رونمایی چین از ناوگان زیردریایی اتمی+عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

رونمایی چین از ناوگان زیردریایی اتمی+عکس

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]چین از ناوگان بسیار سری زیردریایی های هسته ای خود رونمایی کرد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق رسانه های دولتی چین امروز سه شنبه اختلافهای شدید دریایی بین چین و همسایگانش را به عنوان انگیزه چین برای این قدرت نمایی مطرح کردند.

شماری از روزنامه های رسمی چین امروز عنوان نخست خود را به ناوگان زیردریایی های چین اختصاص دادند.

تلویزیون مرکزی چین نیز به مدت دو روز پخش رزمایشهای ناوگان زیردریایی های هسته ای را در صدر مهمترین بخش خبرهای تلویزیونی قرار داد.

 تصویر 
روزنامه گلوبال تایمز در سرمقاله ای نوشت به غیر از اقتصاد ، مالکیت زرادخانه هسته ای نیز از جنبه های اقتدار چین به شمار می رود و این موضوع را برخی کشورها در برنامه ریزی سیاست خود در قبال چین آن را جدی نمی گیرند.

 تصویر
  روزنامه رسمی که به لحن ملی گرایانه اش معروف است افزود در برابر بی تفاوتی این کشورها چین باید به وضوح نشان بدهد تنها راه این است که منافع اصولی چینی ها به چالش کشیده نشود.

نمایش قدرت ناوگان زیردریایی هسته ای چین در حالی صورت گرفته است که پکن بر سر جزایر دریای چین شرقی که ژاپن مدعی مالکیت آنهاست ، به شدت با توکیو اختلاف دارد.

 تصویر 
چین از سوی دیگر با شماری از کشورهای جنوب شرقی آسیا از جمله فیلیپین نیز درباره کنترل شماری از جزایر در مناطق دریایی راهبردی و غنی از نظر منابع دچار اختلاف است.
[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”