگرد چند منظوره ی حمل و نقل – تهاجمی ، یکی معروف ترین بالگردها در کلاس خود بوده و ساخت کارخانه بالگرد سازی مسکو <میلیا> می باشد.

این کارخانه در کل اقدام به تولید تقریبی 3500 فروند <Mi-24 > نموده که این تعداد در خدمت ارتش 30 کشور دنیا قرار گرفته است. مچنین این بالگردها نقش بسزایی در حملات نظامی به افغانستان، چچنستان و دیگر مناطق متشنج ایفا نموده اند. در زبان عامیانه این بالگردها را به اصطلاح <استکان> و <کروکودیل> می نامند.

از موارد اصلی استفاده از این بالگردها می توان به آماده سازی نظامیان، مانورها و رژه های نظامی، پشتیبانی پیاده نظام، نابودی اهداف زرهی و غیر زرهی، نابودی اهداف رویخشکی و روی آب، مقابله با جنگنده های کوچک و پرواز کوتاه، نابودی پیاده نظام دشمن، نقشه برداری و جاسوسی، مین گزاری مناطق نظامی و غیره اشاره نمود

8 نظامی بهمراه تسلیحات مربوطه و یا 4 مجروح نشسته و خوابیده بهمراه پرستار می توانند به راحتی در کابین این بالگرد جای گیرند. این بالگرد ، توان حمل تسلیحات را تا سقف 1500 کیلوگرم در کابین خود و تا 2400 کیلوگرم در حالت آویزان، دارد.

از تسلیحات بکار گرفته شده در این بالگرد می توان به تسلیحات توپخانه ای هدایت شونده و مستقیم، 6 الی 18 موشک هدایت شونده ضد تانک تا مسافت 5،5 کیلومتر، موشک های هوا به هوا برای انهدام اهداف هوایی، پدافند دفاع موشکی، سیستم بمب افکن با بمب های 250 الی 500 کیلوگرمی (تا سقف 1000 کیلوگرم)، همچنین سیستم جایگزاری مین های ضد نفر مدل < PFM-1 > اشاره نمود.

این بالگرد با توجه به نوع آن می تواند از موتورهای توربینی گازی با قدرت 2225 الی 2499 اسب بخار برخوردار بوده و با تجهیزات کامل می تواند مسافت 2400 الی 2860 کیلومتر را بپیماید.صداي روسيه
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”