سیستم دفاع لیزری اسراییل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

سیستم دفاع لیزری اسراییل

پست توسط mpo »

تصویر

اسراییل در جریان نمایشگاه هوایی سنگاپور که از 11 تا 16 فوریه برگزار می شود، جدیدترین سیستم دفاع لیزری را به نمایش می گذارد. این سیستم توانایی نابود کردن بهپادها، موشک ها و دیگر اجسام پرنده کوچک را دارد که سیستم های پدافند هوایی از ردیابی و انهدام آن عاجز هستند.
متخصصان تضمین می کنند که 90 درصد اجسام پرنده توسط این سیستم لیزری نابود شوند.شرکت نظامی دولتی اسرائیل "رافائل" گفت که در نمایشگاه "سنگاپور - نمایشگاه هوایی " که از 11 تا 16 فوریه برگزر می شود، یک سیستم جدید لیزری دفاع ضد خوایی را عرضه خواهد کرد. روز جمعه آژانس "آسوشیتد پرس" این مطلب را گزارش داد.
به گفته نمایندگان "رافائل"، این سیستم با نام "پرتوی آهنین" به منظور سرنگونی هواپیماهای بدون سرنشین کوچک، موشکها و گلوله های خمپاره انداز طراحی شده است در صورتی که این اهداف مذکور توسط سیستم دفاع ضد موشکی اسرائیلی "گنبد آهنین" رهگیری نشود. لیزرهای "پرتوی آهنین" می تواند بیش از 90 درصد از اهداف را اصابت کند. 15 مهندس به مدت پنج سال بر روی طراحی و ساخت این فن آوری با استفاده از اشعه لیزری قدرتمند کار کردند.
در حال حاضر، اسرائیل مشغول به تعدیل سیستم "پیکان – 3" قادر به رهگیری موشک ها در فضای ترانس جو و یک سیستم "فلاخن داوود" طراحی شده برای از بین بردن موشک های کوتاه و میان برد است. انتظار می رود که سیستم فلاخن داوود" در سال جاری مستقر شود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”