راه‌اندازی اولین سپر دفاع سایبری ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

راه‌اندازی اولین سپر دفاع سایبری ایران

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]اولین سپر دفاع سایبری ایرانی به نام شهپاد (شبكه هوشمند پوشش امنيت دفاعي) توسط متخصصان ايراني راه اندازي شد.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از مهر، متخصصان ايراني پس از سالها مطالعه و تحقيق، اقدام به توليد و ارائه اولين محصول كاملا بومي تحت عنوان شهپاد نموده اند که یک محصول منحصر بفرد در حوزه امنیت دفاع سایبری محسوب می گردد.

این محصول که پس از ارائه اولین سامانه بومی مدیریت اطلاعات و رخدادهای امنیتی تحت عنوان CoreLog توسط شرکت بهین راهکار ارائه می شود، در حقیقت به مثابه یک سپر دفاع سایبری عمل کرده و فرایند حفاظت از کل سازمانها را بصورت یکپارچه انجام می دهد.

مدیر این پروژه می گوید: ایده اولیه این سامانه از "سپرهای دفاع موشکی" گرفته شده است که در کشورهای مختلف ایجاد شده و هدف آن جلوگیری از حملات موشکی است. در یک توضیح ساده، مکانیزم عملکرد شهپاد به این صورت است که هر سازمان نه تنها از طریق استقرار CoreLog از امنیت داخلی خود محافظت می نماید بلکه بعنوان یک حسگر برای تامین امنیت کل شبکه گسترده سازمانها در داخل کشور نیز عمل می کند.

این روش محافظتی از فضای اطلاعاتی، توسط معدود کشورهایی در دنیا پیاده سازی شده و یا در حال طراحی و پیاده سازی می باشد. به عنوان مثال در سال2011 دولت آمریکا و 2012 دولت روسیه دستور ایجاد سیستم مشابهی را صادر کرده اند. از این رو پیاده سازی این سامانه در ایران، کشور عزیزمان را در زمره کشورهای پیشرو در استفاده از این فناوری قرار می دهد.

محمد نادري مي افزايد: هر زمان که تهدیدی بر علیه یک سازمان و یا در حقیقت یک حسگر اتفاق می افتد بلافاصله حسگرهای دیگر خبردار شده و اقدامات لازم در خصوص پیشگیری از آن را اعمال می نمایند. در این راهکار از مکانیزم های هوشمند تبادل اطلاعات بین حسگرها به منظور ایجاد امکان واکنش سریع استفاده شده است. همچنین این سامانه قابلیت اطلاع رسانی آنی به مراکز حساس و مهم کشور نظیر مرکز ماهر و مراکز عملیات امنیت در سطح کشوری را دارد.

اين مقام مسئول در پايان تصریح کند: در این سامانه هوشمند، نگاه تولید کننده فراتر از حوزه امنیت سازمانی و بیشتر معطوف به نگاه دفاع از امنیت فضای سایبری در کشور بوده و از این منظر، این سامانه نسبت به امن سازی کل فضای سایبری کشور متعهد است. از این رو و با توجه به تاثیر ویژه این سامانه در تامین امنیت فضای سایبری کشور، شرکت بهین راهکار دست همکاری و حمایت به سوی سازمانهای متولی و خصوصا دولت در حمایت از استقرار این سامانه دراز کرده و از هر نوع همیاری به متولیان این حوزه در تامین امنیت کشور دریغ نخواهد کرد.

[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”