سفر امیر سیاری به اندونزی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

سفر امیر سیاری به اندونزی

پست توسط &mmt »

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در صدر یک هیئت نظامی بلندپایه به منظور شرکت در نشست بین المللی امنیت دریایی صبح امروز تهران را به مقصد جاکارتا ترک کرد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش که به عنوان مهمان ویژه در نشست بین المللی امنیت دریایی حضور می‌یابد، در این همایش با موضوع «the reasonable navy, key player of maritime security enhancement» «نیروی دریایی در اندازه معقول عنصر کلیدی افزایش امنیت دریایی» سخنرانی می‌کند.

براساس این گزارش، حضور اثرگذار در مجامع بین المللی دریایی، ایراد سخنرانی و تبیین دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه چگونگی برقراری امنیت دریایی در اقیانوس هند و تأمین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی، تغییر رویکرد در نگرش فرماندهان نیروهای دریایی منطقه مبتنی بر تمرکز توانمندی‌های منطقه‌ای به جای تکیه بر قدرت‌های فرامنطقه‌ای در جهت تأمین امنیت منطقه و تحرک بخشی به دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران از طریق حضور فعال نیروی دریایی ارتش در آب های اقیانوس هند و گسترش و تعمیق تعاملات دو جانبه دریایی با کشورهای مهم ساحلی اقیانوس هند مانند؛ هند، پاکستان، آفریقای جنوبی، اندونزی، مالزی و برخی کشورهای شرق دور از جمله چین و ژاپن از جمله اهداف شرکت در این نشست است.

نشست بین المللی امنیت دریایی با حضور فرماندهان نیروی دریایی 17 کشور از قاره های مختلف و 20 نماینده نیروی دریایی کشورهای جهان از 18 تا 21 آذر در کشور اندونزی و شهر جاکارتا برگزار می‌شود که دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه این نشست با فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای مختلف، وزیر دفاع کشور اندونزی، فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد اندونزی و ... با محوریت استراتژی همیاری و همکاری جهانی برای ارتقاء هشیاری حوزه دریایی گفتگو می کند.

در این نشست اعضا و ناظرین سمپوزیوم دریایی غرب پاسفیک و سمپوزیوم دریایی اقیانوس هند به همراه کشورهای منطقه که دارای منافع مشترکی در این منطقه بوده و در امنیت و پیشرفت این منطقه تاثیرگذار هستند، شرکت خواهندکرد.

نیروی دریایی اندونزی اعلام کرده است این نشست بین المللی را با هدف تلاش برای توسعه ناوگان دریایی خود در سطح کلاس جهانی برگزار می کند.

فرمانده نیروی دریایی اندونزی خواستار تبدیل نیروی دریایی این کشور به یک نیروی دریایی دارای کلاس جهانی همسطح با نیروهای دریای کشورهای پیشرفته شده است.

دریاسالار مارسیتیو فرمانده نیروی دریایی این کشور به مناسبت روز ناوگان دریایی اندونزی در جاوای شرقی، گفت: برای تبدیل شدن به یک نیرویی دریایی دارای کلاس جهانی ساخت منشور کارمندان و سازمان به روشی جامع از اولویت خاصی برخوردار است.

این مقام ارشد نیروی دریایی اندونزی گفت این نشست تاثیر ارزیابی استراتژیک در سطح منطقه ای و بین المللی دارد.

350 شرکت کننده از کشورهای گروه نشست دریایی اقیانوس هند و نشست دریایی اقیانوسیه غربی نیز در این نشست سه روزه شرکت می کنند.

دریاسالار مارسیتیو فرمانده نیروی دریایی اندونزی و پورنومو یوسگیانتورو وزیر دفاع اندونزی سخنرانان مراسم افتتاحیه این نشست بین المللی هستند.
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: سفر امیر سیاری به اندونزی

پست توسط &mmt »

همکاری‌های جدید نیروی دریایی ایران و ژاپن
امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دریاسالار کاتسو توشی کاوانو فرمانده نیروی دریایی ژاپن بر برقراری مجدد روابط دو نیرو تاکید کردند.
به گزارش مشرق به نقل از ایرنا، فرماندهان نیروی دریایی ارتش ایران و ژاپن و هیات همراه شب گذشته در حاشیه نشست بین المللی امنیت دریایی در ˈجاکارتاˈ پایتخت اندونزی دیدار و گفت وگو کردند.

