درخواست همکاری نیروی دریایی هند از نداجا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

درخواست همکاری نیروی دریایی هند از نداجا

پست توسط &mmt »

به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، فرمانده نیروی دریایی غرب هند از آمادگی این کشور برای اعزام یک ناوگان خود به بندرعباس جهت تقویت روابط دو کشور خبر داد.

ژنرال شکهار سینها فرمانده نیروی دریایی غرب هند در جریان بازدید از ناوگروه دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در بندر بمبئی این کشور پهلو گرفته است، ضمن دیدار و گفت وگو با فرماندهان این ناوگروه و تجلیل از آمادگی این یگان‌ها خصوصا زیردریایی یونس، اظهار داشت: من فرمانده یکی از زیرسطحی‌های مشابه یونس نیز هستم و می‌دانم که جمهوری اسلامی ایران در نگهداری و استفاده از این زیردریایی چقدر موفق بوده است.

سینها با تاکید بر لزوم همکاری‌های بیشتر و تعامل نزدیک‌تر میان دو کشور ایران و هند، افزود: دو کشور می‌توانند چارچوبی را برای همکاری‌های مشترک دریایی و برای تامین امنیت کشتی‌های تجاری در آب‌های غرب هند تا خلیج‌فارس مشخص کرده و این همکاری به نفع دو کشور و دیگر کشورهاست.

وی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی هند آمادگی دارد در راستای گسترش همکاری‌های مشترک دریایی دو کشور و تبادل ناوگروه یک ناوگان خود را به بندرعباس اعزام کند.

ناخدایکم بابک بلوچ فرمانده ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش نیز در این دیدار درخصوص ماموریت‌ها و وظایف این ناوگروه توضیحاتی ارائه داد.

ناخدا بلوچ بر اهمیت توسعه همکاری‌های دوجانبه و اقدامات متقابل نیروی دریایی دو کشور برای حفظ امنیت منطقه برای عبور امن کشتی‌های تجاری تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، ناوگروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش شامل زیردریایی کیلوکلاس یونس، ناوشکن البرز و ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس با همراهی یک فروند بالگرد نیروی دریایی از روز پنجشنبه در بندر بمبئی هندوستان پهلو گرفته‌اند.

این اولین ماموریت زیردریایی یونس در آب‌های شرق اقیانوس هند است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”