ادامه رقابت برای سامانه پدافندی ترکیه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

ادامه رقابت برای سامانه پدافندی ترکیه

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]وزیر دفاع ملی ترکیه دیروز گفت: ارائه پیشنهادهای جدید توان چانه زنی ترکیه را در زمینه خرید سامانه موشکی افزایش می دهد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اینترنتی تلویزیون تی آر تی ترکیه ، عصمت ییلماز وزیر دفاع ملی ترکیه دیروز در گفتگو با خبرنگاران گفت : ترکیه در منطقه جغرافیایی بسیار حساسی قرار دارد و باید هر چه زودتر سامانه های دفاع موشکی را دریافت کند.

وی خاطر نشان کرد ،‌ در مناقصه خرید سامانه موشکی که چندی پیش در ترکیه برگزار شد ، شرکت چینی در ردیف نخست ،‌کنسرسیوم ایتالیایی فرانسوی در ردیف دوم و شرکت آمریکایی تولید کننده موشک پاتریوت در ردیف سوم قرار گرفت.

عصمت ییلماز تاکید کرد ، در این زمینه موضوعاتی مانند قیمت و زمان اجرای طرح مورد توجه قرار گرفت.
وزیر دفاع ملی ترکیه گفت :‌ ما از شرکت هایی که در این مناقصه شرکت کرده بودند خواسته ایم مدت اعتبار پیشنهادهایی را که ارائه کرده اند ، تمدید کنند. در کنار آن امکان ارائه پیشنهادهای جدید نیز وجود دارد.

وی تاکید کرد ، تمدید اعتبار پیشنهادهای ارائه شده یا ارائه پیشنهادهای جدید، کار ما را در روند مذاکره با شرکت چینی آسان تر خواهد کرد.  
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: ادامه رقابت برای سامانه پدافندی ترکیه

پست توسط &mmt »

موافقت آمریکا با فروش موشک‌‌های ضد هوایی به ترکیه

به گزارش ایرنا،روزنامه ˈاستارˈ چاپ ترکیه نوشت: در حالیکه بحث در باره ادامه مذاکرات ترکیه برای خرید سامانه های ضد موشکی از چین ادامه دارد ، آنکارا و واشنگتن در مورد خرید موشک های تاد به توافق رسیدند.

این روزنامه با اشاره به اینکه موشک های تاد بسیار پیشرفته تر از موشک های ˈپاتریوتˈ و قابلیت انهدام موشکهای دشمن در خارج از اتمسفر را دارد، افزود: این موشک ها برخلاف موشکهای پاتریوت در ارتفاعات بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

به نوشته روزنامه استار، موشک های آمریکایی تاد ، پیشرفته تر از موشکهای ˈال دی 2000 ˈ چین که ترکیه مذاکره برای خرید آنها را آغاز کرده، نیست .

به نوشته این روزنامه، موشکهای تاد را تنها آمریکا تولید می کند .

ترکیه اعلام کرده است که احتمال دارد یک قرارداد دفاع موشکی 4/3 میلیارد دلاری را با یک شرکت چینی که مشمول تحریم های آمریکا است، به امضا برساند. البته این تصمیم هنوز نهایی نشده است.

آمریکا نیز پیش از این نگرانی خود را از سامانه دفاع موشکی چینی با سامانه های ناتو سازگار نیست، به ترکیه اعلام کرده بود.

/////////////////////////////////////
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
تاد یک سامانهٔ موشکی ضد بالستیک است که توسط شرکت [External Link Removed for Guests] ساخته شده‌است. موشک این سامانه کلاهک حمل نمی‌کند بلکه با [External Link Removed for Guests] خود، موشک دشمن را نابود می‌کند. برد رادار آن ۱۰۰۰ کیلومتر، برد عملیاتی موشک ۲۰۰ کیلومتر، [External Link Removed for Guests] آن ۱۵۰ کیلومتر و سرعت آن ۱۰٬۰۸۰ [External Link Removed for Guests] است.

دیاگرام موشک تادتصویر


تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”