سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain II
Captain II
پست: 473
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 696 بار
سپاس‌های دریافتی: 4448 بار

سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط TD »

سپاه از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه خبر داد.

به گزارش «تابناک»، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه، مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.

بر پایه این اطلاعیه، هواپیمای نابود شده از نوع پنهانکار و رادار گریز بوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هشیاری و اقدام بموقع شبکه پدافندی، پیش از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: این کار شیطنت‌آمیز بار دیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکار‌تر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ‌طلب افزود.

در این اطلاعیه همچنین تأکید شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای دفاع از ملت شریف و سرزمین اسلامی ایران از آمادگی همه‌جانبه و قاطع برخوردار بوده و حق هر گونه واکنش و مقابله به‌مثل را برای خود محفوظ می‌داند

[External Link Removed for Guests]
****************************************************************************************************
گالری جامع رادارهای پدافند ایران -
تصاویر جالب ، سرگرم کننده و خنده دار - تصاویر جالب و خنده دار نظامی- گالری کامل قایق های نیروی دریایی ایران

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره
Captain II
Captain II
پست: 473
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 696 بار
سپاس‌های دریافتی: 4448 بار

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط TD »

 [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در گفتگو با «انتخاب»،   [FONT=tahoma, geneva, sans-serif][External Link Removed for Guests]      [FONT=tahoma, geneva, sans-serif]براساس این اطلاعیه هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریزبوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.   [FONT=tahoma, geneva, sans-serif][External Link Removed for Guests] 
[FONT=tahoma, geneva, sans-serif]روابط عمومی‌کل سپاه ازسرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه خبر داد. 

[FONT=tahoma, geneva, sans-serif]به گزارش «انتخاب» ، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد. 

[FONT=tahoma, geneva, sans-serif]براساس این اطلاعیه هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریزبوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت. 

[FONT=tahoma, geneva, sans-serif]این اطلاعیه افزوده است: این اقدام شیطنت‌آمیز باردیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکارتر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ طلب افزود. 

[FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درکنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای دفاع از ملت شریف و سرزمین اسلامی ایران از آمادگی همه جانبه و قاطع برخوردار بوده و حق هر گونه واکنش و مقابله به مثل را برای خود محفوظ می داند. 

[FONT=tahoma, geneva, sans-serif]در همین حال، سردار شریف سخنگوی سپاه پاسداران به خبرنگار «انتخاب» گفت: پهپاد ساقط شده یکی از پیشرفته ترین پهپادهای جاسوسی اسرائیل است. 
[FONT=tahoma, geneva, sans-serif]وی با بیان اینکه کشف و انهدام پهپادهای جاسوسی اقدام سختی است افزود: اطلاعات تکمیلی و دقیق تر در مورد هواپیمای ساقط شده بزودی توسط فرماندهان هوافضای سپاه اعلام می شود.  
****************************************************************************************************
گالری جامع رادارهای پدافند ایران -
تصاویر جالب ، سرگرم کننده و خنده دار - تصاویر جالب و خنده دار نظامی- گالری کامل قایق های نیروی دریایی ایران

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 86
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۰, ۱۰:۱۴ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1016 بار
سپاس‌های دریافتی: 483 بار
تماس:

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط malmal1369 »

با سلام

خبرگزاری روزنامه "هارتز" در بخشی از خبر خود در این مورد اشاره کرده است که احتمالا این پهباد از نوع Heron بوده است :

If confirmed, an aircraft built by Israel's state-owned Aerospace Industries known as the Heron, or the more powerful Heron TP, is likely to have been involved for such a long-range mission. Military commanders in Israel have described both as a
possible means of monitoring Iran and other countries.

ترجمه : در صورت تایید این خبر ، یک پهباد ساخته شده توسط صنایع هوایی اسراییل به نام "هیرون" یا مدل قوی تر آن " هیرون تی پی" به احتمال فراوان در چنین ماموریت دوربردی شرکت داشته است ، فرماندهان نظامی در اسراییل بیان کرده اند که هر دوی این مدل هولپیما به عنوان وسیله ای بالقوه جهت مانیتورینگ ایران و سایر کشورها مورد استفاده قرار میگیرد


لینک هارتز :


http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.612204

  تصویر 
 تصویر  پهباد هیرون 
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط mjy »

به گزارش مشرق، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.

