ارتقاء اف16 های کره توسط شرکت انگلیسی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

ارتقاء اف16 های کره توسط شرکت انگلیسی

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]وزارت دفاع ايالات متحده معامله اي را تصويب کرد که بر اساس آن 134 فروند جنگنده هاي قديمي F-16 کره جنوبي را براي اين کشور ارتقا دهد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]   به گزارش مشرق به نقل از موج، BAE به عنوان يکي از بزرگترين پيمانکاران وزارت دفاع امريکا، اميدوار است پس از اين قرارداد، پيمان هاي مشابه اي را براي ساير کشورها در راستاي بروز رساني F-16 بدست آورد. شرکت مذکور در رقابت سنگيني با لاکهيد مارتين سازننده اين جنگنده ها است. BAE در سال 2012 در مناقصه اي در کره جنوبي از لاکهيد مارتين شکست خورد.

بر اساس گزارش رسانه هاي کره جنوبي معامله ارتقا F-16 مدل C و D با رادارهاي جديد، به ارزش 1.1 ميليارد دلار خواهد بود. طبق گفته مقامات شرکت BAE تا کنون بيش از 260 هواپيما براي نيروي هوايي امريکا و 50 جت براي ترکيه را ارتقا داده است.

اين اقدام، شرکت لاکهيد مارتين را در رقابت سخت تري براي فروش و کسب توافقات ارتقا جنگنده ها قرار مي دهد. هم اکنون 26 کشور مشتري F-16 لاکهيد مارتين هستند. در همين راستا کره جنوبي چندي قبل از برنامه ريزي براي خريد 40 هواپيماي جنگي F-16 خبر داد که تا سال 2018 به اين کشور تحويل داده شود.  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”