امکان تحویل زودتر هواپیماهای اف 35 آمریکا به کشورهای عربی خل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

امکان تحویل زودتر هواپیماهای اف 35 آمریکا به کشورهای عربی خل

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]در نمایشگاه هوایی که ماه گذشته در دبی برگزار شد ظاهرا شرکت لاکهید مارتین توافقاتی با برخی کشورهای عربی خلیج فارس از جمله امارات برای فروش اف 35 به عمل آورده است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] یک مقام نظامی آمریکا اعلام کرده است که به دلیل سود هنگفت و به گفته او شگفت انگیز ناشی از سفارش های خرید هواپیماهای فوق پیشرفته اف 35 آمریکا، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) ممکن است زمان تحویل این نوع هواپیما را به برخی کشورهای عربی خلیج فارس تسریع کند.[External Link Removed for Guests]

به گزارش [External Link Removed for Guests] یک مقام نظامی ارشد آمریکا ضمن اعلام این خبر به رویترز گفته است که پنتاگون به این جمع بندی رسیده که سود هنگفتی در تحویل دادن هر چه زودتر هواپیماهای فوق پیشرفته اف 35 به برخی کشورهای عربی سفارش دهنده در منطقه خلیج فارس وجود دارد.

گفتنی است علاوه بر این کشورها اسراییل نیز سفارش خرید این نوع هواپیماها را به آمریکا داده است که قرار است واشنگتن نخستین نوع از هواپیماهای اف 35 را در سال 2016 به اسراییل تحویل دهد و تحویل اف 35 به کشورهای عربی خلیج فارس 5 سال پس از این تاریخ (پس از سال 2020) صورت پذیرد.

حال با این گفته این مقام نظامی آمریکا ممکن است در جدول زمان بندی تحویل اف 35 تغییراتی حاصل شود و برخی کشورهای عربی منطقه خلیج فارس از جمله امارات زودتر از آنچه گفته می شد، موفق به دریافت این هواپیمای عمود پرواز فوق پیشرفته شوند.

در نمایشگاه هوایی که ماه گذشته در دبی برگزار شد ظاهرا شرکت تولید کننده این هواپیما که لاکهید مارتین است توافقاتی با برخی کشورهای عربی خلیج فارس از جمله امارات برای فروش اف 35 به عمل آورده است. نام دیگر کشورهای عربی سفارش دهنده در این گزارش ذکر نشده است.

اف 35 گران ترین و پیشرفته ترین هواپیمای جنگنده جهان است و سرعت آن به 2 هزار کیلومتر در ساعت می رسد.

سفارش های زیادی از سراسر جهان و از میان متحدان آمریکا برای خرید این هواپیمای گران و فوق پیشرفته وجود دارد که هنوز بسیاری از این سفارش ها به مرحله تحویل نرسیده اند.

[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”