تولید اولین موتور دیزل دریایی ایران در1393

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

تولید اولین موتور دیزل دریایی ایران در1393

پست توسط &mmt »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]سردار علی فدوی گفت: در این حوزه، پیشرفت های بسیاری حاصل شده است و تا پایان سال 1392 یا حداکثر سال 1393 ، اولین موتور دیزل دریایی که سقف تکنولوژی دنیا به لحاظ موتور است، در سازمان دریایی وزارت دفاع تولید خواهد شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از بندرآنلاین، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ضمن تاکید بر اینکه موضوع مهم، انجام شدن کارهاست و شکل و شمایل آن مهم نیست، تصریح کرد: در برخی کشورها برای مدیریت حوزه بنادر و دریا، سازمان تاسیس شده و در برخی نیز وزارتخانه مستقل؛ اما این ها مهم نیست، مهم و اصل، کار است که الان با آن مشکل داریم و باید به سرانجام برسد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون کارهای مثبت بسیاری در این حوزه انجام شده، خاطرنشان کرد: اما این کارها در اندازه آن چیزی که نیازمند و شأن و شئون کشور می باشد، نیست.

تولید اولین موتور دیزل دریایی در سال 1393

فدوی با بیان اینکه امروزه آگاهی ها درمورد دریا و بسیاری از موضوع های مرتبط با آن در کشور افزایش یافته، گفت: در این حوزه، پیشرفت های بسیاری حاصل شده است و تا پایان سال 1392 یا حداکثر سال 1393 ، اولین موتور دیزل دریایی که سقف تکنولوژی دنیا به لحاظ موتور است، در سازمان دریایی وزارت دفاع تولید خواهد شد که با تولید این موتور، سطح صنایع دریایی کشور بسیار بالاتر خواهد رفت.

در حوزه صنایع دریایی، اماراتی ها بسیار عقب تر از ما هستند

وی در پاسخ به اینکه به چه دلیل امروزه بندر جبل علی امارات توانسته از بندر شهید رجایی پیشی بگیرد و به هاب منطقه تبدیل شود، تصریح کرد: اکنون اماراتی ها، در حوزه بندری از ما بهتر هستند اما در حوزه صنایع دریایی بسیار ضعیف تر عمل کرده اند و بسیار عقب هستند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در پایان خاطر نشان کرد: آنها در حوزه بنادر قوی تر هستند، چراکه کار کرده اند و ما کار نکرده ایم لذا ظرفیت اپراتورهای آنها خیلی بالاتر از ماست. نمی شود که کار نکرد و منتظر نتیجه مطلوب بود.
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 79
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۳:۳۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1078 بار
سپاس‌های دریافتی: 506 بار

Re: تولید اولین موتور دیزل دریایی ایران در1393

پست توسط farzande-iran »

پس بنیان 4 چیه!؟
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: تولید اولین موتور دیزل دریایی ایران در1393

پست توسط mm1990 »

فکر میکنم خبر بدرستی بیان نشده است؛ چند احتمال وجود دارد: 1- شاید این موتور در کلاس سنگینتر از بنیان-4 یعنی بنیان-5 است و در کلاس فوق سنگین است 2- شاید منظور آغاز تولید انبوه بنیان-4 است و...
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 603
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۶:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1253 بار
سپاس‌های دریافتی: 7310 بار

Re: تولید اولین موتور دیزل دریایی ایران در1393

پست توسط Goebbels »

بنیان 4 پیشرانه ای دریایی نبوده ، این پیشرانه بر اساس پیشرانه دیزلی زمین پایه مورد استفاده در لکوموتیو به تولید رسیده است و پایه دریایی نیست هر چند با تغییر کاربری قابل استفاده در پلتفرم های دریایی شده است.

[External Link Removed for Guests]

تصویر


پس احتمالا پیشرانه دریایی باید موردی متفاوت باشد با قدرتی متفاوت و ایضا از پایه دریایی!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”