دستگیری بمب ساز القاعده در سیستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

دستگیری بمب ساز القاعده در سیستان

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از هوشیاری مرزداران در پوشش امنیتی و اطلاعاتی و دستگیری یک نفر از معاندان نظام در مرزهای سیستان و بلوچستان خبر داد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش فارس، حسن اسداللهی اظهار داشت: با تشدید اقدامات کنترلی نوار مرزی طی انجام اقدامات تخصصی اطلاعاتی، مرزداران این فرماندهی مستقر در هنگ مرزی میرجاوه موفق شدند از قصد ورود یک نفر از معاندان نظام به داخل کشور آگاه و تیم‌های تخصصی را به منظور مقابله با آنان وارد منطقه کنند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان افزود: با کنترل دقیق تیمی ورودی‎های مرزی، مرزداران توانستند با پوشش امنیتی اطلاعاتی منطقه را زیر نظر خود در آورده و در یکی از معابر ورودی مجاز تردد افراد سوختکش پیاده به یک نفر مشکوک و برای بررسی بیشتر به مقر دلالت دهند.

این مسئول ادامه داد: مرزداران در تخلیه اطلاعاتی موفق شدند ضمن مشخص کردن هویت فرد دستگیر شده و اهداف پلید وی در اقدامات خرابکارانه در داخل کشور، از سابقه شش ساله وی در گروه‎های القاعده، طالبان و فعالیت دو ساله در انتقال سلاح و مهمات توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی با خبر شوند.

وی گفت: ساخت پنج بمب دستی در دو روش به صورت روزانه و به مدت دو سال از دیگر فعالیت‎های وی بود که به آنان اعتراف کرده است.

اسداللهی اذعان داشت: هم‌اکنون با اقدامات گسترده مرزبانی در سطح استان، وضعیت مرزها با گذشته تفاوت بسیاری پیدا کرده و متجاوزان مرزی باید بدانند که ورود غیرمجاز به مرزهای استان، هزینه‌ها و خسارات سنگینی بر آنها تحمیل خواهد کرد.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 52
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۸۸, ۸:۰۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 110 بار
سپاس‌های دریافتی: 156 بار

Re: دستگیری بمب ساز القاعده در سیستان

پست توسط ukiocsmohot »

اعدام
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: دستگیری بمب ساز القاعده در سیستان

پست توسط &mmt »

فرمانده مرزبانی گفت: پس از حادثه سراوان از ورود 10 گروهک تروریستی به کشور جلوگیری شد.
به گزارش مشرق، سردار حسین ذوالفقاری در مراسم هفتمین روز شهادت مرزبانان در سراوان اظهار داشت:پس از این حادثه مرزبانان از ورود 10گروهك تروريستي به داخل كشور جلوگيري كردند.

وی با تاکيد بر اجراي طرح جامع ­­مرزباني، خواستار اختصاص بودجه مناسب، احداث جاده و ايجاد ابنيه براي محافظت کامل از مرزها شد و افزود: براي اجراي طرح جامع مرزباني به 3 تا 4 هزار ميليارد تومان اعتبار نياز داريم.

فرمانده مرزبانی در مورد اینکه در حال حاضر مشکل مرزهاي کشور به خصوص در منطقه شرق چيست، گفت: مشکل مرزها مشکل تاريخي است که قبل از انقلاب وجود داشته و بعد از انقلاب هم آن طور که بايد مورد توجه نبوده است. مرزها در حال حاضر دچار مشکلات ساختاري هستند و با توجه به وضعيت جغرافيايي، احداث جاده در نقاط مرزي اقدام اول ما است که در صورت فقدان جاده، نيروهاي مرزباني نمي توانند در محل مستقر شوند؛ علاوه بر آن امکانات ديگر نظير آب، برق و... نيز لازمه زندگي و استقرار نيروها در مرزهااست.

فرمانده مرزبانی کشور با بيان اينکه طرح جامع مرزباني که با همکاري دستگاه ها تهيه و تصويب شده است بايد اجرايي شود، ادامه داد: لازمه اجرايي شدن اين طرح اختصاص اعتبارات و امکانات است که اميدواريم توجه ويژه اي نسبت به قبل در اين بخش صورت گيرد تا تمام نقاط نفوذ پذير مرزها در کشور توسط مرزبانان پوشش داده شود تا از هرگونه دست درازي به مرزها جلوگيري شود. ما از امکانات الکترونيکي و اپتيکي استفاده کرده ايم اما باز هم نمي توان هيچکدام را به جاي استقرار نيرو به کار گرفت يعني همين امکانات بايد توسط نيروي انساني پايش شود.

ذوالفقاری درباره جزئيات طرح جامع مرزباني اظهار داشت: اين طرح سال 90 تکميل و در سال 91 به تصويب شوراي عالي امنيت ملي کشور رسيد. در حال حاضر در مرحله آغاز اين طرح هستيم اما بايد به آن سرعت دهيم. اين طرح 3 تا 4 هزار ميليارد تومان هزينه دارد که بايد با همکاري دولت و مجلس و اختصاص اعتبار، به اجراي آن سرعت داد.

وي درباره چگونگي توزيع نيروها در مناطق مرزي در يک پاسگاه مرزي شرق کشور تعداد قابل توجهي از سربازان خراساني حضور داشتند که در نتيجه آن 11 نفر از سربازان خراسان رضوي و شمالي به شهادت رسيده اند، گفت: مناطق کشور به استانهاي نيرو پذير تقسيم بندي شده اند پيش از اين، سرباز بومي خوزستان مجبور بود در ارتفاعات برف گير شمال غرب به خدمت مرزباني مشغول شود که اين موضوع از لحاظ بعد مسافت و تطبيق شرايط جسمي و روحي سرباز با شرايط آب و هوايي و جغرافيايي مشکلاتي را ايجاد مي کرد اما با نحوه جديد توزيع نيرو اين مشکلات تا حدي بر طرف شده است.سيستان و بلوچستان يکي از استان هاي به شدت نيرو پذير است که بخش عمده ای از نيروها از ساير استانهای تامين مي شود.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 31
تاریخ عضویت: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۱, ۴:۳۹ ب.ظ
محل اقامت: قزوين
سپاس‌های ارسالی: 65 بار
سپاس‌های دریافتی: 99 بار

Re: دستگیری بمب ساز القاعده در سیستان

پست توسط آرتب »

ukiocsmohot نوشته شده:اعدام


داداش يكبار اعدام برايش كم است. به دست من بدهندش كار ميكنم براي هر قطره خون هم ميهنانمان كه به شهادت رسيده اند يك بار بميرد. به خدا ميتوانم كاري كنم كه بيشتر از يكبار بميرد... اين اواخر بغض و خشم عجيبي نسبت به اين بي شرفهاي حرام... دارم.
ببخشيد كه نميتوانم خودم را كنترل كنم
بدرود ای رفیق می و یار مستی‌ام
من خردی تو دیدم و بخشایمت به مهر
ور نیز دیده‌ای تو؛ ببخشای پستی‌ام
وبلاگ من: دانشنامه دفاعی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”