ادامه جنجال درباره قرارداد موشکی ترکیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

ادامه جنجال درباره قرارداد موشکی ترکیه

پست توسط &mmt »

به گزارش ایسنا، مراد بایر، رئیس معاونت تدارکات دفاعی ترکیه سپتامبر سال جاری میلادی گفت، الحاق و هماهنگی قاطع این سیستم دفاع هوایی پیشنهادی با سیستم‌های ناتو یکی از شروط آشکار این قرارداد است.

یک شرکت دفاعی ترکیه برای هماهنگ کردن این سیستم ضد موشکی چین با سیستم دفاع هوایی داخلی، رابطی را تولید می‌کند که در نتیجه دیگر نیازی به تبادل داده‌های عملیاتی با این شرکت چینی وجود ندارد.

اعضای ناتو به‌ویژه کشورهای غربی و آمریکا به آنکارا اعلام کردند که این سیستم‌های دفاعی چین با سیستم‌های ناتو هماهنگ نیستند.

یکی از دیپلمات‌های غربی مستقر در آنکارا گفت، اگر این سیستم پیشنهادی از سوی تجهیزات راداری پیشرفته ناتو حمایت نشود، توانایی‌های برنامه‌ریزی شده دفاعی‌ ترکیه خدشه‌دار می‌شود.

وی تاکید کرد، یکی از بخش‌های مهم چنین سیستم دفاعی جمع‌آوری داده‌ها از طریق رادار به منظور شناسایی تهدیدات است.

این دیپلمات افزود، اگرچه متحدان غربی صریحا به آنکارا اعلام کردند که این سیستم چین از سوی شبکه ناتو حمایت نخواهد شد اما ترکیه به این شرکت چینی تاکید می‌کند که امکان فروش سیستم‌های دفاعی به کشورهای ثالث را در آینده به خوبی بررسی کند.

جیم میلر، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی در نشست هفته گذشته خود با وزرای دفاع، امور خارجه و رئیس ستاد مشترک ارتش آنکارا نگرانی‌های خود را ابراز کرد.

میلر در این نشست مشکلاتی را که ممکن است در پی تصمیم امضای قرارداد با یک شرکت چینی تحریم شده از سوی آمریکا بروز دهد، شرح داد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”