بازدید سرلشکر جعفری از جدیدترین تجهیزات سپاه+عکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

بازدید سرلشکر جعفری از جدیدترین تجهیزات سپاه+عکس

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جدیدترین دستاوردهای نظامی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه بازدید کرد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در رأس هیأتی از سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه بازدید کرد.

در این بازدید که سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرلشکر جعفری را همراهی می‌کرد، فرمانده کل سپاه در جریان روند پیشرفت آخرین پروژه‌های تحقیقاتی سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه قرار گرفت.

در ادامه چند دستاورد که مورد بازدید سرلشکر جعفری قرار گرفت معرفی می‌شود:

خودرویی با سرعت 60 کیلومتر در جاده‌های برفی

خودرو برف‌رو با قابلیت حرکت سریع و مطمئن در جاده های برفی اولین پروژه ای بود که مورد بازدید فرمانده کل سپاه قرار گرفت.

مسئول سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی زمینی سپاه در خصوص ساخت خودرو برف‌رو گفت: این خودرو در مناطق برفی شمالغرب مورد امتحان قرار گرفت و هم اکنون تمامی ایرادات آن برطرف شده و آماده تولید انبوه است.

وی افزود: موتور این خودرو برف رو از نوع بنز 240 اسب بخار بوده که تجهیز و تعمیرات آن به راحتی در داخل ایران امکانپذیر است.

وی همچنین در خصوص ویژگی‌های این خودرو گفت: بیل خودرو به نحوی تعبیه شده تا برف ها را به عرض جاده پارو کند و سطح صافی را برای عبور سایر خودروها فراهم کند. همچنین شنی خودور به گونه ای است که با استفاده از یخ شکن ها بتوان عرضی حرکت کند. با این خودرو که قابلیت نصب سورتمه در انتهای آن وجود دارد می توان فاصله بین پایگاهها را در مناطق برفی به سرعت طی کرد.

 تصویر 
سردار پاکپور نیز در تکمیل ویژگی‌های خودرو برف‌رو گفت: حرکت این خودرو در شیب 25 درجه با موفقیت در منطقه عملیاتی شمالغرب امتحان شده و از آنجا که جاده ها در مناطق عملیاتی شمالغرب با استفاده از تجهیزات الکترونیکی مشخص شده اند، خودرو برف رو با تجهیز به دستگاه مسیریاب قابلیت تشخیص صحیح مسیر حرکت را نیز دارد.

بهینه سازی توپ 23 میلیمتری

توپ بهینه سازی شده 23 میلیمتری یکی دیگر از پروژه‌هایی بود که مورد بازدید فرمانده کل سپاه قرار گرفت.

مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه در خصوص این پروژه گفت: مشکلاتی که در توپ های 23 میلیمتری وجود داشت را توانستیم با کار مشترک با تیپ 16 قدس در این نمونه برطرف و بهینه سازی کنیم.

وی افزود: این توپ بهینه سازی شده خیلی نرم حرکت کرده و می تواند بر روی اهداف قفل و اجرای آتش کند.

وی ادامه داد: همچنان دنبال ارتقای این توپ هستیم تا با نصب دوربین ترمال و قوی تر کردن دوربین مرئی بتوانیم در یگان از آن استفاده کنیم.

پروژه ارسال تصویر

مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه در جریان بازدید از پروژه ارسال تصویر گفت: این مجموعه ارسال تصویر برد بلند است که با بقیه مجموعه هایی که تاکنون ساخته شده فرق می‌کند.

وی افزود: دوربین مرئی و ترمال این سیستم می تواند تا عمق خاک دشمن را دیده‌بانی کند.

وی گفت: به جز دوربین ترمال این سیستم مابقی اجزای آن از جمله وینچ های بالا بر، سیستم نرم افزاری، سیستم کنترلی و طراحی داخلی می باشد.

مسئول سازمان تحقیقات و جهادخودکفایی نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه این دومین نمونه سیستم ارسال تصویر است که دراین سازمان تولید شده، افزود: ما توانایی داریم با استفاده از این سامانه، تصاویر نقاط حساس مرزی را بصورت شبانه روزی رصد کرده و برای قرارگاه‌ها ارسال کنیم.

«عاصفه» پروژه استراتژیک نیروی زمینی سپاه برای مقابله با موشک کروز

پروژه عاصفه(توپ 23 میلیمتری سه لول چرخشی گاتلینک) که از آن بعنوان پروژه استراتژیک نیروی زمینی سپاه یاد می‌شود یکی دیگر از پروژه هایی بود که مورد بازدید فرمانده کل سپاه قرار گرفت.

مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه در تشریح این پروژه که برای اهداف هوایی و مقابله با موشک های کروز طراحی شده، گفت: این پروژه توپ 23 میلیمتری چرخشی است که قادر است با دو نواخت 700 و 900 تیر در دقیقه اجرای آتش کند.

وی افزود: قابلیت سمت و برد این سیستم به این صورت است که در سمت 360 درجه و در برد از 15- تا 45 درجه می باشد.

سامانه سلاح هوشمند «صاعقه»

سلاح هوشمند صاعقه که نمونه آن در رژه 31 شهریور امسال به نمایش عموم گذاشته شد از دیگر پروژه هایی بود که سرلشکر جعفری از آن بازدید کرد، این سلاح شامل دوربین مرئی، ترمال، لیزر و سلاح دوشکا است که قادر است با استفاده از دوربین و قابلیت رهگیری، فرد، وسایل نقلیه و هر موجود متحرک دیگری را مورد هدف قرار دهد.

 تصویر 
این سیستم قابلیت این را دارد که با دوشکا تک تیر را به خال بزند.

فرمانده کل سپاه یکی از بهترین قابلیت های سلاح صاعقه را هدف گیری دقیق اهداف متحرک خواند و توصیه کرد: اگر این سیستم روی خودرو قرار گیرد و استپلایزر داشته باشد، موثرتر است.

«سیاوش» سلاح سبک کاملاً ایرانی

سلاح تک تیرانداز سیاوش سلاحی با کالیبر 7/62 با وزن بسیار سبک و از همه مهمتر کاملاً تولید داخل بوده که در جریان این بازدید به نمایش درآمد.

 تصویر 
سلاح سیاوش که در حال تولید محدود صنعتی است با یک خشاب 5 تیری شش و نیم کیلوگرم وزن داشته و با برد 700 متر دقیق خال را می زند.

«آرش» دوش پرتاب ایرانی ضد بالگرد

آخرین پروژه ای که مورد بازدید سرلشکر جعفری و هیأت همراه قرار گرفت سلاح 20 میلیمتری دوش پرتاب آرش بود.

این سلاح که ضدبالگرد و اهداف دقیق زمینی و آمادی است دارای برد دقیق 1400 متر و برد موثر 1800 است.

از ویژگی‌های این سلاح که نمونه خارجی ندارد، نیمه اتوماتیک بودن، کالیبر و دقت آن است.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2401
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷, ۱۱:۰۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 29119 بار
سپاس‌های دریافتی: 21533 بار
تماس:

Re: بازدید سرلشکر جعفری از جدیدترین تجهیزات سپاه+عکس

پست توسط sokuteasemuni »

تصویر

 
تصویر

از یک طرف سیاوش و آرش و از طرف یگه عاصفه!
 
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”