خواب های موشکی فرزند زبگنیو

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

خواب های موشکی فرزند زبگنیو

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]آمریکا در دوران جرج بوش و اوائل ریاست جمهوری باراک اوباما تلاش کرد به بهانه تهدیدهای ایران، پیشرفته ترین سامانه موشکی با ناتو را نزدیک مرزهای روسیه در لهستان و چند کشور دیگر در شرق اروپا مستقر کنند که با تهدید شبه عملیات نظامی مسکو این طرح فعلا در حاشیه قرار گرفته است، ولی هنوز یکی از مقامات سابق آمریکایی این بهانه ها را فراموش نکرده است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]
به گزارش ایرنا، واشنگتن تایمز نوشته است: ˈایان برژینسکیˈ از دستیاران پیشین وزیر دفاع آمریکا با استناد به ادعایی در زمینه تهدید آفرینی موشکی احتمالی ایران، خواستار تشدید تدابیر دفاعی برای محافظت از ˈساحل شرقیˈ آمریکا شد.
تصویر

این مقام سابق وزارت دفاع آمریکا که فرزند ˈزبگنیو برژینسکیˈ سیاستمدار سرشناس این کشور است، افزوده است: کنگره افزون بر اختلال در محاسبات مربوط به بودجه سال مالی 2014 که به خاطر تعطیلی دولت انجام گرفت، با تصمیم های دشوار دیگری نیز درباره اولویت های دفاع ملی روبرو است.

وی افزوده است: یکی از محورهای جنجالی که به زودی مجددا مطرح خواهد شد، ضرورت محافظت از ساحل شرقی در برابر خطر توانایی فزاینده ایران در به کارگیری موشک های بالستیک است.

هنگامی که این چنین شود، واشنگتن باید از تکرار آنچه تاکنون یک مباحثه دو قطبی بی دلیل بر سر این موضوع بوده است، بپرهیزد.

دودستگی کنونی – بر سر ایجاد یک پایگاه رهگیری مستقر در خشکی در ساحل شرقی- موجب غفلت از دیگر اقدامات فوری تری شده است که می توان برای افزایش توان دفاعی آمریکا در برابر موشک های بالستیک قاره پیما اتخاذ کرد. در واقع، دو گزینه به موقع و در دسترس وجود دارد که به ارتقای سطح توانایی دفاعی در ساحل شرقی کمک می کند.

نخست، رادارهای آمریکا را می توان ارتقا داد. ساختار پدافند موشکی ملی آمریکا شامل شبکه ای از رادارهای مستقر در داخل و خارج از کشور است. برخی از این رادارهای هشدار سریع در ˈتیولˈ Thule در گرینلند ، ˈفیلینگدالسˈ Fylingdales در انگلیس و ایستگاه نیروی هوایی ˈکیپ کدˈ Cape Cod در ایالت ماساچوست قرار دارند. با وجودی که این رادارها اخیرا ارتقا یافتند، اما هنوز هدف اصلی از آنها اعلام هشدار سریع در خصوص کلاهک های در حال نزدیک شدن است. برای افزایش ظرفیت ردیابی و تمیز میان کلاهک ها و پرتاب شونده هایی که به منزله دام و تله هستند، باید و می توان کار بیشتری انجام داد.

گام منطقی بعدی برای ارتقای سیستم ملی دفاع موشک بالستیک آمریکا، به کارگیری یک رادار سیار ˈایکس باندˈ X-band پربسامد است. طول موج های کوتاه تر این نوع رادار امکان برخورداری از دقت بالاتر را برای آن فراهم می کند و همین امر موجب افزایش توان شناسایی و تمییز میان تهدید های بالقوه می شود.

ˈتری اوبرینگˈ مدیر سابق آژانس دفاع موشکی و ˈکلی آیوتˈ نماینده جمهوری خواه ایالت نیوهمپشایر از نصب یکی از این نوع سیستم ها در ساحل شرقی حمایت کرده اند. اگر همپیمانان ما حاضر به پشتیبانی از ما بودند، استقرار یک سیستم رادار ایکس باند در شمال کانادا، ایسلند و یا گرینلند پوشش بهتری را در برابر تهدید بالقوه ایران فراهم می کرد.

هر یک از این گزینه ها توانایی رهگیرهای مستقر در خشکی در آلاسکا و کالیفرنیا را برای شناسایی کلاهک های شلیک شده به سمت ساحل شرقی افزایش می دهد. نمونه ای از رادارهای ایکس باند در ترکیه، ژاپن و اسراییل نصب شده است.

دوم، می توان انواع دیگری از رهگیرها را نیز نصب کرد. افزون بر نصب رهگیرهای مستقر در خشکی در ساحل شرقی، لازم است که استقرار موشک های موسوم به Standard Missile-3 IB و رهگیرهای IIA و نمونه ای اصلاح شده از سیستم موسوم به Terminal High Altitude Area Defense system نیز مد نظر قرار گیرد.

به عبارت دیگر، گرچه رهگیرهای مستقر در خشکی مورد اعتماد فرماندهان نظامی ما هستند، اما بررسی این که دیگر رهگیرهای موشکی و انجام اصلاحات بالقوه در آنها تا چه اندازه می تواند به نیازهای دفاع موشکی ملی و بین المللی ما کمک کند، دوراندیشی محسوب می شود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”