تقویت ناوگان دریایی ژاپن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

تقویت ناوگان دریایی ژاپن

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]رسانه‌های داخلی ژاپن روز سه‌شنبه اعلام کردند این کشور تصمیم دارد در مقابله با تهدید موشکی کره شمالی و مناقشات ارضی با چین، تعداد ناوشکن‌های مجهز به سامانه جنگی «آئگیس/Aegis» را از شش به هشت، افزایش دهد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]  
به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه «یومیوری شیمبون» به نقل از مقامات ژاپن نوشت دولت مقدمات ساخت دو ناوشکن جدید مجهز به سامانه آئگیس را آغاز کرده است.

توکیو امیدوار است بتواند ساخت این دو کشتی را در برنامه دفاع با اصول جدید که از اواخر امسال به اجرا گذاشته می‌شود، بگنجاند.

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد توسعه ناوگان دریایی یکی از گزینه‌ها در بازبینی برنامه دفاعی توسط دولت، بوده است.

دفتر روابط عمومی وزات دفاع ژاپن در بیانیه‌ای نوشت: «ما تقویت کشتی‌های مجهز به آئگیس را بررسی می‌کنیم. دولت در زمان بازبینی پایه و اساس برنامه دفاعی، آرایش نیروهای دفاع از خود در آینده را نیز بررسی خواهد کرد.»

روزنامه «یومیوری شیمبون» در خبر خود نوشت توکیو خواستار تقویت ناوگان دریایی است چرا که پیشرفت‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی به تهدید قریب‌الوقوع برای امنیت ژاپن تبدیل شده است. چین نیز تمامیت ارضی ژاپن را در آب‌های جنوب غربی این کشور تهدید می‌کند و دو کشور بر سر مالکیت جزایر واقع در دریای چین شرقی با یکدیگر درگیر هستند.

ژاپن در حال حاضر شش ناوشکن مجهز به سامانه جنگی آئگیس ارائه شده توس آمریکا، دارد. ساخت و بهره‌وری از دو ناوشکن جدید ممکن است 10 سال طول بکشد.
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”