براساس این اطلاعیه، هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریز بوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: این اقدام شیطنت‌آمیز باردیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکارتر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ طلب افزود.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای دفاع از ملت شریف و سرزمین اسلامی ایران از آمادگی همه جانبه و قاطع برخوردار بوده و حق هر گونه واکنش و مقابله به مثل را برای خود محفوظ می داند.

سخنگوی سپاه: این پهباد از پیشرفته ترین پهپادهای جاسوسی اسرائیل است

در همین حال، سردار شریف سخنگوی سپاه پاسداران به خبرنگار «انتخاب» گفت: پهپاد ساقط شده یکی از پیشرفته ترین پهپادهای جاسوسی اسرائیل است.

وی با بیان اینکه کشف و انهدام پهپادهای جاسوسی اقدام سختی است افزود: اطلاعات تکمیلی و دقیق تر در مورد هواپیمای ساقط شده بزودی توسط فرماندهان هوافضای سپاه اعلام می شود.

سخنگوی سپاه همچنین تصریح کرد: بخش‌هایی از پهباد ساقط شده سالم است و قابلیت رمزگشایی آن وجود دارد.

سردار رمضان شریف در گفتگو با «نسیم» افزود: جزئیات سرنگونی پهباد رژیم صهیونیستی از محل شناسایی، رهگیری و محل پرواز تا ساقط شدن آن فردا توسط سردار حاجی‌زاده اعلام خواهد شد.


هادی محمدی: پهپاد اسرائیل از عرشه ناو آمریکا در دریای سرخ برخاسته و از طریق یک کشور عربی وارد ایران شده است

​"هادی محمدی" کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه درباره حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یک پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز تأسیسات هسته‌ای نطنز گفت: پهپاد پیشرفته جاسوسی رژیم صهیونیستی از روی عرشه یک ناو آمریکایی در دریای سرخ برخاسته و از طریق فضای یک کشور عربی وارد ایران شده است.

به گزارش مشرق، وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "المیادین"، با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در عملیات ارسال این پهپاد اسرائیلی به فضای ایران نقش داشته‌اند، افزود: فناوری آمریکایی در این عملیات به یاری صهیونیست‌ها آمد و آمریکا از طریق ماهواره‌های خود به این عملیات پهپادی کمک کرد.

محمدی با بیان اینکه بقایای این پهپاد، جزئیات اطلاعاتی بیشتری از مأموریت آن را فاش خواهد ساخت، تصریح کرد: ایران در قبال هر یک از طرف‌هایی که در عملیات ارسال این پهپاد اسرائیلی نقش داشته‌اند موضع خاص خود را خواهد داشت.

وی افزود: برخی از کشورهای منطقه تعامل خوبی با جمهوری اسلامی ایران ندارند و این کشورها باید بدانند که ایران حق پاسخ دارد.


شکار پهباد اسرائیلی در صدر اخبار رسانه‌های دنیا

این خبر بلافاصله پس از انتشار در صدر رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفت.

به گزارش تسنیم سایت خبری اسرائیلی "دبکا فایل" در خبر کوتاهی اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران از سرنگونی یک پهپاد بر فراز سایت هسته‌ای نظنز در مرکز ایران خبر داده است.

شبکه خبری راشاتودی روسیه نیز این خبر را پوشش داد و نوشت که این پهپاد جاسوسی توسط سپاه ایران سرنگون شده است.

شبکه خبری العربیه نیز در خبری فوری اعلام کرد که ایران اعلام کرده یک پهپاد را بر فراز یکی از سایت‌های هسته‌ای خود سرنگون کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز نوشت که ایران اعلام کرد که پهپادی را که تلاش داشته به محدوده یک سایت هسته‌ای نفوذ کند را سرنگون کرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز خبر داد که ایران یک پهپاد اسرائیلی را بر فراز یک سایت هسته‌ای سرنگون کرده است.

شبکه خبری المیادین نیز اعلام کرد که یگان‌های دفاع هوایی سپاه پاسداران ایران هواپیمای جاسوسی اسرائیلی را پس از رهگیری با شلیک موشک سرنگون کرد.

خبرنگار الجزیره نیز خبر داد که سپاه پاسداران ایران هواپیمای جاسوسی اسرائیل را بر فراز سایت نطنز سرنگون کرده است.

