افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردستان

پست توسط Java »

ادامه انتشار اسناد فاش شده توسط ادوار اسنودن از فعالیت‌های جاسوسی "آژانس امنیت ملی آمریکا" (NSA) نشان می‌دهد که رهبر جمهوری اسلامی نیز تحت نظر دقیق بوده است. [External Link Removed for Guests] 
روز شنبه دوم نوامبر (۱۱ آبان) روزنامه نیویورک تایمز بخش‌هایی تازه از اسناد فعالیت‌های ان.اس.ای را منتشر کرد که در آن به یک پروژه‌ی جاسوسی پیشرفته با عنوان «عملیات دِرِدنوت» (Operation Dreadnought) اشاره شده است.

بر اساس این گزارش در ماه مه ۲۰۰۹ (بهار ۱۳۸۸) مقامات امنیتی آمریکا متوجه سفر نادر آیت‌الله خامنه‌ای به استان کردستان شدند. پس از آن تصمیم گرفته شد در یک ماموریت بسیار ویژه رهبر جمهوری اسلامی و تیم همراه‌اش تحت نظارت کامل قرار بگیرند.

کنترل مکالمات رهبر جمهوری اسلامی و تیم حفاظتی

سازمان اطلاعات و امنیت ملی آمریکا در این عملیات همکاری نزدیکی را با سازمان ملی اطلاعات جغرافیایی و نقشه آمریکا و همچنین مرکز ارتباطات رسمی بریتانیا داشته است.

در این عملیات تیم همراه رهبر جمهوری اسلامی، وسايل نقلیه و سلاح‌های آن‌ها از طریق ماهواره مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین مکالمات ترافیک هوایی هواپیماها و هلی‌کوپترها در زمان برخاستن و فرودشان شنود شده است.

اسناد منتشر شده نشان می‌دهد که ماموران امنیتی آمریکا شنیده‌اند که تیم همراه آیت‌الله خامنه‌ای‌در مورد یافتن یک جرثقیل برای قرار دادن یک آمبولانس و یک ماشین آتش‌نشانی بر روی کامیون‌های کاروان همراه وی صحبت می‌کنند.

همچنین با استفاده از تجهیزات پیشرفته، یک سخنرانی عمومی رهبر جمهوری اسلامی در یک ورزشگاه فوتبال در کردستان شنود شده است.

جاسوسی از مقامات ایرانی در مواقع بحرانی

نیویورک تایمز تصریح می‌کند که بر اساس اسناد منتشر شده توسط ادوارد اسنودن،‌در این عملیات ایستگاه‌های دفاع هوایی ایران و مختصات مربوط به ماهواره‌های ایران مورد مطالعه قرار گرفته‌است.

اگرچه گزارش می‌افزاید که هدف اصلی از این عملیات پیشرفته جاسوسی دستیابی به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای نبوده است، ولی به نظر می‌رسد ماموران اطلاعاتی آمریکا تلاش کرده‌اند توان جمع‌آوری اطلاعات مهم در مواقع بحرانی را بررسی کنند.

در اسناد منتشر شده ان.اس.ای از این اقدام با عنوان «انگشت‌نگاری ارتباطات» یاد شده است که به معنای امکان ردگیری ارتباطات بین‌المللی و مکاتبات مرتبط با رهبر جمهوری اسلامی است.

به عنوان نمونه به برنامه هسته‌ای ایران اشاره شده که بر این اساس توانایی شنود مکالمات رهبران ایران، مقامات نظامی و دانشمندان هسته‌ای یک مزیت مهم برای آژانس امنیت ملی آمریکا است.

در اسنادی که روز شنبه ۲ نوامبر توسط نیویورک تایمز منتشر شد، به فعالیت‌های اطلاعاتی ان.اس.ای در دیگر کشورهای جهان نیز اشاره شده است.

[External Link Removed for Guests]
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

پست توسط Solver »

چقدر پیشرفته هستند ... حیف از پس جاسوس خودشان بر نمی آیند !

