خبر مهم موشکی سردار سلامی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

خبر مهم موشکی سردار سلامی

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]جانشین فرمانده کل سپاه گفت: به همت شهید طهرانی‌مقدم به موشک‌هایی دست یافتیم که بتوانیم براساس رهگیری منابع تشعشعی علیه مراکز فرماندهی و کنترل وارد عمل شود.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت شهادت حسن طهرانی‌مقدم و شهدای غدیر در جمع خبرنگاران با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید طهرانی‌مقدم گفت: شهید طهرانی‌مقدم مرد آرزوهای بزرگ، همت‌های بلند، ایده‌های نو و بدیع و برخوردار از قدرت تبدیل ایده‌های ذهنی به طرح‌های واقعی بود.

وی افزود: شهید طهرانی‌مقدم نقش تعیین‌کننده‌ و محوری در تولید و افزایش قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران داشت، کسی بود که توانست در طول حیات جهادی خود کشور جمهوری اسلامی ایران را به یک قدرت موشکی فوق‌العاده نیرومند تبدیل کند و ما را در بعد فناوری‌های موشک‌های زمین به زمین به خودکفایی کامل برساند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ایده‌های شهید طهرانی‌مقدم موجب پیدایش قدرت‌های موشکی فوق‌العاده مبتکرانه‌ای شد، تصریح کرد: براساس این ایده‌های قوی دقت موشک‌های بالستیک ما به نزدیک صفر رسید و توانستیم به موشک‌های بالستیکی دست یابیم که شناورهای متحرک را در دریا بتواند مورد آسیب قرار دهد.

سردار سلامی برهمین اساس خاطرنشان کرد: به همت شهید طهرانی‌مقدم به موشک‌هایی دست یافتیم که بتوانیم براساس رهگیری منابع تشعشعی علیه مراکز فرماندهی و کنترل وارد عمل شود و همچنین برد موشک‌های ما را توانست افزایش دهد.

به گفته سردار سلامی با تدابیر و ایده‌های ذهنی شهید طهرانی‌مقدم و همرزمانش کیفیت موشک‌های ما از لحاظ سوخت و نیروی پیشرانه و هدایت و کنترل، کلاهک و سرجنگی به وضعیت خوبی رسید.

وی با تاکید بر اینکه نقش شهید طهرانی‌مقدم در دستیابی سپاه پاسداران به دستاوردهای بدیع نقشی استثنایی و منحصر به فرد بود، گفت: ایشان توانست ایده‌های خود را به همه کسانی که با او کار می‌کرد، انتقال دهد. روحیه قابل انتقالی داشت و در واقع اسوه و اسطوره‌ای بود که به سرعت شخصیت‌اش بر دیگران تکثیر می‌شد.

سردار سلامی در پایان خاطرنشان کرد: شخصیت شهید طهرانی‌مقدم می‌توانست مولد انرژی بسیار عظیمی در بعد فناوری باشد و انسانی بود که هرگز از فتح قله‌های بزرگ نمی‌ترسید و ایده‌های بزرگ خود را تعقیب می‌کرد و همواره هم به ایده‌های خود می‌رسید.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”