جاسوس های ایران در سراسر دنیا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 473
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 696 بار
سپاس‌های دریافتی: 4448 بار

جاسوس های ایران در سراسر دنیا

پست توسط TD »

وزارت دفاع آمریکا، با انتشار یک گزارش ٦٤ صفحه‌ای دربارۀ وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نوشته است که سرویس‌های اطلاعاتی این کشور دارای ٣٠ هزار عضو است و در سرار جهان جاسوس دارد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ وزارت دفاع آمریکا، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران را یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین سرویس‌های اطلاعاتی جهان توصیف کرده است.

همین منبع، اضافه می کند که سرویس های اطلاعاتی ایران در تمام زمینه ها و در کشورهایی که ایران دارای منافع است فعالیت دارند. برخی از این کشورها عبارتند از: عراق، افغانستان، آذربایجان، کویت، لبنان، آسیای مرکزی، آفریقا، کروآسی، اتریش، فرانسه، گرجستان، آلمان، ترکیه، بریتانیا، کشورهای آمریکای جنوبی و ایالات متحد آمریکا.

گزارش وزارت دفاع آمریکا، فعالیت‌های سرویس‌های اطلاعاتی ایران در اکوادور، ونزوئلا، برزیل و آرژانتین را نگران کننده خوانده و گفته است: هدف از تشدید فعالیت‌های سرویس‌های اطلاعاتی ایران در آمریکای جنوبی، گسترش شبکه‌های اطلاعاتی و عملیاتی در حیاط خلوت آمریکا بشمار می رود. برای این منظور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از سپاه قدس که نیروهای برون‌مرزی سپاه پاسداران ایران است و همچنین از حزب الله لبنان استفاده می کند.

پنتاگون، در گزارشش تصریح می کند که اسرائیل مهمترین هدف وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی است و پشتیبانی از حزب الله لبنان مهمترین هدف سرویس‌های اطلاعاتی ایران است.

وزارت دفاع آمریکا با اشاره به اینکه "کلیه وزرای اطلاعات ایران از میان روحانیان برگزیده می شوند" می نویسد: با این حال وزارت اطلاعات ایران، کارمندان خارجی از جمله شهروندان انگلیسی و یهودیان اسرائیلی را نیز استخدام می کند. گزارش وزارت دفاع آمریکا تصریح می کند که برای نمونه سعید امامی که تا مقام معاونت وزارت اطلاعات ایران ارتقا رتبه یافت در اصل یک یهودی‌زاده بود.

وزارت دفاع آمریکا، در گزارشش افزوده است که در پی حملۀ سایبری به تأسیسات اتمی و حساس ایران به وسیلۀ ویروس "استاکس‌نت" وزارت اطلاعات ایران ستاد ویژه ای را در زمینۀ دفاع و حملۀ سایبری تشکیل داده است؛ با این حال وزارت دفاع آمریکا معتقد است که امکانات فنی ایران در زمینۀ اطلاعاتی هنوز محدود است.

گزارش می افزاید که وزارت اطلاعات ایران در دهۀ ١٩٩٠ به همراه سوریه، به قصد محدود کردن نفوذ آمریکا در آسیای مرکزی و پیش گیری از آشوب‌های قومی در این منطقه صورت گرفته است.

به نوشتۀ پنتاگون، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همچنین از طریق شبکه‌ها و انجمن‌های دفاع از پناهندگان، در میان ایرانیان خارج از کشور فعال است.

همین گزارش می‌افزاید که دولت آمریکا موفق شد با فروش تجهیزات فنی ناقص به ایران در فاصلۀ سال‌های ٢٠٠٠- ٢٠٠٣ به برنامۀ غنی سازی اورانیوم این کشور لطمه وارد کند.

منبع:
[External Link Removed for Guests]
****************************************************************************************************
گالری جامع رادارهای پدافند ایران -
تصاویر جالب ، سرگرم کننده و خنده دار - تصاویر جالب و خنده دار نظامی- گالری کامل قایق های نیروی دریایی ایران

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3536
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4752 بار
سپاس‌های دریافتی: 7046 بار

Re: جاسوس های ایران در سراسر دنیا

پست توسط bamn »

دوست عزیز ، شما خودتون رو خیلی وارد این مباحث نکنید!

اولاً هدف اصلی آمریکایی ها از انتشار اینگونه اخبار ایجاد ایران هراسی است وگرنه کشوری که سیا را دارد که نباید به جاسوسی کشورهای دیگر ایراد بگیرد!

دوماً بله که جاسوس داریم! خوبش رو هم داریم! اصلاً مگه می شه بدون جاسوسی و کسب اطلاعات از دشمن دوام آورد! جاسوسی یک اصل در حکومت داری و روابط بین الملل است! حتی حضرت محمد(ص) هم زمانی که در مدینه بودند جاسوسانی در مکه داشتند که رئیسشان عباس بن عبدالمطلب ، عموی پیامبر بود که وانمود به بت پرستی می کرد اما اطلاعات مکه را برای پیامبر می فرستاد!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Novice Poster
Novice Poster
پست: 75
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۲:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 116 بار

Re: جاسوس های ایران در سراسر دنیا

پست توسط lormishju »

چرا ايران در روسيه و چين جاسوس ندارد ؟
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 22
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳, ۱:۴۹ ب.ظ
محل اقامت: مشهدمقدس
سپاس‌های ارسالی: 24 بار
سپاس‌های دریافتی: 30 بار
تماس:

Re: جاسوس های ایران در سراسر دنیا

پست توسط arya36 »

lormishju نوشته شده:چرا ايران در روسيه و چين جاسوس ندارد ؟


شما ازکجا میدونید که ندارد؟!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”