در گفت‌وگوی با فرمانده گردان خدام العقیله تشریح شد جزئیات

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۵:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

در گفت‌وگوی با فرمانده گردان خدام العقیله تشریح شد جزئیات

پست توسط nani-namira »

به گزارش سرویس فضای مجازی [External Link Removed for Guests]، ابنا نوشت: از ابتدای تهاجم تکفیریون مسلح به کشور مظلوم سوریه، مجاهدان عاشق اهل بیت(ع) در لوای گردان هایی با نام‏های گوناگون برای دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(س) جان‏هایشان را کف دست گرفته و راهی میدان نبرد شده‎اند.
«علی شبیب محمود» ـ که نام جهادی وی ابوتراب بود ـ فرماندهی گردان القوات الخاصة یا همان یگان ویژه حفاظت از حرم را بر عهده داشت. وی که از فرماندهان ورزیده حزب الله لبنان بود روز تاسوعای حسینی به درجه رفیع شهادت رسید.
«ابو غدیر» فرمانده نیروهای خدام العقیلة یکی دیگر از گردان های مدافعان حرم حضرت زینب(س)٬ که رابطه صمیمی و دوستانه‎ای با علی شبیب محمود داشت در گفتگو با ما جزئیاتی از شهادت وی را بیان کرد.
ابو غدیر با تایید خبر شهادت فرمانده گردان القوات خاصة در روز تاسوعا اظهار داشت: علی شبیب محمود از رمضان سال 1434 به عضویت مدافعان حرم درآمد ولی به دلیل رشادت‎ها و دلاورمردی‎هایش به سرعت به مقام فرماندهی گردان القوات الخاصة رسید.
وی درباره ماجرای شهادت ابوتراب هم گفت: صبح روز چهارشنبه 22 آبان 1392 ـ مصادف با روز تاسوعای حسینی٬ ـ عملیاتی را تحت عنوان عاشورای 1 با همکاری گردان‏های خدام العقیلة٬ قوات خواصة و دو گردان دیگر برای آزادسازی سه منطقه الحجیرة٬ حی الغربة و یلدا از دست تکفیری های مسلح آغاز کردیم.
وی تاکید کرد: در این عملیات٬ تا حوالی اذان مغرب دو منطقه الحجیرة٬ و حی الغربة را کاملاً در اختیار گرفته و از دست نیروهای تکفیری خارج کردیم.
فرمانده گردان خدام العقیله افزود: در این عملیات «حسن محمد عباس» مدافع حرم اهل افغانستان٬ «حاج صادق» مدافع حرم اهل لبنان و درنهایت «علی شبیب محمود» که وی نیز اهل لبنان بود به شهادت رسیدند.

ابو غدیر با بیان اینکه در دفاع از مناطق مجاور حرم حضرت زینب٬(س) تاکتیک های خاصی داشتیم تصریح کرد: حسن محمد عباس با گلوله یک تک تیرانداز به شهادت رسید.
این مقام مدافع حرم به موضوع شهادت علی شبیب محمود هم پرداخت و تشریح کرد: ظهر روز تاسوعا بود که نیروها به چند گروه تقسیم شدند و شهید ابوتراب نیز با چند نیرو عازم نبردهای کوچه به کوچه شد.
وی ادامه داد: حدود ساعت 14 در حالی که ابوتراب با اعضای گروهش پیشروی‏های خوبی انجام داده بودند٬ با یک منطقه مین گذاری شده برخورد ‎کردند و انفجاری مهیبی در آن رخ داد. متأسفانه در آن انفجار٬ حاج صادق به شهادت رسید و ابوتراب و سه نفر دیگر مجروح شدند.


به گفته ابو غدیر٬ علی شبیب محمود (ابوتراب) ابتدا به درمانگاهی در دمشق منتقل شد و سپس به بیروت فرستاده گردید تا تحت درمان ویژه قرار بگیرد؛ اما متأسفانه به دلیل شدت جراحات در درمانگاه بیروت به خیل عظیم شهدا پیوست.
این مقام مدافع حرم خاطرنشان کرد: پس از شهادت، پیکر مطهر ابوتراب را به سوریه منتقل کردند تا تشییع اولیه وی با طواف به دور ضریح حرم حضرت زینب(س) صورت گیرد. سپس این پیکر را برای خاکسپاری به بیروت فرستادند.
مراسم تشییع این شهید عصر دیروز شنبه با حضور گسترده اهالی شهرک لبایا و فرماندهان و مبارزان حزب الله لبنان برگزار شد. پیکر شهید ابوتراب پس از اقامه نماز توسط «شیخ علی الخطیب» در منطقه الغبیری آغاز و با شعار لبیک یاحسین(ع)، لبیک یا زینب(س) در جوار دیگر همرزمان شهیدش به خاک سپرده شد.
وی در پایان به بیان خاطراتی از رشادت‎های این شهید والا مقام پرداخت و گفت: اولین پرچمی که بر روی گنبد حرم عقیله بنی هاشم قرار گرفت٬ از سوی ابوتراب نصب شد. این اقدام ابوتراب درحالی بود که حملات به حرم این حضرت بسیار افزایش یافته بود و تک تیراندازها در کمین بودند؛ ولی این دلاور با زیرکی پرچم را به اهتزاز درآورد تا شجاعت مدافعان حرم را به اثبات برساند.
فرمانده گردان خدام العقیله همچنین گفت: به یاد دارم در یک عملیات، گردان القوات الخاصة محاصره شده بود اما ابوتراب توانست تمام نیروها را از معرکه بیرون بفرستد ولی خودش در خانه‏ای محصور شد. وی با زیرکی تمام٬ وصیت نامه‏اش را روی تلفن همراه خود ذخیره و تلفن را به سوی نیروهای خودی پرتاب کرد.
ابوغدیر افزود: ابوتراب که 7 ساعت در آن خانه‏ محاصره شده بود به لطف الهی و با رشادت تعدادی از تکفیری ها را به درک واصل کرد، محاصره را شکست و خود را نجات داد.

گفتنی است گردان خدام العقیله از گردان‎هایی است که فقط یک مسؤولیت دارند و آن هم حفاظت از حرم مطهر حضرت زینب(س) است. یعنی این گردان در در اطراف حرم مستقر هستند و عملیات‎شان در کوچه های زینبیه انجام می‏گیرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”