نوید سازمان هوافضا برای تولید سامانه‌های موشکی جدید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

نوید سازمان هوافضا برای تولید سامانه‌های موشکی جدید

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]در دهه کنونی که ایجاد صنایع دفاعی موج چهارم برای تولید محصولات نوآورانه پیشگام مطرح است، طراحی سامانه‌های فضایی و موشکی نوآورانه و افزایش تعداد محصولات نوآورانه مورد توجه جدی قرار گرفته است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش مشرق، سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع به مناسبت 13آبان پانزدهمین سالروز تاسیس این سازمان، بیانیه‌ای صادر کرد که در آن آمده است: سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع پانزده سال پیش در 13 آبان 1377 برای پاسخ به نیازهای جدید نیروهای مسلح و حفاظت از کیان و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی با تدبیر فرماندهی معظم کل قوا با سازماندهی جدید تاسیس شد.

بهره‌مندی موثر از تجارب ارزشمند دفاع مقدس و نبوغ، خلاقیت و استعدادهای درخشان دانشمندان هوافضای وزارت دفاع امروز این سازمان را به رتبه‌ای از توسعه و بلوغ رسیده ‌که علاوه بر اینکه جمهوری اسلامی‌ ایران‌را وارد رقابت‌های جهانی در عرصه‌های فضایی نموده، در اوج تهدیدها و تحریم‌ها نیز به عنوان نماد توانمندی و اقتدار دفاعی کشور توجه و نگاه همگان را به خود معطوف و با بومی ساختن دانش هوافضایی در کشور، سازمانی دانش بنیان همراه با اقتدار علمی و دفاعی، موجبات غرور و امنیت ملی را فراهم کرده است.

این بیانیه می‌افزاید: سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، با به فعلیت رساندن دانش و قابلیت‌های بالقوه موجود در کشور در مدت زمان کوتاهی، ایران اسلامی رادر ردیف معدود کشورهای صاحب فناوری‌های پیشرفته هوافضا جهان قرار داد و با به‌کارگیری ظرفیت های علمی و تحقیقاتی کشور، پرنشاط، پرشور و بالنده مسیر حرکت خود را طی می‌کند.

در این بیانیه تاکید شده است: توسعه صنایع هوافضایی از چند سو مورد اهمیت دولت‌ها و مجامع علمی و تحقیقاتی است. این صنایع دنیایی از فناوری‌های پیشرفته است، موتور توسعه صنعتی کشورهاست و همچنین اشتغالزایی بالای این صنایع و توسعه آن عامل اصلی در افزایش قابلیت بازدارندگی و مایه مباهات و غرور ملی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: تنوع و رشد کمی و کیفی محصولات سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، ارتقاء سطح بهره‌وری، اخذ مقام‌های برتر از جشنواره‌های علمی و تحقیقاتی همچون خوارزمی، سلمان فارسی و ... و مراجع ذیصلاح در حوزه‌های مختلف همچون ایمنی، مدیریت و ...، حضور در دانشگاه‌ها و کانون های علمی و از همه مهمتر افزایش رضایت و خرسندسازی ذینفعان کلیدی سازمان از جمله شاخص‌هایی هستند که سازمان آنها را در ارزیابی مستمر خود مورد توجه قرار داده است.

این بیانیه می‌افزاید: محصولات سازمان در حال حاضر در حوزه‌های مختلف فضایی بویژه طراحی و ساخت پایگاه‌های پرتاب و انواع ماهواره‌برها (حامل‌های ماهواره) و دفاعی بویژه طراحی و ساخت سامانه‌های موشکی زمین به زمین، ضد زره، پدافند هوایی، هواپایه و کروز دریایی باعث شده است تا توان نیروهای مسلح و قدرت مانور آنها به نحو چشمگیری افزایش یافته و توان دفاعی و قدرت بازدارندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مثال زدنی نموده است.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: در دهه کنونی که ایجاد صنایع دفاعی موج چهارم برای تولید محصولات نوآورانه پیشگام مطرح است، طراحی سامانه های فضایی و موشکی نوآورانه و افزایش تعداد محصولات نوآورانه مورد توجه جدی قرار گرفته است. به‌دلیل ماهیت و پیچیدگی محصولات هوافضایی، دستیابی به این هدف با سرمایه‌گذاری بر روی فناوری‌های نوین هوافضا‌یی و ایجاد و توسعه زیرساخت‌های لازمه محقق می‌گردد. توسعه فناوری، علاوه بر افزایش قدرت نوآوری در محصولات هوافضایی، دستیابی به محصولات نوین و پیچیده را در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌سازد.

این بیانیه می‌افزاید: سازمان صنایع هوافضا با تمرکز روی شاخص‌های توسعه فناوری و رویکرد به فناوری نسل چهارم دفاعی کیفیت محصولات خود را نیز افزایش داده است. شاخص هایی مانند افزایش دقت، افزایش ماندگاری، رادارگریزی، اثربخشی، تاکتیکی‌تر شدن و ... که در کیفیت محصولات این سازمان مورد نظر قرارگرفته‌اند، همگی از مولفه‌های اصلی فناوری نسل چهارم می‌باشند.

در این بیانیه تاکید شده است: در حوزه فضایی نیز طراحی و ساخت ماهواره‌برهای سفیر و سه پرتاب موفق پی در پی ماهواره‌های امید، رصد و نوید و همچنین کاوشگر پیشگام با ماموریت ارسال موجود زنده به فضا و کسب عنوان نخستین سازمان پرتاب کننده ماهواره در جهان اسلام، که مولود تلاش بی نظیر دانشمندان صنایع هوافضای وزارت دفاع و به عنوان نماد اقتدار علمی و فناوری ایران، نگاه بسیاری از کشورهای جهان و بویژه کشورهای اسلامی را به جمهوری اسلامی ایران معطوف نموده است.

این سازمان در حال حاضر نیز برنامه‌هایی برای طراحی و ساخت پایگاه‌های جدید پرتاب فضایی و طراحی و ساخت ماهواره‌برهای قوی‌تر را نیز در دستور کار دارد که بزودی خبرهای مسرت بخش آن منتشر خواهد شد.

در پایان این بیانیه آمده است: امید است با عنایات حضرت حق و تحت تدابیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا، با اتکاء به توان دانشمندان و کارکنان متعهد و متخصص سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع بتوانیم همواره نقش موثر و شایسته‌ای را در حفاظت از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفا نموده، تداوم بخش راه شهیدان، موجب سرافرازی ملت عزیز ایران و فاتح قله‌های بلند علم و فناوری باشیم.
[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”