ارتش اسرائیل از اظهار نظر درباره سرنگونی پهپاد اسرائیلی بر فراز نطنز خودداری کرد

به گزارش تسنیم، در حالی که رسانه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به طور گسترده‌ای خبر سرنگونی پهپاد جاسوسی اسرائیل پیش از ورود به سایت هسته‌ای نطنز را منتشر کرده بودند اما روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در خبری نوشت که ارتش اسرائیل از هر گونه اظهار نظر درباره این خبر خودداری کرده و اعلام کرد که درباره گزارش‌های خارجی هیچگونه اظهارنظری نمی‌کند.


هاآرتص: پهپاد ساقط شده احتمالا از نوع «هرون» ب
Captain II
Captain II
پست: 473
تاریخ عضویت: جمعه ۱۵ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 696 بار
سپاس‌های دریافتی: 4448 بار

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط TD »

[External Link Removed for Guests]
به گزارش مشرق، روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین رژیم صهیونیستی پس از رهگیری توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه مورد اصابت موشک قرار گرفت و سرنگون شد.

براساس این اطلاعیه، هواپیمای منهدم شده از نوع پنهانکار و رادار گریز بوده و قصد نفوذ به حریم منطقه‌ هسته‌ای نطنز را داشت که با هوشیاری و اقدام به موقع شبکه پدافندی، قبل از ورود به منطقه مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفت.

این اطلاعیه افزوده است: این اقدام شیطنت‌آمیز باردیگر خوی ماجراجویی رژیم صهیونیستی را آشکارتر و برگ سیاه دیگری به پرونده سراسر جنایت و خباثت این رژیم جعلی و جنگ طلب افزود.

در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی برای دفاع از ملت شریف و سرزمین اسلامی ایران از آمادگی همه جانبه و قاطع برخوردار بوده و حق هر گونه واکنش و مقابله به مثل را برای خود محفوظ می داند.

سخنگوی سپاه: این پهباد از پیشرفته ترین پهپادهای جاسوسی اسرائیل است

در همین حال، سردار شریف سخنگوی سپاه پاسداران به خبرنگار «انتخاب» گفت: پهپاد ساقط شده یکی از پیشرفته ترین پهپادهای جاسوسی اسرائیل است.

وی با بیان اینکه کشف و انهدام پهپادهای جاسوسی اقدام سختی است افزود: اطلاعات تکمیلی و دقیق تر در مورد هواپیمای ساقط شده بزودی توسط فرماندهان هوافضای سپاه اعلام می شود.

سخنگوی سپاه همچنین تصریح کرد: بخش‌هایی از پهباد ساقط شده سالم است و قابلیت رمزگشایی آن وجود دارد.

سردار رمضان شریف در گفتگو با «نسیم» افزود: جزئیات سرنگونی پهباد رژیم صهیونیستی از محل شناسایی، رهگیری و محل پرواز تا ساقط شدن آن فردا توسط سردار حاجی‌زاده اعلام خواهد شد.


هادی محمدی: پهپاد اسرائیل از عرشه ناو آمریکا در دریای سرخ برخاسته و از طریق یک کشور عربی وارد ایران شده است

​"هادی محمدی" کارشناس ارشد مسائل خاورمیانه درباره حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به یک پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز تأسیسات هسته‌ای نطنز گفت: پهپاد پیشرفته جاسوسی رژیم صهیونیستی از روی عرشه یک ناو آمریکایی در دریای سرخ برخاسته و از طریق فضای یک کشور عربی وارد ایران شده است.

به گزارش مشرق، وی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی "المیادین"، با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در عملیات ارسال این پهپاد اسرائیلی به فضای ایران نقش داشته‌اند، افزود: فناوری آمریکایی در این عملیات به یاری صهیونیست‌ها آمد و آمریکا از طریق ماهواره‌های خود به این عملیات پهپادی کمک کرد.

محمدی با بیان اینکه بقایای این پهپاد، جزئیات اطلاعاتی بیشتری از مأموریت آن را فاش خواهد ساخت، تصریح کرد: ایران در قبال هر یک از طرف‌هایی که در عملیات ارسال این پهپاد اسرائیلی نقش داشته‌اند موضع خاص خود را خواهد داشت.

وی افزود: برخی از کشورهای منطقه تعامل خوبی با جمهوری اسلامی ایران ندارند و این کشورها باید بدانند که ایران حق پاسخ دارد.


شکار پهباد اسرائیلی در صدر اخبار رسانه‌های دنیا

  این خبر بلافاصله پس از انتشار در صدر رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفت.