شاید هم پیشرفته نیستند، و خوب بعد از کلی فکر گفتند یکی را بفرستیم افشاگری کند تا دنیا فکر کند پیشرفته هستیم، شاهد هم که از غیب می رسد !

و شاید هردو ! تصویر

خود محکومی ؟ وقتی سی ان ان درباره مسئله ای حرف میزند یعنی دولت آمریکا اصلا دنبال انکار و پنهان کاری در رابطه با اون موضوع نیست!

ظاهرا این عمل بد و شنود بدجور داره به نفع آمریکا و زنده کردن قدرت حاکمیتش بر دنیا تمام می شود، بالاخره بعد از افتضاح سوریه باید یک طوری خودشان را احیا کنند و بگویند خیلی قوی هستند ...

و البته که به بهترین شکل ممکن از این آب گل آلود که چه عرض کنم گندکاریشان که رو شده دارند ماهی گیری میکنند.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
پست: 135
تاریخ عضویت: جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 232 بار
سپاس‌های دریافتی: 617 بار

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

پست توسط netwet »

اطلاعاتی که اسنودن داره فکر کنم رئیس سازمان CIA هم نداشته باشه!
اولین اصل هر سازمان اطلاعاتی طبقه بندی اطلاعات هست تا هر کسی فقط به اون چیزی که نیاز داره بدونه اطلاعات داده میشه خوب یکی به من بگه سمت اقای اسنودن چی بوده که از سیر تا پیاز فعالیت های جاسوسی امریکا اطلاع داره؟!!!!!!!!
Major II
Major II
پست: 465
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۹:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

پست توسط shadro »

بنظر منکه همین اسنودن رو خوده آمریکایی ها فرستادن توکشورهای دیگه تا در لباس یک جاسوس فراری بازم جاسوسی کنه :-)
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 307
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵, ۱:۰۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1216 بار
سپاس‌های دریافتی: 250 بار

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

پست توسط mohammad tomcat »

Java نوشته شده:همچنین با استفاده از تجهیزات پیشرفته، یک سخنرانی عمومی رهبر جمهوری اسلامی در یک ورزشگاه فوتبال در کردستان شنود شده است.


[External Link Removed for Guests]


اگه میزدند شبکه ی یک احتمالا میتونستند مستقیم سخنرانی رهبری را گوش بدهند و نیازی به استفاده از تجهیزات پیشرفته هم نبود.
اینا واقعا اینقدر احمق هستند یا ما رو احمق فرض کردند؟
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

پست توسط میهن پرست »

برای من خیلی عجیبه.گوش کردن ببه صحبت های رهبری تو استادیوم با اون همه بلندگو تجهیزات خیلی پیشرفته نمیخواد.دستگاه های شنود نه چندان عجیب و غریب هم میتونه لب مرز کردستان صدارو بگیره.حالا این چه ربطی داره به شنود صحبت های فرماندهان یا دانشمندان ما تو اتاق در بسته.به نظر منم حجم اظلاعات اسنودن واقعا عجیبه.مگه یه مامکر جوون چقدر اطلاعات داره
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Major II
Major II
پست: 286
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۰, ۲:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: RASHT
سپاس‌های ارسالی: 1271 بار
سپاس‌های دریافتی: 1131 بار
تماس:

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

پست توسط mahdi2elve »

تموم افشاگری های این اسنودن همش تقلبی و جعلیه و ساخته خود امریکاست!!!
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

پست توسط KH.I.A.2500 »

سلام و درود

ابتدا این که من حس می کنم اطلاعاتی که این شخص منتشر کرده دارای طبق بندی مشخصی هستند و همگی این اطلاعات مربوط به شنود مخفیانه از رهبران دنیا و یا شنود مکالمه های مردم به صورت سازمان یافته و کلان بوده است. اگر این شخص جاسوس امریکا باشد، حتماً دستگاه های امنیتی و جاسوسی امریکا فکر این را هم کرده اند که همه اطلاعاتی که وی باید منتشر کند، باید در یک طبقه بندی و یک حیطه کاری باشند تا کسی شک نکند.

