ادعای غرامت شرکت بالگرد سازی علیه ایران رد شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ادعای غرامت شرکت بالگرد سازی علیه ایران رد شد

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]دادگاه استیناف آمریکا با رد ادعای شرکت بالگردسازی بل علیه ایران حکم دادگاه بدوی مبنی بر پرداخت ۲۲ میلیون دلار غرامت از سوی ایران به این شرکت را رد کرد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، شرکت بل مدعی بود که یکی از بالگردهای تولیدی در ایران از روی مدل بل جت رنجر 206 شبیه سازی شده اما دادگاه استیناف حکم صادره از سوی دادگاه بدوی را رد کرد.

در حکم 19 صفحه ای دادگاه استیناف به قضاوت قاضي "جوديث دبليو راجرز" آمده است: شرکت بل نمی تواند از بند معافیت از فعالیت تجاری که در قانون ایمنی حاکمیت خارجی آمده استفاده کند زیرا نتوانسته شواهدی ارائه دهد که ثابت کنند فعالیت های تجاری ایران اثری مستقیم بر آمریکا داشته است.

بر اساس این گزارش، شرکت بل در دهه 1970 کارخانه ای در ایران داشت که پس از پیروزی انقلاب اسلامی آن را رها کرد. شرکت بل در دسامبر 2002 مطلع شد یک شرکت دولتی ایران از این کارخانه برای تولید بالگردهایی استفاده می کند که شبیه بالگرد جت رنجر 206 هستند. این شرکت در سال 2006 علیه ایران شکایت کرد. ایران در دادگاه حاضر نشد و شرکت بل حکمی مبنی بر دریافت بيش از 22 میلیون دلار غرامت به همراه هزینه های دادرسی از ایران بدست آورد.

گفتني است، اين شکست ديگري براي ضربه وارد کردن غرب به ايران از طريق شکايت هاي دادگاهي بدون ادله محسوب مي شود.
مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”