پنتاگون حرکات بدن رهبران جهان را زیر نظر دارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 473
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 696 بار
سپاس‌های دریافتی: 4448 بار

پنتاگون حرکات بدن رهبران جهان را زیر نظر دارد

پست توسط TD »

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]روانشناسان حرکات بدن را بازتابی از ذهن انسان می‌خوانند. وزارت دفاع آمریکا سالانه صدها هزار دلار برای تجزیه و تحلیل "زبان بدن" رهبران جهان هزینه می‌کند. هدف از این کار فهم بهتر چگونگی و چرایی تصمیم‌گیری‌های آنهاست. 

[External Link Removed for Guests]


[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]تلاش و سرمایه‌گذاری دولت آمریکا برای یافتن اطلاعات در مورد سران سیاسی دنیا موضوع چندان تازه‌‌ای نیست. رسوایی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و افشاگری‌های ادوارد اسنودن به خوبی پرده از شنود تلفنی رهبران جهان توسط سازمان‌های امنیتی آمریکا برداشت. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اما این تنها روش جمع‌آوری اطلاعات از سوی آمریکایی‌ها نیست. تیمی در وزارت دفاع این کشور، پنتاگون، سال‌هاست که بررسی حرکات بدن رهبران سیاسی را زیر ذره‌‌بین دارد تا از طریق بررسی روان‌شناختانه به نیات آنان و آنچه در ذهن دارند، پی ببرد. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]"برنامه‌ای صرفا تحقیقاتی" 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]به گفته جان کربی، سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا از سال ۲۰۰۹ بودجه سالانه به مبلغ ۳۰۰ هزار دلار را برای تجزیه و تحلیل رفتار سیاستمداران ارشد دنیا اختصاص داده است. او این بودجه را هزینه یک برنامه تحقیقاتی با نام "Body Leads" می‌داند که با مطالعه زبان و حرکات بدن بازیگران عرصه سیاست جهانی، به دنبال درک بهتری از نحوه تصمیم‌گیری‌های آنان است. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]وی البته تأکید می‌کند که تحلیل‌ها و "پروفایل" به دست آمده از سیاستمداران به هیچ‌عنوان برای آماده‌‌سازی تصمیم‌های سیاسی یا نظامی دقیق و ملموس به کار بسته نمی‌شوند. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سخنگوی پنتاگون اضافه کرده است که چاک هیگل، وزیر دفاع آمریکا، به تازگی و از طریق خواندن یک مقاله در روزنامه از وجود چنین برنامه‌ تحقیقاتی آگاه شده است. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]به گفته آقای کربی این برنامه صرفا کاربرد تحقیقاتی دارد. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور و دمیتری مدودیف، نخست‌وزیر روسیه، آنگونه که سخنگوی پنتاگون اظهار داشته، از جمله سیاستمدارانی هستند که زبان و حرکات بدن‌شان در این برنامه تحقیقاتی مورد بررسی قرار گرفته‌است. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]۱۵ رهبر سیاسی که زیر  

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]خبرگزاری فرانسه به نقل از محافل امنیتی می‌نویسد، در مجموع ۱۵ سیاستمدار عالی‌رتبه جهان دارای چنین پروفایل روان‌شناختانه‌ای هستند. صدام حسین، دیکتاتور معدوم عراق و بن لادن، رهبر پیشین طالبان از جمله رهبران سیاسی بوده‌اند که چنین پروفایلی برای آنان تهیه شده بود. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]به گفته جان کربی پرونده تحلیل و تجزیه رفتار ولادیمیر پوتین برای آخرین بار در سال ۲۰۱۲ به روز شد. او تأکید کرده است که بر خلاف ادعاهای دیگر هیچ تحقیقات در حال انجامی در رابطه با بحران کنونی در اوکراین وجود ندارد. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]جان کربی اضافه کرده است که پنتاگون نیز بررسی و تحلیل زبان بدن پوتین را به محققان سفارش نداده است. به گفته وی هر محققی شخصا تعیین می‌کند که الگوهای رفتاری و زبان بدن کدام سوژه را زیر نظر بگیرد. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ظاهرا پژوهشگر ارشد این برنامه تحقیقاتی برندا کانرز، از کالج "جنگ دریایی" رود آیلند است. هر چند گزارش‌های وی به صورت عمومی منتشر نمی‌شوند، اما به گفته مقامات دولت او چند مقاله در مورد ولادیمیر پوتین نگاشته و منتشر کرده که انتشار آنها پیش‌تر با موافقت پنتاگون صورت گرفته است. 

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]این پژوهشگر آمریکایی در سال ۲۰۰۴ با مطالعه حرکات بدن پوتین نوشته بود که زبان بدن وی بیانگر این است که او "ریسک‌گریز و به شدت در مقابل انتقاد حساس است." او در این مقاله‌ که در Providence Journal به چاپ رسید، پوتین را مردی خوانده بود که "از حرکت رو به جلو ترس دارد و ضعفی که نشان می‌دهد مانعی هم بر سر راه رهبری و هم بر سر آینده روسیه خواهد بود. 


[External Link Removed for Guests]
میلیتاری
****************************************************************************************************
گالری جامع رادارهای پدافند ایران -
تصاویر جالب ، سرگرم کننده و خنده دار - تصاویر جالب و خنده دار نظامی- گالری کامل قایق های نیروی دریایی ایران

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”