افزايش اختلافات روسیه و آمریکا درباره سپر موشکی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

افزايش اختلافات روسیه و آمریکا درباره سپر موشکی

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]همزمان با آغاز ساخت پایگاه سپر موشکی آمریکا در رومانی و شکست در چند دور مذاکرات سپر موشکی روسیه و ناتو ، رئیس جمهور روسیه در حکمی کمیته روسی تقویت همکاری با ناتو را منحل کرد .[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش مشرق، روسیه کمیته همکاری با ناتو را در سال 2011 با هدف حل و فصل اختلافات با آمریکا و ناتو تشکیل داد اما با بی نتیجه ماندن مذاکرات ، رئیس جمهور روسیه تصمیم به انحلال این کمیته گرفت.

به گفته کارشناسان انحلال کمیته روسی تقویت همکاری با ناتو نشان داد که صبر کرملین از کارشکنی و بی توجهی مقامات آمریکا و ناتو به تحرکات نظامی در نزدیکی مرزهای روسیه بویژه در فنلاند ، لهستان ، رومانی و ترکیه لبریز شده است.

کارشناسان روس معتقدند ، تصمیم رئیس جمهور روسیه در انحلال کمیته همکاری با ناتو کاملا عاقلانه و سنجیده است زیرا همه مذاکرات روسیه با ناتو تا کنون به شکست انجامیده و آمریکا کاملا به مواضع روسیه درباره سپر موشکی اروپا ی توجهی کرده است.

به عقیده آنها ، روسیه استقرار سامانه موشکی در اروپا را مانعی بر سر راه روابط با غرب و تهدیدی برای توان هسته ای راهبردی خود می داند و عملیاتی شدن طرح سپر موشکی در کشورهایی مثل رومانی و لهستان روابط مسکو – واشنگتن را تیره تر خواهد کرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”