انتظار بهره برداری از جنگنده پیشرفته سو-35 در سال 2013

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

انتظار بهره برداری از جنگنده پیشرفته سو-35 در سال 2013

پست توسط mjy »

"ویکتور بانداروف"، رئیس نیروهای هوایی روسیه می گوید: برنامه های بلند مدت نیروی هوایی روسیه برای ساخت جنگنده های جدید از سال آینده آغاز خواهند شد. جنگنده سوخو-35و نسل پنجم از جنگنده T-50 به ترتیب از سالهای 2013 و 2015 به بهره برداری خواهند رسید.

جنگنده سو-35 نوع پیشرفته جنگنده سو-27 می باشد که در آن از سیستم های نسل پنجم جنگنده ها استفاده شده است. از خصوصیات اصلی آن می توان به داشتن رادار قدرتمند و پیشرفته <ایبریس E > مجهز به سیستم شناسایی اجسام تا فاصله 400 کیلومتر، موتورهای قدرتمند سری <اس 117> بوزن 14،5 تن، سیستم هدایت محوری موتور و بهبود تجهیزات الکترونیکی اشاره نمود.

این جنگنده در کارخانه هواپیماسازی شهر <کامسامولسک بر آمور> روسیه به بهره برداری خواهد رسید. از دیگر محصولات این کارخانه می توان به تولید بخش عظیمی از جنگنده های سو-27 اشاره نمود. چین مقادیر زیادی از سو-27 از روسیه خریداری نموده و در حال حاضر نیز برای خرید سو-35 نیز اعلام آمادگی نموده است. اکنون روسیه و چین در حال بحث و بررسی و انجام مذاکرات برای ارسال این جنگنده ها به چین می باشند.

به غیر از روسیه و چین کشورهای دیگری نیز در منطقه برای دریافت جنگنده های نسل پنجم اعلام آمادگی کرده اند. دلیل اصلی مذاکرات روسیه و چین بر تاکید ارسال جنگنده های نسل پنجم روسیه به خاطر رابطه نزدیک دو کشور ژاپن و کره با ایالات متحده می باشد. در حال حاضر جنگنده های اف-22 آمریکایی به طور مرتب در حال مانور دهی در اقیانوس آرام می باشند و درآینده نزدیک شاهد پیدایش نسل پنجم از جنگنده آمریکایی اف-35 در منطقه خواهیم بود . دو کشور ژاپن وکره جنوبی به خاطر داشتن رابطه نزدیک با ایالات متحده، به فن آوری سیستم هوای آمریکا دسترسی خواهند داشت. آمریکا در حال افزایش صادرات از این نوع جنگنده ها برای متحدان خود در منطقه می باشد. به همین خاطر مذاکرات ژاپن و کره جنوبی با روسیه در چارچوب خرید جنگنده های سو بی نتیجه خواهند ماند.

روسیه اعلام کرد که تولید جنگنده های نسل پنجم Т-50 را به طور تقریبی از سال 2015 آغاز خواهد کرد و تا این زمان است ممکن است دستخوش تغییرات پیش بینی نشده گردد. تجربه ها درساخت اف-22 و اف-35 نشانگر آن است که مدت زمان تولید این جنگنده ها به خاطر داشتن سیستم های پیچیده، از چارچوب زمانی اعلام شده بیشتر می گردد.

ضعف موتور و توربین های جنگنده های نسل پنجم چین به عنوان یکی از معضلات صنعت هوایی این کشور به شمار می آید. به همین دلیل نمی توان تاریخ دقیق تولید و بهره برداری از این جنگنده ها را پیش بینی نمود. این کشور تنها با مدرنیزه کردن نسل چهارم جنگنده های J-11B و J-10 در سالهای آینده می تواند تا حدی این ضعف را جبران نماید. بسیاری از تکنولوژی های استفاده شده در سوخو-35 مثل موتور و توربین می تواند برای بهبود جنگنده های چینی مخصوصا J-20 مورد استفاده قرار گیرد.

مذاکرات روسیه و چین برای ارسال سو-35 با دشواری های زیادی همراه است. این دشواری ها به خاطر پیشنهادهای متفاوت همکاری از سوی این دو کشور می باشد. چین قصد دارد برای بررسی از نوع عملکرد این جنگنده ها، تنها مقدار محدودی از آنها را خریداری نماید. تجربه نشان داده است که چین پس از خرید این مقدار، بدون اجازه و کسب مجوز اقدام به کپی برداری از این جنگنده ها خواهد کرد. به همین خاطرروسیه اعلام کرد که خواستارعقد قرارداد برای ارسال دست کم 48 فروند از این نوع جنگنده می باشد.

بدیهی است که چین به دلیل سیاست های داخلی خواستار عدم از سرگیری خرید جنگنده از کشورهای خارجی می باشد. به همین خاطر انتظار می رود که این نتایج مذاکرات به خاطر عدم یافتن راه حل دوجانبه تا مدت ها به تاخیر بیافتد.
New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۰, ۱۱:۱۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

Re: انتظار بهره برداری از جنگنده پیشرفته سو-35 در سال 2013

پست توسط mehdi32 »

سلام خسته نباشید کسی میدونه این دود فانتوم مال چیه :lol:
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”