به گزارش تسنیم سایت خبری اسرائیلی "دبکا فایل" در خبر کوتاهی اعلام کرد که سپاه پاسداران ایران از سرنگونی یک پهپاد بر فراز سایت هسته‌ای نظنز در مرکز ایران خبر داده است.

شبکه خبری راشاتودی روسیه نیز این خبر را پوشش داد و نوشت که این پهپاد جاسوسی توسط سپاه ایران سرنگون شده است.

شبکه خبری العربیه نیز در خبری فوری اعلام کرد که ایران اعلام کرده یک پهپاد را بر فراز یکی از سایت‌های هسته‌ای خود سرنگون کرده است.

خبرگزاری رویترز نیز نوشت که ایران اعلام کرد که پهپادی را که تلاش داشته به محدوده یک سایت هسته‌ای نفوذ کند را سرنگون کرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز خبر داد که ایران یک پهپاد اسرائیلی را بر فراز یک سایت هسته‌ای سرنگون کرده است.

شبکه خبری المیادین نیز اعلام کرد که یگان‌های دفاع هوایی سپاه پاسداران ایران هواپیمای جاسوسی اسرائیلی را پس از رهگیری با شلیک موشک سرنگون کرد.

خبرنگار الجزیره نیز خبر داد که سپاه پاسداران ایران هواپیمای جاسوسی اسرائیل را بر فراز سایت نطنز سرنگون کرده است.

ارتش اسرائیل از اظهار نظر درباره سرنگونی پهپاد اسرائیلی بر فراز نطنز خودداری کرد

به گزارش تسنیم، در حالی که رسانه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به طور گسترده‌ای خبر سرنگونی پهپاد جاسوسی اسرائیل پیش از ورود به سایت هسته‌ای نطنز را منتشر کرده بودند اما روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در خبری نوشت که ارتش اسرائیل از هر گونه اظهار نظر درباره این خبر خودداری کرده و اعلام کرد که درباره گزارش‌های خارجی هیچگونه اظهارنظری نمی‌کند.


هاآرتص: پهپاد ساقط شده احتمالا از نوع «هرون» بوده است

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» روز یکشنبه در واکنش به انتشار هدف قرار گرفتن یک فروند پهپاد رژیم‌صهیونیستی در آسمان ایران، نوشت در صورتی که این خبر تائید شود، پهپاد ساقط شده احتمالا از نوع «هرون» یا «هرون تی‌پی» بوده است.

 تصویر 
به گزارش فارس، هاآرتص گزارش داده است که مقامات این رژیم‌ تاکنون از اظهارنظر در این رابطه خودداری کرده‌اند.

پهپاد مورد اشاره روزنامه «هاآرتص» از جمله پیشرفته‌ترین هواپیماهای بدون سرنشین رژیم‌صهیونیستی به شمار می‌آید. «هرون تی‌پی» که «ایتان» نیز خوانده می‌شود، قادر است به مدت 70 ساعت در ارتفاع بیش از 45 هزار پا پرواز کند. برد عملیاتی این پهپاد نیز بیش از 7000 کیلومتر اعلام شده است.

این پهپاد به طول مداومت پروازی معروف است و در ارتفاعی بالاتر از ارتفاع هواپیماهای تجاری پرواز می‌کند. پهپاد «هرون تی‌پی» قابلیت پرواز در تمامی شرایط آب و هوایی را نیز دارد و مجهز به سامانه‌های تیک‌آف و فرود خودکار است.

 تصویر 
مدل پیشین این پهپاد نیز «هرون» یا «ماکاتز» نام دارد که قادر است حداکثر 52 ساعت در ارتفاع 35 هزار پایی پرواز کند. حداکثر سرعت این پهپاد نیز بیش از 200 کیلومتر در ساعت است.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، مقامات نظامی اسرائیل پیشتر، این دو مدل پهپاد را برای انجام عملیات‌های جاسوسی در ایران و دیگر کشورها، مناسب توصیف کرده‌اند. 
****************************************************************************************************
گالری جامع رادارهای پدافند ایران -
تصاویر جالب ، سرگرم کننده و خنده دار - تصاویر جالب و خنده دار نظامی- گالری کامل قایق های نیروی دریایی ایران