فعلاً نمی شود حرف های این شخص را صددرصد رد یا تایید کرد و به حرف های این ها نباید زیاد اعتماد شود. ولی از این گونه موقعیت ها باید بیشترین استفاده را جهت نشان دادن چهره پلید امریکا به دنیا ببریم. چند تا سیگنال هست که اگر این شخص بدهد، من شخصاً تصورم این خواهد بود که نباید به وی اعتماد شود. مثلاً ممکن است در آینده اطلاعاتی در مورد مکالمه های مخفیانه رهبران و مسئولان ایرانی، برای ساخت سلاح هسته ای و یا چیزی شبیه به این منتشر کند!
اگر این شخص جاسوس امریکا باشد، نحوه کار به این شکل است که این ها قصد دارند اطلاعات خاصی را(دروغ هایشان را) به صورت هدفمند به خورد افکار عمومی و سیاستمداران ساده لوح در دنیا بدهند، ولی با توجه به سابقه خرابشان، مردم دنیا دیگر به این راحتی ها به حرف های این ها اعتماد ندارند. در نتیجه این ها مقداری اطلاعات درست و قابل اثبات را با مقداری از آن اطلاعات نادرست که دوست دارند مردم باورشان شود، مخلوط می کنند. ابتدا اطلاعات درست را منتشر می کنند تا اعتماد افکار عمومی و حتی برخی از نخبگان سیاسی را به دست بیاورند. سپس خرده خرده دروغ هایشان را هم در لابلای اطلاعات حقیقی منتشر کرده و به ذهن مردم تزریق می کنند تا با این روش مردم تشخیص درست و غلط را ندهند و همه چیز را درست بپندارند.

با فرض جاسوس بودن این شخص، از دیدگاه من این روش انتشار اطلاعات، بیشتر به درد استفاده های بلند مدت می خورد. یعنی امریکایی ها به صورت تاکتیکی خودشان را بی آبرو کرده و مورد هجمه ملت ها و دولت ها قرار می دهند تا برای هدف های بلند مدت و راهبردی خود، از این رسوایی های تاکتیکی به منفعت های بسیار مهمتر و کلان برسند. در حقیقت اگر این شخص جاسوس امریکا باشد و انتشار اطلاعات مأموریتش باشد، باید گفت امریکا الان دارد دانه می کارد تا در آینده محصولش را برداشت کند.
پس از انتشار اسناد توسط «ویکی لیکس»، این دومین رسوایی است. اگر این روند در آینده ادامه پیدا کند و هر از گاهی شخصی اطلاعاتی را منتشر کند، باید با دیده تردید به این روند نگاه کرد.
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: افشاگری تازه اسنودن؛ جاسوسی آمریکا از سفر رهبری به کردست

پست توسط Solver »

KH.I.A.2500, میدانید،

بحث نشان دادن چهره پلید درست است. منتها آمریکا طالب مسئله ای هم مرز با همین چهره است ... ایجاد ترس در جامعه جهانی ... میخواهد بگوید بیخ گوش شما هستیم! و بترساند مردم دنیا را.

حالا ما با تائید و تقویت این مسائل ... هر چند چهره پلید آمریکا را نمایش میدهیم اما اثرش ترسیدن مردم دنیا از آمریکا و بی تفاوت تر شدن آنها در مورد مسائل وظلم هایی که در اطرافشان اتفاق خواهد افتاد است. تا اونجا که نه کشورهای دیگه که اگر فردا روز در خانه کناری یک آلمانی داشتند کسی را سلاخی میکردند هم بی تفاوت باشد و جز در تظاهرات هایی که با لبخند و شادی هست جای دیگه ای حاضر نشود!

اصلا دقت کنید، چقدر همزمان با 13 آبان شد این بخث رو شدن شنود، انگار طوری طراحی شده بود که 13 آبان ما و تظاهرات در کشور ما هم مهر تائیدی باشد بر این مسائل تا آمریکا به نوعی بگوید ما اصلا سابقه درخشانی در این عرصه داریم!
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”