سردار دهقان به مسکو می‌رود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

سردار دهقان به مسکو می‌رود

پست توسط &mmt »

[FONT=tahoma, Arial][HIGHLIGHT=#f8f8f8]  دفاع جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه در کنفرانس بررسی مسائل امنیت بین‌المللی شرکت می‌کند.   [FONT=Tahoma, Arial]   گزارش مشرق، به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع فدراسیون روسیه در کنفرانس بررسی مسائل امنیت بین‌المللی شرکت می‌کند.

سردار دهقان با حضور در این کنفرانس و ایراد سخنرانی دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران پیرامون امنیت بین‌المللی و موضوعات مرتبط با آن را تشریح خواهد کرد.

سومین کنفرانس بررسی مسائل امنیت بین‌المللی قرار است در روزهای دوم و سوم خرداد ماه سال 1393 (24- 23 ماه می 2014) با حضور نمایندگان بیش از 50 کشور و سازمان منطقه ای و بین‌المللی در شهر مسکو پایتخت روسیه برگزار شود.   
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

Re: سردار دهقان به مسکو می‌رود

پست توسط &mmt »

حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران وسرگپی شایگو وزیر دفاع روسیه روز جمعه در حاشیه سومین نشست بین المللی امنیتی مسکو با همدیگر دیدار کردند.

دهقان وشایگو دراین دیدار برضرورت تلاش برای توسعه همکاری های دفاعی میان دوکشور تاکید کردند.

سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه دراین دیدار حضور همتای ایرانی خود در نشست بین المللی امنیت مسکو را رویداد مهمی خواند وگفت: در این نشست مسایلی مطرح شد که برای ثبات و امنیت کشورهای منطقه بسیار مهم است.

وی بااشاره به دیدار دوروز قبل روسای جمهور ایران و روسیه درچین وتاکید آنان برضرورت تلاش برای پویایی هرچه بیشتر روابط دو کشور خواستار تحقق این مهم در حوزه همکاری های دفاعی شد.

وزیر دفاع روسیه افزود: پیشنهاد می کنم که دراین دیدار همکاری های دوجانبه را بررسی کنیم که برای روابط دو کشور همواره اهمیت ویژه ای داشته است.

شایگو با اشاره به طرح موضوع انقلاب رنگی در نشست امنیتی مسکو از آن به عنوان یکی از چالش های تاثیرگذار بر امنیت بین المللی یاد کرد که کشورهای منطقه با آن مواجه هستند.

حسین دهقان وزیر دفاع کشورمان نیز دراین دیدار با تشکر از دعوت همتای روس اش برای سفر به مسکو گفت: تاکید روسای جمهوری ایران و روسیه بر توسعه هر چه بیشتر روابط وظیفه سنگینی را بر دوش وزارت خانه های دفاع دو کشور قرار داده است.

دهقان اضافه کرد: در نشست امروز درباره علل و اسباب انقلاب های رنگی در کشورهای مختلف مطالبی را بیان کردم که دغدغه ای برای ثبات و امنیت جهانی است.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که آمریکا درهر جایی از دنیا که کشوری براس استقلال خود تلاش کند مشکل آفرینی می کند.

وی ادامه داد: البته این رویکرد ناشی از خصلت امپریالیستی امریکا است که می خواهد برتری جویی خود را در همه جا تحمیل کند.

وزیر دفاع کشورمان در پایان از همتای روس خود برای سفر به کشورمان دعوت کرد و گفت: این امر موجب تقویت روابط دوجانبه می شود.

سومین نشست امنیت بین المللی روز جمعه در مسکو آغاز بکار کرد و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران به نمایندگی از کشورمان در این نشست حضور دارد.

در این نشست دو روزه نمایندگان بیش از 300 نماینده رسمی نهادهای نظامی سازمان های بین المللی و نیز کارشناسان و مقامات بیش از 40 کشور جهان حضور دارند.

بررسی آخرین تحولات خاورمیانه و شمال آفریقا و انقلاب های رنگین از موضوعات اصلی اجلاس بین المللی امنیتی مسکو است وعلاوه بر آن تحولات اوکراین و گسترش سپر موشکی ضد روسی آمریکا در اروپا نیز در این اجلاس بررسی خواهد شد.

شرکت کنندگان دراین نشست در روز دوم برگزاری آن ازتمرین لشکر شماره 2 گارد موتوریزه ارتش روسیه بازدید می کنند.
منبع: ایرنا
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”