تمرین نظامی پاکستان برای سرنگونی پهپادها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

تمرین نظامی پاکستان برای سرنگونی پهپادها

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]مانور نظامی پاکستان با هدف کنترل و سرنگون کردن پهپادها و جنگنده‌های دشمن فرضی با موفقیت به پایان رسید.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش مشرق به نقل از فارس، صبح امروز مرحله پایانی مانور نظامی «عزم نو 4» با پرواز جنگنده‌ها و بالگرد‌های ارتش پاکستان در منطقه صحرایی خیر پورتامه والی از توابع ایالت پنجاب پایان یافت.

آخرین مرحله این مانور هدف قرار دادن پهپادها بود.

طبق این گزارش نواز شریف نخست وزیر پاکستان، چودری نثار وزیر کشور پاکستان و سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بین‌الملل به عنوان مهمان ویژه از مراحل آخر مانور ارتش در ایالت پنجاب بازدید کردند.

ژنرال کیانی برای بازدید نواز شریف از مراحل مختلف مانور خودش رانندگی جیپ را به عهده گرفته و مراحل مختلف مانور را به نخست وزیر توضیح داد.

نمایندگان بیش از 50 کشور جهان از مراحل پایانی مانور نظامی ارتش پاکستان بازدید کردند.

در این مرحله از مانور هواپیماهای میراژ، جی افت تندر ساخت مشترک چین و پاکستان، جنگنده‌های اف 16 و بی 7 با موفقیت اهداف فرضی را هدف قرار دادند.

در مرحله پایانی مانور تانک‌های ارتش پاکستان پهپادهای فرضی دشمن را با انواع سلاح‌ها از جمله کاتروشا هدف قرار دادند. در این مرحله انواع موشک زمین به هوا نیز آزمایش شد.

به گزارش ارتش این مانور نظامی در پاسخ به مانور ارتش هند و روسیه در منطقه راجستان نزدیک مرز پاکستان انجام شده است. صحرای خیر پور تامیوالی نزدیک مرز هند قرار دارد.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

Re: تمرین نظامی پاکستان برای سرنگونی پهپادها

پست توسط esijoon »

یعنی امیدوار باشیم که دیگه از این به بعد مناطق مرزی پاکستان هدف پهپاد های پریداتور آمریکایی قرار نمیگیره به بهانه های واهی؟؟؟
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 426
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱, ۲:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1374 بار
سپاس‌های دریافتی: 2546 بار

Re: تمرین نظامی پاکستان برای سرنگونی پهپادها

پست توسط jhan2010 »

به نظر من این فقط یک ژست تبلیغاتی است که نواز شریف دست به اون زده و کماکان پهپادهای امریکایی کار خودشان را خواهند کرد
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: تمرین نظامی پاکستان برای سرنگونی پهپادها

پست توسط KH.I.A.2500 »

با سلام

یعنی امیدوار باشیم که دیگه از این به بعد مناطق مرزی پاکستان هدف پهپاد های پریداتور آمریکایی قرار نمیگیره به بهانه های واهی؟؟؟

تروریست هایی که خارج از برنامه مورد نظر امریکا فعالیت می کنند، مشکل هایی را برای امریکا ایجاد کرده اند. خیلی راحت از پاکستان به مناطق دیگر نفوذ کرده و سبب ناامنی می شوند و دوباره به پاکستان باز می گردند و حکومت پاکستان هم با آن ها برخورد نمی کند چون اولاً این گروه ها در دستگاه های حکومتی(مانند نیروهای پلیس، ارتش و...) نفوذ دارند و دوماً حکومت اگر با آن ها دربیافتد، از پس آن ها بر نمی آید و توان جمع و جور کردنشان را ندارد. پس حکومت برای حفظ بقای خودش نمی خواهد مستقیماً با آن ها درگیر شود. من احساس می کنم برای تضعیف این گروه های مسلح نوعی توافق پنهانی میان امریکا و پاکستان وجود دارد. حکومت پاکستان علی رغم میل باطنی، تظاهر می کند که با حمله پهپادها مخالف است و الکی سر و صدا راه می اندازد تا مورد خشم تروریست ها واقع نشود. (هرچند اگر مخالف هم نبود جرأت واکنش در برابر امریکا را نداشت).
ختم کلام این که حکومت پاکستان با سیاست های موذیانه اش، در تعامل با هر دو طرف، یک تعادل نسبی ایجاد می کند تا هم تروریست ها و هم امریکایی ها نسبتاً راضی باشند.
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”