پیدا شدن مواد چینی در جنگنده های رادار گریز امریکایی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 473
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 696 بار
سپاس‌های دریافتی: 4448 بار

پیدا شدن مواد چینی در جنگنده های رادار گریز امریکایی

پست توسط TD »

به نظر می رسد مواد ارزان و عمدتا بی کیفیت چینی فقط مشکل بازار داخلی کشور ما نیستند، بر اساس آخرین گزارش های منتشر شده وزارت دفاع امریکا پنتاگون نیز با مساله قطعات چینی دست به گریبان است. گزارش های منتشر شده توسط خبرگزاری رویترز حاکی از یافت شدن قطعات چینی در پیشرفته ترین جنگنده های امریکایی است.

به گزارش پارسینه،پس از یک گزارش خبری از بکارگیری قطعات چینی در رادار جنگنده F-35 که حدودا یک سال پیش در ژانویه 2013 توسط خبرگزاری رویترز منتشر شد، تحقیقات پنتاگون نشان داد نفوذ قطعات چینی در محصولات نظامی حساس امریکایی بسیار وسیع تر از آن چیزی است که در ابتدای تحقیقات تصور می شد.

امروز پنتاگون به این نتیجه رسیده که مواد خام اولیه چینی در بمب افکن های استراتژیک B-1، جنگنده های F-16 و همچنین سیستم های ضد موشکی SM-1موسوم به استاندارد نیز استفاده شده اند.

قطعات استفاده شده در رادار جنگنده F-35 قطعات الکتور مغناطیس کوچکی هستند که به این رادار پیشرفته امکان استفاده از قابلیت "آرایه فازی فعال" را می دهند، این قابلیت یکی از مشخصات کلیدی جنگنده F-35 برای حضور در نبرد های آینده است.

مواد به کار رفته در موشکهای SM-1 نیز آلیاژ های پیشرفته و سبک بر پایه فلز تیتانیوم می باشند. جزئیات گزارش پنتاگون برای عموم آشکار نشده و نمی توان در مورد سطح دقیق و میزان اهمیت قطعات چینی در سلاح های مدرن امریکایی نظر قاطعی صادر کرد.

قوانین تسلیحاتی پنتاگون وجود قطعات چینی در تسلیحات مدرن امریکایی را یک خطر امنیتی و ممنوع می دانند اما فرانک کندال؛ سرپرست بخش خریدهای پنتاگون در طی سال گذشته، 5 مجوز ویژه برای ابقای این قطعات صادر نمود.

کندال در مورد صدور این مجوز ها می گوید: "شما یک رادار چندین میلیارد دلاری را برای تعویظ قطعات بیست دلاری چینی ویران نمی کنید! این قطعات هیچ ریسک فنی را وارد نمی کنند".

پروژه F-35، که با هزینه ای بالغ بر 235 میلیارد دلار در حال تکمیل است حدود یک دهه از برنامه زمانی خود عقب افتاده و بارها از سقف بودجه تعیین شده فراتر رفته است.

پنتاگون سال گذشته گزارشی مشابه از استفاده از سنسورهای چینی در دوربین های جنگنده F-35 را نیز با توجیهی مشابه، نادیده گرفت.
****************************************************************************************************
گالری جامع رادارهای پدافند ایران -
تصاویر جالب ، سرگرم کننده و خنده دار - تصاویر جالب و خنده دار نظامی- گالری کامل قایق های نیروی دریایی ایران

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”