فرماندهان نیروی دریایی دو کشور در این دیدار که سرهنگ ˈمحمدرضا رفیعیˈ وابسته نظامی ایران در اندونزی نیز شرکت داشت، با توجه به سابقه روابط دریایی ایران و ژاپن در گذشته، بر برقراری روابط نیروی دریایی ارتش دو کشور تاکید کردند.

تبادل دانشجو و امنیت دریایی شمال اقیانوس هند و تنگه هرمز از مهمترین محورهای مذاکرات فرماندهان نیروی دریایی ارتش ایران و ژاپن در این دیدار بود.

امیر سیاری، آمادگی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را برای برقراری روابط با نیروی دریایی ژاپن اعلام کرد و مقرر شد موارد مطرح شده در دیدار از طریق وابستگان نظامی دو کشور برای هماهنگی در سطح دیپلماتیک پیگیری شود.

فرمانده نیروی دریایی ایران بر استقرار صلح و امنیت پایدار در تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند نیز تاکید کرد.

دریاسالار ˈکاتسوتوشی کاوانوˈ فرمانده 59 ساله نیروی دریایی ژاپن نیز در این دیدار ، امنیت شمال اقیانوس هند ، تنگه هرمز و تنگه های راهبردی منطقه را مورد تاکید قرار داد.

وی گفت از دیدگاه توکیو امنیت این تنگه ها که خطوط مواصلاتی راهبردی در آن جریان دارد و انرژی کشورها از این تنگه ها تبادل می شود از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی که سی و یکمین فرمانده نیروی دریایی ژاپن پس از تاسیس این نیرو می باشد در این دیدار بر تامین امنیت این تنگه ها برای تامین امن انرژی تاکید کرد و خواستار تبادل دانشجو بین نیروی دریایی ژاپن و ایران شد.

نیروی دریایی کنونی ژاپن پس از جنگ جهانی دوم و انحلال نیروی دریایی امپراطوری این کشور شکل گرفت. این نیرو هم اکنون شاخه ای از نیروی دفاعی این کشور است که برای کنترل آب های دریایی ژاپن و گشت های دریایی استفاده می شود.

نیروی دریایی ژاپن که هم اکنون دارای 45 هزار و 800 نیرو همراه با 114 کشتی و 339 هواپیماست در سال 1952 میلادی تاسیس شده است و در عملیات حافظ صلح سازمان ملل نیز شرکت می کند.

امیر دریادار ˈحبیب الله سیاریˈ فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در صدر یک هیات بلندپایه نظامی برای شرکت در نشست بین المللی امنیت دریایی که امروز (سه شنبه) افتتاح می شود در ˈجاکارتاˈ اندونزی بسر می برد.

وی به عنوان میهمان ویژه در این نشست سه روزه با عنوان ˈنیروی دریایی در اندازه معقول عنصر کلیدی افزایش امنیت دریاییˈ سخنرانی کرده و با هیات هایی از نیروهای دریایی برخی کشورهای منطقه دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

حضور اثرگذار در مجامع بین المللی دریایی، ایراد سخنرانی و تبیین دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه چگونگی برقراری امنیت دریایی در اقیانوس هند و تامین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی، تغییر رویکرد در نگرش فرماندهان نیروهای دریایی منطقه مبتنی بر تمرکز توانمندی های منطقه ای به جای تکیه بر قدرت های فرامنطقه ای در جهت تامین امنیت منطقه از جمله اهداف دریادار ˈسیاریˈ برای حضور در این نشست بین المللی اعلام شده است.

تحرک بخشی به دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران از طریق حضور فعال نیروی دریایی ارتش در آب های اقیانوس هند و گسترش و تعمیق تعاملات دو جانبه دریایی با کشورهای مهم ساحلی اقیانوس هند از جمله هند، پاکستان، آفریقای جنوبی، اندونزی، مالزی و برخی کشورهای شرق دور نظیر چین و ژاپن از دیگر اهداف شرکت فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نشست است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”