شکاری‌های جدید آموزشی در راه است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

شکاری‌های جدید آموزشی در راه است

پست توسط hani1459 »

  [External Link Removed for Guests]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توانمندی های متخصصان متعهد ایرانی اظهارداشت: ساخت جدیدترین هواپیمای « آموزشی شکاری » نیروی هوایی با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دست اجرا است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق، امیر « عزیز نصیر زاده » در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این که امروز نیازهای دفاعی کشور در داخل و توسط متخصصان مجرب ایرانی در صنعت دفاعی کشور تولید می شود، افزود: ساخت این هواپیما با حدود 70 درصد پیشرفت همراه بوده است و روند ساخت آن با موفقیت به جلو می رود.

امیر نصیرزاده، یادآور شد: اطلاعات مربوط به ساخت این نوع هواپیمای آموزشی شکاری که پیشرفت های خوبی نیز تاکنون داشته است در زمان خود اطلاع رسانی می شود.

وی در ادامه با اشاره به توانمندی تعمیر و نگهداری انواع هواپیماهای موجود در ایران گفت: امروز نیروی هوایی الهی جمهوری اسلامی ایران در زمینه نگهداری و اورهال هواپیماهای خود نیازی به خارج از کشور نداشته و اورهال تمامی هواپیماهای موجود کشور در داخل انجام می شود.

امیر نصیر زاده یادآور شد: امروز هر هواپیمای آماده موجود در کشور در داخل اورهال شده است و رتبه ای فراتر از این موضوع وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی جمهوری اسلامی ایران به چنین توانمندی دست یافته است که تمامی هواپیماهای خود را اورهال کند، قطعا قابلیت انجام هر درخواستی از سوی کشورهای دوست و همسایه دراین زمینه را نیز دارد.

امیر نصیر زاده در ادامه بر این نکته نیز تاکید کرد که تحریم های بیش از سه دهه گذشته غرب نتوانسته است تاثیری بر پیشرفت های روز افزون صنعت هوایی جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.
[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: شکاری‌های جدید آموزشی در راه است

پست توسط mm1990 »

کاش اقلن یک تصویر گرافیکی از این پروژه منتشر میشد؛ مردیم بس که خبرهای مبهم شنیدیم؛ یک نکته دیگر اگر فرض کنیم ریت تولید این جنگنده ثابت باشد اولین باری که خبر آغاز ساخت جنگنده کوثر اعلام شد مرداد88 بود یعنی 4 سال پیش؛ پس برای اتمام ساخت این جنگنده حدود یک و نیم سال دیگر زمان نیاز است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”