ورود ناوگروه نداجا به سواحل هند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

ورود ناوگروه نداجا به سواحل هند

پست توسط &mmt »

به گزارش ایرنا، بیست هشتمین ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران، شامل زیردریایی کیلوکلاس یونس ، ناوشکن البرز و ناو پشتیبانی بندرعباس با همراهی بالگردهای رزمی روز پنج شنبه دربندربمبئی پهلو خواهند گرفت و قرار است مورد استقبال مقام های دریایی هند قرارگیرد.

وابسته نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران درهند نیز در خصوص این سفر دریایی گفت: این ناوگروه از تاریخ 14 تا 17 آذر ماه به مدت 3 روز از بندر بمبئی دیدار می کند و همراهی زیردریایی یونس در این ناوگروه، نشانه برتری و توان بالای دفاع دریایی ایران می باشد.

سرهنگ ستاد ˈمحسن قدیمیˈ افزود: ناوگروه بیست وهشتم همانند ناو گروه های قبلی وظیفه تامین امنیت خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد را به عهده دارد.

وی ادامه داد : این ناوگروه با گشت زنی درحدود 8 هزار مایل دریایی از شمال اقیانوس هند و خلیج عدن تا دریای سرخ به شناورهای دیگر کشورها هم که مورد تهدید دزدان دریایی قرار بگیرند، کمک می کند.

وی همچنین گفت : نیروهای مسلح دو کشور هند و جمهوری اسلامی ایران دارای منافع مشترک منطقه ای فراوان هستند و بسترهای زیادی هم برای همکاری دارند.

وابسته نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در هند اضافه کرد :نیروهای دریایی دو کشور می توانند در بخش های مختلف دریایی از جمله آموزشی- فنی ، تبادل هیات، انجام بازدیدهای منظم و مستمر، مبارزه با پدیده دزدی دریایی بصورت دو جانبه و یا چند جانبه، انجام رزمایش مشترک به منظور تبادل تجربیات همکاری داشته باشند.

وی گفت :نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرموده مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، یک نیروی دریایی راهبردی است و لذا ماموریت این نیرو فقط محدود به آبهای سرزمینی نیست ،بلکه این نیروی ضمن اجرای ماموریت در آبهای آزاد، امنیت خطوط مواصلاتی دریایی برای ناوگان تجاری جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها را برقرار می نماید.

سرهنگ قدیمی افزود: پیرو تاکیدات فرماندهی معظم کل قوا مبنی بر حضور نیروی دریایی ارتش در آبهای آزاد، این نیرو با حضور فعال در تامین امنیت در این آبها، تاکنون اقدامات خوبی انجام داده است و از مصادیق بارز آن حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت کشتی های تجاری و مقابله با دزدان دریایی در خلیج عدن می باشد.

وی گفت : برغم فاصله 2500 کیلومتری خلیج عدن با مرزهای آبی کشورمان این نیرو تاکنون با قاطعیت با دزدان دریایی برخورد و دو هزار کشتی تجاری به واسطه حضور این نیرو در عرصه تامین امنیت به سلامت از آن عبور کرده اند.

وی ادامه داد: 35 کشور با نظارت ناتو برای تامین امنیت در خلیج عدن حضور دارند ولی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مقابله با دزدان دریایی به طور مستقل به مبارزه می پردازد و تاکنون نیز در این مسیر به موفقیت های چشمگیری دست یافته است، و به دلیل اقدامات شاخص این نیرو، پرچم کشورمان با افتخار در برقراری امنیت در خلیج عدن می درخشد.

وی افزوده است: امروزه نیروی دریایی ارتش تنها یک نیروی نظامی صرف نیست بلکه در زمان صلح و یا جنگ به نوبه خود در عرصه اقتصادی کشور و تامین امنیت تردد کشتی های تجاری و نفتکش ها نقش آفرینی می کند و با توجه به صادرات 93 درصدی کالاهای کشور از طریق دریا تامین این امنیت بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”