خرید زیردریایی آلمانی توسط عربستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

خرید زیردریایی آلمانی توسط عربستان

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]یک روزنامه آلمانی در گزارشی از تصمیمات عربستان سعودی برای خرید پنج زیر دریایی از آلمان به ارزش ۲.۵ میلیارد یورو خبر داد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]  
به گزارش تسنیم، عربستان سعودی تصمیم به خرید زیر دریایی از آلمان دارد.در ابتدا عربستان سعودی تصمیم به خرید پنج زیر دریایی ساخت آلمان به ارزش 2.5 میلیارد یورو دارد اما در دراز مدت خرید تا 25 زیر دریایی ساخت آلمان برنامه ریزی شده است.

بر اساس اطلاعات ارائه شده در روزنامه "بیلد آم زونتاگ"، دفتر صدر اعظم آلمان در تابستان گذشته و طی یک نامه به آل سعود این سیگنال را فرستاد که تحقیقات و بررسی های سریع در این باره را تا زمان روی کار آمدن دولت جدید در آلمان انجام دهند.

مسئله صادرات تسلیحات به مناطق بحرانی یک موضوع مورد اختلاف در مذاکرات ائتلافی بین احزاب محافظه کار مرکل و سوسیال دموکراتهای آلمان است. عربستان سعودی با فرستادن تانک و نیرو به بحرین در سرکوب اعتراضات مردمی در این کشور نقش داشته است.

سوسیال دموکرات های آلمان خواهان قوانین سختگیرانه تری در زمینه صادرات تسلیحات هستند، در حالی که احزاب متحد سوسیال مسیحی و دموکرات مسیحی، قوانین فعلی را کافی می دانند.
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”