برگزاری رزمایش"ولایت92" در دی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

برگزاری رزمایش"ولایت92" در دی

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده نیروی دریایی ارتش از برگزاری رزمایش بزرگ دریایی«ولایت ۹۲» در دی ماه سال جاری خبر داد و گفت: رزمایش امسال در عرصه دریاهای آزاد و شمال اقیانوش هند تا مدار ۱۰ درجه برگزار می‌شود.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش بزرگ دریایی«ولایت 92» از دی‌ماه سال جاری خبر داد و گفت: ان‌شالله رزمایش امسال نیروی دریایی ارتش، در صورت تصویب سلسله مراتب در عرصه دریاهای آزاد و شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه رزمایش‌ها اهمیت فراوانی در جهت آماده و به روز نگه داشتن توان رزمی و دفاعی هر نیرویی دارد، تاکید کرد: ما در طول سال‌های گذشته و با برگزاری رزمایش‌های مختلف تجارب ارزشمندی را کسب کرده‌ایم و ان‌شالله در رزمایش امسال نیز جدیدترین دستاوردهای خود را محک خواهیم زد.

*تست جدیدترین موشک‌های ساحل به دریا در رزمایش امسال

فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص نوع تجهیزات به کار گرفته در رزمایش امسال نیز، افزود: جدیدترین موشک‌‌های دریایی را در این رزمایش تست خواهیم کرد و علاوه بر آن قطعا سلاح‌های جدیدی که می‌تواند در میدان رزم واقعی به کارمان بیاید را نیز در این رزمایش به بهره‌بردای خواهیم رساند.

*حضور پررنگ یگان‌های پهپادی در رزمایش ولایت 92

دریادار سیاری با بیان اینکه تمامی یگان‌های نیروی دریایی از جمله ناوشکن‌ها، ناوهای موشک‌انداز و پشتیبان، زیردریایی، بالگردها، ساحلی(موشک‌های ساحل به دریا)، تیپ‌های تفنگدار و تیپ‌های عملیات ویژه و غواصان نیرو دریایی در رزمایش ولایت 92 حاضر خواهند بود، خاطرنشان کرد: متناسب با اهداف مورد نیاز از این یگان‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی از حضور پررنگ یگان‌های پهپادی در رزمایش امسال خبر داد و تصریح کرد: در زمینه ساخت پهپادها پیشرفت خوبی داشته‌ایم و امروز از کمترین برد تا بیشترین برد آن را در اختیار داریم.

*استفاده از پهپاده‌های ساحل‌پایه و دریاپایه

فرمانده نیروی دریایی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش از دو نوع پهپاد"ساحل‌پایه" و"دریاپایه" استفاده می‌کند، اظهار داشت: ما از پهپاد ساحل‌پایه در سواحل استفاده می‌کنیم و در دریاپایه نیز پهپادها توسط ناوشکن‌ها به پرواز در‌می‌آیند.


[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”