تانک بی همتای روسیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

تانک بی همتای روسیه

پست توسط mjy »

بزرگترین و مهمترین کمپانی تولید تسلیحات روسیه با نام <روس آبارون اسپورت>، اقدام به تولید و ساخت تانک Т-90МS خواهد نمود . صادرات این تانک برای کشورهای آسیای مرکزی و جنوب شرق آسیا همچون هند، الجزایر، ترکمنستان و اندونزی پیش بینی شده است.

" اسن توپویف" مشاور مدیر کل این کمپانی می گوید: تانک Т-90МS به عنوان یکی مهمترین مهره های نظامی روسیه در دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تسلیحات نظامی KADEX-2012 به نمایش گذاشته شد. وی افزود: این تانک مدل پیشرفته شده تانک Т-90S بوده و و از هر لحاظ از مدل های مشابه خود در جهان برتر است. این تانک تا به امروز همتایی نداشته و از لحاظ عملکرد و مشخصات فنی نیز بی نظیر می باشد.

تانک Т-90МS با نام <تاگیل> مشابه نوع پیشین خود یعنی Т-90S طراحی شده و تفاوت اساسی آن در طراحی نوین برجک تانک می باشد. از ویژگی های قابل توجه این تانک می توان به پیشرفته سازی تمام قطعات و تجهیزات بکار رفته در این تانک اشاره نمود. این ویژگی های جدید منجر به افزایش قابلیت های عملیاتی و مانورهای نظامی در این تانک گردیده است.

طراحی نوین برجک ولوله ماژول این تانک امکان جایگیری 2 نفر به عنوان مثال توپچی و فرمانده را در خود امکان پذیر ساخته است. استفاده از سیستم های پیشرفته اتوماتیک در طراحی و ساخت برجک، امکان بهبود در وضعیت شلیک، افزایش برد مفید، کاهش مدت زمان شلیک، تعیین فاصله و تخیص اهداف در شب را می دهد. از دیگربرتری های این تانک می توان به سیستم دیجیتال 360 درجه دیدبانی، مسلسل ثابت، سیستم کنترل از راه دور و هدایت خودکار اشاره نمود.

در این تانک موتوری قدرمتمندتر با توان کاری بالا مورد استفاده قرار گرفته شده است. توان گردش در یک نقطه، سیستم انتقال نیرو به صورت اتوماتیک و توان تغییر به سیستم دستی از دیگر مشخصات مهم این تانک به شمار می رود.

در نهایت مهم ترین نکته در این تانک قیمت پایین آن بوده که در مقایسه با مدل های مشابه غربی به میزان چند برابر ارزان تر می باشد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”