حمله موشکی به محل اختفاءگروهک جیش‌العدل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

حمله موشکی به محل اختفاءگروهک جیش‌العدل

پست توسط hani1459 »

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از حمله به گروهک تروریستی جیش‌العدل خبر داد و گفت: طی این حمله جمعی از اعضای گروهک جیش العدل نابود شدند


به گزارش گروه "رسانه‌های دیگر" [External Link Removed for Guests]، آبان‌ماه92 گروهک تروریستی جیش‌العدل دست به یک اقدام وحشیانه و تروریستی زد و با گشودن آتش به سوی نیروهای مرزبانی در نقطه صفر مرزی سراوان 14سرباز مرزبان کشورمان را به شهادت رساند.
محمد کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس درخصوص نحوه انتقام‌گیری از این گروهک تروریستی گفت: نیروهای امنیتی کشورمان بعد از شناسایی و برخورد با عاملان ترور 14مرزبان وارد عمل شدند و بعد از کشف مکان این گروهک در عمق 80کیلومتری خاک پاکستان، با شلیک موشک به محل اختفای آنها همه را به هلاکت رساندند.
او در ادامه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با کسی رودربایستی ندارد افزود: تروریست‌هایی که 5مرزبان را گروگان گرفتند هم کاملا در تیررس ما بودند اما چون سربازان ایرانی در بین آنها حضور داشتند نمی‌توانستیم عملیات کنیم.
پیش از این علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان نیز با بیان اینکه نیروهای امنیتی ما در حال برنامه‌ریزی برای سامان دادن مرزهای شرقی و جلوگیری از تکرار حوادث تروریستی هستند گفته بود به‌زودی گروهک‌های تروریستی همچون جیش‌العدل را به خاک سیاه خواهیم نشاند که وزیر کشور هم بیاید.
کنترل مرزهای شرقی
بعد از عملیات‌هایی که گروهک‌های تروریستی در مرزهای شرقی کشورمان انجام دادند توافقنامه امنیتی بین ایران و پاکستان در پارلمان 2کشور به تصویب رسید. در بخشی از این تفاهمنامه آمده است: 2کشور می‌توانند با تبادل اطلاعات نسبت به شناسایی، تعقیب و سرکوب گروه‌های تروریستی اقدام کنند. برخی نمایندگان چون سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقدند اگر این لایحه در شورای نگهبان هم به تأیید برسد دست جمهوری اسلامی ایران برای پایان بخشیدن به بی‌نظمی‌های امنیتی در مرزهای شرقی کشور باز می‌شود.
داستان مرزهای شرقی ایران داستانی فراتر از شهادت 14مرزبان و گروگانگیری 5مرزبانی است که اخیرا از سوی گروهک جیش العدل ربوده شده بودند. بعد از این حوادث اخیری که رخ داد، کنترل یک خط 300کیلومتری از مرزهای شرقی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپرده شد.کوثری در این خصوص می‌گوید: «براساس امکانات و موقعیت می‌توان گفت که سپاه پاسداران یک نیروی مجهزتر و دارای قابلیت بیشتر است که حضورش در این منطقه می‌تواند مؤثرتر از حضور مرزبانان نیروی انتظامی باشد».
تجربه سپاه در مقابله با گروهک ها
او با اشاره به تجربه سپاه در برخورد با گروهک‌های تروریستی گفت: سپاه تجربه رویارویی‌های مشابه با گروهک‌هایی مثل پژاک و کومله را دارد که در آن مقاطع هم موفق عمل کرده و این تجربه می‌تواند در راستای حفظ امنیت مرزهای شرقی کشور هم به‌کار برده شود.
پیش از این سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه هم حین بازدید از یگان‌های تأمین‌کننده امنیت مرزی سپاه با اشاره به اهمیت اشراف اطلاعاتی به ایجاد چتر مراقبت و کنترل در نوار مرزی و هماهنگی‌ها و هم‌افزایی‌های موجود بین سپاه و سایر نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی تأکید کرده و گفته بود برای مقابله قاطعانه و کوبنده با هرگونه تلاشی که بخواهد امنیت و آرامش موجود در این منطقه را به مخاطره بیندازد آماده‌ایم.
منبع: همشهری
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”