پاکستان اف 16 تحویل گرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 594
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۳:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3170 بار
سپاس‌های دریافتی: 4864 بار

پاکستان اف 16 تحویل گرفت

پست توسط &mmt »

[FONT=Tahoma, Arial]   گزارش مشرق، مراسم رونمایی از جنگنده‌های اف-16 که دولت پاکستان از کشور اردن خریداری کرده است در پایگاه هوایی شهر سرگودا برگزار شد.   

[FONT=Tahoma, Arial]   می‌شود که اسکادران جنگنده‌های پاکستان با تحویل گرفتن هواپیماهای جدید اف-16 از اردن تکمیل شده است.   

[FONT=Tahoma, Arial]   شریف، فرمانده ارتش پاکستان در این مراسم اظهار داشت که نیروی زمینی و هوایی پاکستان همیشه توانسته‌اند به بهترین شکل با برآورده کردن خواسته‌های مردم، از این کشور دفاع کنند.   

[FONT=Tahoma, Arial]   افزود: خریداری جنگنده‌های اف-16 باعث استحکام و پایداری روابط اردن و پاکستان می‌شود.   

[FONT=Tahoma, Arial]  
   
[FONT=Tahoma, Arial]  تصویر   
[FONT=Tahoma, Arial]  
   
[FONT=Tahoma, Arial]  ، افزایش قدرت و تکمیل اسکادران نیروی هوایی پاکستان را به فرمانده نیروی هوایی و خلبانان ارتش این کشور تبریک گفت.   

[FONT=Tahoma, Arial]  «طاهر رفیق بت» فرمانده نیروی هوایی پاکستان نیز در این مراسم گفت که با در اختیار داشتن جنگنده‌های اف-16 بهتر می‌توانیم با خطرهای داخلی و خارجی مقابله کنیم و اکنون توانایی دفاع نیروی هوایی پاکستان افزایش یافته    
[FONT=Tahoma, Arial]  
   
[FONT=Tahoma, Arial]  تصویر   
[FONT=Tahoma, Arial]  
   
[FONT=Tahoma, Arial]   ضمن تشکر از اردن برای فروش جنگنده‌های اف-16 به پاکستان افزود که این جنگنده‌ها به قیمت مناسبی خریداری شده است.   

[FONT=Tahoma, Arial]   پایان این مراسم خلبانان ارتش پاکستان با به پرواز درآوردن جنگنده‌های اف 16 و انجام حرکات نمایشی قدرت نیروی هوایی این کشور را به نمایش گذاشتند.   

[FONT=Tahoma, Arial]   اف-16 به عنوان یک جنگنده سبک، ساده و ارزان برای نیروی هوایی آمریکا طراحی شد تا باتولید بالا توانایی برتری هوایی خود را افزایش دهند.   
[FONT=Tahoma, Arial]  
   
[FONT=Tahoma, Arial]  تصویر   
[FONT=Tahoma, Arial]  
   
[FONT=Tahoma, Arial]   بیش از 4500 فروند از این هواپیما تولید شده و آخرین خریدار آن نیز عراق است که 18 فروند اف-16 سفارش داده است.

در مجموع 25 کشور از این هواپیما استفاده می‌کنند و مدل‌هایی از آن در ژاپن و ترکیه هم تولید می‌شود.

در سال 2009 در مجموع 2 هزار و 309 فروند اف-16 در کشورهای مختلف دنیا عملیاتی بوده‌اند که این رقم بیشتر از هر هواپیمای جنگی دیگر است به این معنا که 15 درصد از کل هواپیماهای جنگی دنیا را اف-16 تشکیل می‌دهد.

جنگنده اف-16 در ابتدا به عنوان یک جنگنده‌ سبک برای برتری هوایی روزانه طراحی شد، اما در عمل به یک هواپیمای چند منظوره برای انجام عملیات در شرایط‌ آب و هوایی مختلف تبدیل شد.

در طول دوران تولید این هواپیما، بهینه‌سازی‌های مداومی بر روی آن صورت گرفت و مدل‌هایی با قابلیت‌های بالاتر تولید شده‌ است.

کارشناسان بر این باورند که پاکستان نتوانسته به صورت مستقیم هواپیماهای اف-16 را از آمریکا خریداری کند بنابراین سعی می‌کند تا از طریق کشورهای عربی این جنگنده‌های پیشرفته را خریداری و اسکادران هوایی خود را تکمیل کند.

   [FONT=Tahoma, Arial] : [External Link Removed for Guests]  
Major
Major
پست: 253
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵, ۲:۴۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 671 بار
سپاس‌های دریافتی: 660 بار

Re: پاکستان اف 16 تحویل گرفت

پست توسط F-14 Fan »

13 فروند دست دوم از اردن تحویل گرفته.

مجموع اف-۱۶ هاش شد ۷۶ فروند.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”