بخشی از مصاحبه ی رئیس دانشگاه امام حسین(ع) با تسنیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

بخشی از مصاحبه ی رئیس دانشگاه امام حسین(ع) با تسنیم

پست توسط &mmt »

[FONT=Tahoma, Arial]  تصویر   
[FONT=Tahoma, Arial]  
[FONT=Tahoma, Arial]   
   
[FONT=Tahoma, Arial]  
   
[FONT=Tahoma, Arial]  
   
[FONT=Tahoma, Arial]  
   
ماجرای بازدید رهبر انقلاب از پژوهشکده هوا فضای     

[FONT=Tahoma, Arial]   آهنگر خاطر نشان کرد: من قبل از اینکه مسئولیت دانشکده فنی دانشگاه جامع امام حسین(ع) را داشته باشم، مسئول پژوهشکده هوافضای سپاه که تونل باد آنجا مستقر است، را داشتم. خوشبختانه حضرت آقا در سال 88 آمدند و از نزدیک از آن مجموعه بازدید کردند. آن موقع مراسم افتتاحیه تونل باد مافوق صوت را برگزار کردیم که تا سرعت 2.3 ماخ می‌توانست تمام پرنده‌های موشکی و پهپادی با سرعت‌های مختلف را تست کند.   

[FONT=Tahoma, Arial]   با اینکه ساخت این تونل باد چند وجه برتری‌بخش برای کشور دارد، به تشریح اولین برتری در این زمینه پرداخت و تاکید کرد: چنین تونلی، هزینه تحقیقات را به شدت کاهش می‌دهد و حتی هزینه تست‌های میدانی هم به شدت کاهش پیدا می‌کند چون تونل باد حرکات اجسام پرنده را شبیه‌سازی می‌کند و به جای اینکه پرنده پرواز کند، بر اساس قانون داوینچی، پرنده ثابت است و باد از روی آن با سرعت حرکت می‌کند.   

[FONT=Tahoma, Arial]   دانشگاه جامع امام حسین(ع) تاکید کرد: به حضرت آقا قول دادیم و به دنبال این هم هستیم که تونل باد با سرعت بالاتری طراحی کنیم و بسازیم. خوشبختانه یک فاز از برنامه که پایان پیدا کرد و تا ماخ 8 را توانستیم تست عملیاتی بگیریم و سردار جعفری سال گذشته بحث رونمایی آن را مطرح کردند و دعاء کنید فاز بعدی را بتوانیم انجام دهیم.   

[FONT=Tahoma, Arial]   آهنگر با اشاره به اینکه مجموعه‌ای که ایجاد شده زیرساخت بسیار خوبی در حوزه تست‌های تونل باد، مادون صوت، گذر صوت، مافوق‌ صوت و ماورای صوت در مجموعه ما ایجاد کرده است، گفت: ما مجموعه کاملی هستیم و می‌توانیم آزمایشاتی را برای کمک به پروژه‌های تحقیقاتی - صنعتی نیروهای مسلح و هم برای دانشجویان این حوزه داشته باشیم. امروز، دانشجویان دانشگاه‌های مختلف، پایان‌نامه ارشد و دکترای خود را در دانشگاه ما انجام می‌دهند. علاوه بر این، با فراهم شدن استفاده از تست‌های عددی به‌عنوان مکمل تحلیل‌های عددی می‌شوند.   

[FONT=Tahoma, Arial]   دانشگاه جامع امام حسین(ع)، هدف‌گذاری دانشگاه متبوعش را رسیدن به آزمایشگاه‌های مرجع در حوزه‌های مختلف اعلام کرد.   

[FONT=Tahoma, Arial]   درباره اینکه چه برنامه‌های دیگری در حوزه طراحی صنعتی انجام خواهید داد؟ گفت: یکی از تاکیدات ما در دانشگاه، دستیابی به مراحل انجام آزمایش‌های مرجع است. در حوزه دریایی، زمینی، فناوری ارتباطات و اطلاعات، به طور مثال موتور جست‌وجوی ملی را با کمک پژوهشگران عزیزمان طراحی و پیاده‌سازی کردیم و الان در حال سرویس‌دهی است. نام این موتور "جویش‌گر بومی" است و در جشنواره‌های مختلف هم کسب افتخار کرده است. در حوزه سایبری هم وارد شدیم و بعداً دستاوردها را اعلام خواهیم کرد. همچنین روی پرنده‌های سبک هم کار می‌کنیم.   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”