تشکیل "نیروی دریایی در سایه" سپاه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

تشکیل "نیروی دریایی در سایه" سپاه

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه گفت: بسیج دریایی باید با همکاری نیروی دریایی سپاه و سازمان بسیج به سرعت سازماندهی شود.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق، گردهمایی اعضای کمیسیون هم اندیشی طرح شهید فهمیده در ستاد نیروی دریایی سپاه در بندرعباس برگزار شد.

سردار علی‌اکبر خراتیان معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه طی سخنانی در این گردهمایی با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی که باید مورد توجه قرار گیرد، از ظرفیت عظیم بسیج برای تشکیل «نیروی دریایی در سایه» سخن گفت و خاطرنشان کرد: بسیج دریایی باید با همکاری نیروی دریایی سپاه و سازمان بسیج به سرعت سازماندهی شود.

خراتیان ضمن تقدیر از دست اندرکاران طرح شهید فهمیده، اظهار داشت: این طرح از ظرفیت لازم برای توسعه در کل کشور برخوردار است. وی افزود: در استان‌های ساحلی و مناطق دریایی وجه غالب کارکرد طرح شهید فهمیده باید ناظر به موضوعات دریایی و دفاع دریایی باشد.

خراتیان گفت: باید سمت و سوی برنامه‌ها به گونه‌ای پیش‌بینی شود که اعضای طرح شهید فهمیده بتوانند در پرتو شناخت و آموزش هایی که کسب می‌کنند، در مواقع لزوم بتوانند به ظرفیت و توانمندی نیروی دریایی افزوده شوند.

وی ادامه داد: مقوله دریا، یک مقوله تخصصی است و بخشی از ظرفیت بسیج باید آموزش های خاص عملیات و دفاع دریایی ببیند.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه همچنین تصریح کرد: کیفیت اجرا و مقیاس طرح شهید فهمیده باید ارتقا پیدا کند و مراسم الحاق اعضای جدید امسال باید با شکوه تر از هر سال برگزار شود.

وی با اشاره به نقش نیروی دریایی سپاه در شکل گیری و استمرار طرح شهید فهمیده و با تأکید مجدد بر این که در استان‌های ساحلی سمت و سوی توانمندی بسیج باید صبغه دریایی پیدا کرده و به بخشی از توان رزم نیروی دریایی سپاه تبدیل شود، افزود: برقراری ارتباط وسیع تر و دامنه‌دارتر با اعضای طرح و ایجاد تشکلی که با جامع نگری به تدوین جزئیات طرح بپردازد، یک اولویت است.

خراتیان در ادامه خواستار برپایی دوره‌های آموزشی خاص برای اعضای طرح شهید فهمیده در استان‌های ساحلی برای فراگیری اصول رزم و دفاع در دریا، مشارکت دادن اعضای طرح در گشت‌های دریایی و تشکیل مستمر جلسات هم اندیشی و اتاق فکر برای اصلاح کاستی ها و تقویت نقاط قوت طرح شد.

در آغاز این نشست، سردار ناصیه نکو معاون نیروی انسانی ندسا گزارشی از هفت سال برگزاری طرح شهید فهمیده در مناطق و رده‌های ساحلی جنوب کشور به میزبانی نیروی دریایی سپاه، ارائه کرد.

این کمیسیون مصوباتی نیز داشت و مقرر شد همه مناطق و رده‌های نیروی دریایی سپاه و سپاه‌های استانی مرتبط، با توجه به حساسیت شرایطی که در آن قرار داریم تمام مساعی خود را به کار گرفته و ضمن حفظ هماهنگی های لازم با سازمان بسیج و آموزش و پرورش، برنامه های متنوعی را برای اجرای هر چه بهتر طرح پیش بینی کنند.

بنا بر این گزارش، «رهروان شهید فهمیده» نام طرحی است که به پیشنهاد نیروی دریایی سپاه شکل گرفت و هم اکنون بیش از هفت سال از اجرای آن می گذرد و هر ساله جمعی از دانش آموزان 13 ساله استان های ساحل نشین جنوب کشور به عضویت این طرح در می آیند.

این طرح در دل خود نوعی فرهنگ سازی، ظرفیت سازی و ترویج ارزش های دفاع مقدس به نسل های آینده انقلاب است و ایده آل ترین هدفی که برای آن ترسیم شده،‌ بنا است با تبدیل شدن به یک طرح ملی در تمام کشور اجرا شود.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”