نفربر زرهی پرقدرت و پیشرفته روسیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

نفربر زرهی پرقدرت و پیشرفته روسیه

پست توسط mjy »

نفر بر زرهی مدل <بی تی آر -82> به عنوان پیشرفته ترین نوع نفربر زرهی در ارتش روسیه به شمار می آید. این نفربر بر اساس مدل <بی تی آر -80> ساخته شده و توان نصب و حمل انواع مسلسل های هم محور با کالیبر 14.5 و 7.62 میلی متر و همچنین توپ جنگی اتوماتیک 30 میلی متری مدل < 2А72 > را دارد.

این نفربر با برخورداری از سیستم پیشرفته ثبت و پردازش اطلاعات و سیستم هدف گیری ترکیبی با تثبیت کننده های میدان دید، به راحتی می تواند تسلیحات دشمن را از فواصل دور و نزدیک مورد اصابت قرار دهد.

برای حفاظت از جان سرنشینان ، در تمامی سطوح داخلی <بی تی آر -82> ، لنت های مخصوص ضد خمپاره استفاده شده است. همچنین این نفربر به سیستم نوین اتفای حریق نیز مجهز می باشد.

از دیگرتجهیزات بکار گرفته شده در این نفربر 15 تنی می توان به سیستم های جدید و پیشرفته مخابراتی، سیستم تعیین جهت و نقشه برداری، سیستم ترکیبی میدان دید، سیستم آسان هدایت و کنترل، موتورهای پرقدرت دیزلی با توان 300 اسب بخار و سیستم تعلیق فوق پیشرفته اشاره نمود.

نفر بر <بی تی آر -82> پس از تغییرات و پیشرفته سازی به مدل <بی آر تی-80> نام گذاری شد. پیش از این شاهد چنین تغییراتی در مدل های <تی-55> و <تی-90> بوده ایم.


صداي روسيه
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”