درخواست دوباره نتانیاهو از پوتین: به تهران اس 300 ندهید چون

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

درخواست دوباره نتانیاهو از پوتین: به تهران اس 300 ندهید چون

پست توسط hani1459 »

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]منابع آگاه ادامه داد: نتانیاهو در دیدار با پوتین به این نتیجه رسید که به دلیل بهبود رابطه ایران و آمریکا و دست یابی به توافق هسته ای ژنو، روسیه در موقعیت ضعیفی در برابر ایران قرار گرفته است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]    [External Link Removed for Guests]نتانیاهو از پوتین خواسته است قرارداد فروش موشک های اس 300 به ایران را لغو کند چرا که در غیر این صورت حمله اسرائیل به ایران بسیار سخت خواهد شد.

به گزارش[External Link Removed for Guests]، روزنامه معاریو چاپ تل آویو به نقل منابع سیاسی آگاه نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از همتای روس خود ولادیمیر پوتین خواسته است تقاضای ایران را برای خرید موشک های روسی اس 300 رد کند.

به نوشته معاریو، نتانیاهو این تقاضا را سه هفته پیش در حاشیه مراسم تشییع جنازه آریل شارون نخست وزیر پیشین اسرائیل مطرح کرد.

منابع آگاه اضافه کردند: تکرار تقاضای نتانیاهو از پوتین به دنبال انتشار خبرهایی درباره ازسرگیری تلاش های ایران برای خرید اس 300 از روسیه مطرح شد.

حدود سه سال پیش روسیه تحت فشارهای آمریکا و اسرائیل، فروش اس 300 به ایران را متوقف کرده و خواستار فروش سامانه های جایگزین به تهران شده بود اما ایران این موضوع را نپذیرفته است.

ارزش قرارداد اس 300 ، 800 میلیون دلار است.

با این حال به تازگی هیاتی از ایران به روسیه سفر کرده است تا مقامات مسکو را به اجرای قرارداد فروش سامانه موشکی به تهران قانع سازد.

منابع آگاه ادامه داد: نتانیاهو در دیدار با پوتین به این نتیجه رسید که به دلیل بهبود رابطه ایران و آمریکا و دست یابی به توافق هسته ای ژنو، روسیه در موقعیت ضعیفی در برابر ایران قرار گرفته است.

معاریو ادامه داد: در صورت دست یابی ایران به موشک های اس 300، اقدام نظامی علیه این کشور بسیار سخت خواهد شد.

علاوه براین ، قرارداد فروش اس 300 از روسیه به سوریه نیز بحث و جدل گسترده ای را میان روسیه و اسرائیل به وجود آورده است چرا که تل آویو معتقد است در صورت چنین اقدامی، حمله نظامی به سوریه بسیار مشکل می شود.   ://www.asriran.com/
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: درخواست دوباره نتانیاهو از پوتین: به تهران اس 300 ندهید

پست توسط mm1990 »

خاک بر سر روسیه.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”