استعفای ۷۰۰ افسر ترک در دو ماه گذشته

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

استعفای ۷۰۰ افسر ترک در دو ماه گذشته

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]روزنامه «ینی شفق» ترکیه طی گزارشی نوشت: 700 افسر ترک طی دو ماه گذشته استعفا داده‌اند و 1000 افسر دیگر نیز درخواست استعفا داده‌اند.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش فارس، 710 افسر ترک به دلیل سیاست‌های اردوغان در طی دو ماه گذشته استعفا داده‌اند و حدود 1000 نفر دیگر نیز درخواست استعفا یا بازنشستگی کرده‌اند.

این روزنامه فاش کرد که برای اولین بار در چند سال گذشته تعداد کارمندان دولتی از تعداد نظامیان که در نیروهای مسلح ترکیه کار می‌کنند، بالاتر رفته است.

«حسنی محلی» کارشناس مسائل ترکیه در گفت‌و‌گو با شبکه خبری «المیادین» گفت: این استعفاها موضوع جدیدی نیست و از 4 سال قبل شروع شده است به گونه‌ای که در نیروهای دریایی ژنرالی در سطوح بالا باقی نمانده است.

وی افزود: تعداد زیادی از خلبانان ترک نیز در سال‌های اخیر استعفا کرده‌اند.

این کارشناس ترک گفت: علت این استعفاها به سیاست‌های حکومت در قبال نیرو‌های مسلح بر می‌گردد که این نیروها را هدف قرار داده است.

حسنی در ادامه گفت: حکومت تعداد زیادی از افسران ارتش را به اتهام برنامه‌ریزی برای کودتای نظامی به زندان انداخته است.

این کارشناس ترک از «نجدت اوزال» رئیس ستاد مشترک ترکیه نقل می‌کند که می‌گوید: «من فقط یک کارمند برای دولت هستم و حتی نمی‌توانم یک اظهار نظر ساده بکنم.»

به گفته این کارشناس ترک، حکومت ترکیه به رهبری حزب «عدالت و توسعه» اصلاحاتی را در قانون اساسی انجام داده است که به موجب آن می‌تواند افسران ترک را در دادگاه غیر نظامی محاکمه کند.

حسنی محلی گفت که حکومت ترکیه بدون پشتبیانی آمریکا نمی‌توانست این گام‌ها را علیه سازمان‌های نظامی ترکیه بردارد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”