عربستان 6 فروند ناو فریم می خرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
پست: 102
تاریخ عضویت: شنبه ۱ تیر ۱۳۹۲, ۶:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 133 بار
سپاس‌های دریافتی: 391 بار

عربستان 6 فروند ناو فریم می خرد

پست توسط majid362 »

[FONT=Tahoma, Arial]   روزنامه چاپ لندن نوشت: عربستان سعودی موضع فرانسه درباره پرونده هسته ای ایران را با قرارداد تسلیحاتی به ارزش 20 میلیارد یورو خریده است.   

[FONT=Tahoma, Arial]   گزارش    [External Link Removed for Guests][FONT=Tahoma, Arial]  ، روزنامه القدس العربی چاپ لندن اضافه کرد: عربستان سعودی قصد دارد با امضای قرارداد تسلیحاتی با فرانسه به ارزش 20 میلیارد یورو، محور جدید ریاض – فرانسه را در منطقه ایجاد کند.   

[FONT=Tahoma, Arial]   سعودی همچنین قصد دارد با این اقدام، بر تجدید نظر در روابط و همپیمانی همیشگی اش با آمریکا تاکید کرد.   
[FONT=Tahoma, Arial]   از این اقدام ریاض، جلوگیری از کاهش نفوذ خود در منطقه و ایجاد موازنه در نقشه ژئو سیاسی خاورمیانه اعلام شده است.   

[FONT=Tahoma, Arial] [External Link Removed for Guests]
  [FONT=Tahoma, Arial]   روزنامه اقتصادی "لاتریبین" فرانسه هم با انتشار این خبر به نقل از یک سرمایه گذار صنعتی در بخش تسلیحات نوشت: هم اکنون مذاکراتی در جریان است تا عربستان سعودی 6 فروند ناوچه از نوع فریم و 6 فروند زیردریایی از فرانسه خریداری کند.   

[FONT=Tahoma, Arial]   از جمله پیشرفته ترین تسلیحات در نوع خود در جهان است.   

[FONT=Tahoma, Arial]   مجموعه دیگری از قراردادها برای به روز سازی و پیشرفته سازی نیروی هوایی عربستان سعودی به ارزش 4 میلیارد یورو است که با اضافه شدن خرید بالگردی نظامی و تسلیحات دیگری مانند موشک ها و بمب افکن ها، رقم کل قراردادهای تسلیحاتی به 20 میلیارد یورو افزایش می یابد.   

[FONT=Tahoma, Arial]   اقدام در پی موضع سرسختانه فرانسه در برابر برنامه هسته ای ایران در ژنو صورت می گیرد. وزیر خارجه فرانسه در مذاکرات قبلی ژنو درباره مسئله هسته ای ایران، شرایط سختگیرانه ای را وضع کرد و مواضع پاریس در آن جلسه، مانع از دست یابی به توافق گروه 1+5 با ایران شد.   

[FONT=Tahoma, Arial]   القدس العربی می نویسد: عربستان سعودی معتقد است فرانسه در مذاکرات ژنو، سخنگوی ریاض بود.   

[FONT=Tahoma, Arial]   روزنامه اضافه کرد: با نگاه به این قراردادها می توان به این نکته اشاره کرد که عربستان سعودی در حال انجام "دیپلماسی قرارداهای تسلیحاتی" برای کسب همبستگی و حمایت فرانسه در روند حفاظت از نقشه ژئو استراتژیک خاورمیانه پس از تحولات توافق ژنو است.   
[FONT=Tahoma, Arial]  [External Link Removed for Guests]   
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 189
تاریخ عضویت: دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1414 بار
سپاس‌های دریافتی: 687 بار

Re: عربستان 6 فروند ناو فریم می خرد

پست توسط shahab313 »

دیپلماسی هوشمندانه ایه چرا همخودشون رو قوی تر میکنه هم طرف غربی رو برا همسویی با اهدافشان اغوا میکنه در ضمن سایرین رو مجاب ملکنه که از این لقمه چرب عقب نمانند ما اونا فراموش کردند که خانه عنکبوت سست ترین خانه هاست و خداست که قدرت مطلق دنیایت نه شیطان
ت
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”