**************************
وقتی خدا مشکلات تو رو حل می کنه

تو به توانایی های او ایمان داری

وقتی خدا مشکلاتت رو حل نمی کنه

او به توانایی های تو ایمان داره
Major II
Major II
پست: 89
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۹ ق.ظ
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های ارسالی: 747 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط ATABACKAN »

با چه اعتماد به نفسی این رو میفرستن به فضای ایران معلوم نیست تا حالا چند بار دیگه هم اومده و ما خبر نداشتیم یعنی فضای بالای 45 هزار پا ما براشون اینقدر امنه که اینو میفرستن؟
Major
Major
پست: 156
تاریخ عضویت: جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۸۸, ۸:۵۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2886 بار
سپاس‌های دریافتی: 2183 بار

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط apadana11 »

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: پهپاد ساقط شده توسط سپاه از نوع هرمس و ساخت رژیم صهیونیستی است. این پهپاد در شعاع 800 کیلومتری عملیات می‌کند و با یک بار سوخت گیری قادر است 1600 کیلومتر پرواز کند.حاجی زاده تاکید کرد: باتوجه به سوخت زیاد و اصابت موشک به آن، هواپیما آتش گرفته و منهدم شده است البته قطعاتی از این پهپاد بصورت سالم بدست آمده است که در حال تجزیه و تحلیل آن هستیم. ابعاد بال تا بال این پهپاد نیز حدود 5.5 متر است.همچنین این پهپاد 2 دوربین دارد و قادر است با کیفیت بالا تصاویر را تهیه کند.فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: در خصوص این نوع هواپیما اطلاعات قبلی وجود نداشت و تنها یک نمونه آن در سوریه ساقط شده بود اما این از نوع پیشرفته تری بود.

منبع:عصر ایران


این هم خبر شبکه العالم در مورد این موضوع همراه با تصویر و فیلم

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]


آنچه که از تصاویر برمی آید،برخلاف ادعای اولیه سپاه ، این پهپاد به هیچ وجه رادار گریز نیست و به احتمال زیاد از نوع هرمس-450، ولی حداقل تلنگری بود که یادمان باشد هنوز تا نفوذ ناپذیری راه درازی در پیش است و باید بسیار بیشتر از این کار کنیم ،اما از همه این مطالب که بگذریم؛ هوشیاری مدافعان آسمان ایران؛قابل تقدیره
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 86
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۰, ۱۰:۱۴ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1016 بار
سپاس‌های دریافتی: 483 بار
تماس:

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط malmal1369 »

با سلام
بر خلاف صحبت های اولیه ای که مطرح بود مبنی بر برخاستن این پهباد از روی عرشه ناو هواپیمابر واقع در دریای سرخ ، به نظر میرسه چنین فرضیه ای منطقی به نظر نمیرسه زیرا effective range برای پهباد مذکور حداکثر 700 کیلومتر ذکر شده در حالیکه فاصله ناوگان آمریکا واقع در دریایی سرخ تا نطنز بیشتر از این مقدار است ، من شخصا فکر میکنم با توجه به اینکه اسراییل در کشور اذربایجان پایگاه هایی برای این نوع پهباد دایر کرده ( در ویکی پدیا اذربایجان جزو کاربران این پهباد معرفی شده ) بنابراین به احتمال زیاد از نقطه ای در کشور آذربایجان پرواز کرده و به سمت مرکز ایران حرکت کرده و احتمالا خیلی جلوتر از نطنز رهگیری شده ولی برای اطلاع بیشتر نسبت نوع مسیر و ماموریتش اقدام به انهدام نکردن و در نهایت وقتی دیدن به سمت نطنز حرکت کرده ، هدف گرفتنش

فکر میکنم بیشتر اسراییل قصد داشت یک نوع سیگنال و پالس سیاسی برای ما و احتمالا آمریکا ارسال کنه ، زیرا حداقل از نظر نظامی و تاکتیکی استفاده از این نوع پهباد خیلی اقدام منطقی به نظر نمیرسه


  
این پهپاد به هیچ وجه رادار گریز نیست و به احتمال زیاد از نوع هرمس-450
  

سردار حاجی زاده بیان کردن که کامپوزیت های جاذب امواج در طراحی پهباد بکار رفته
Major
Major
پست: 156
تاریخ عضویت: جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۸۸, ۸:۵۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2886 بار
سپاس‌های دریافتی: 2183 بار

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط apadana11 »

سردار حاجی زاده بیان کردن که کامپوزیت های جاذب امواج در طراحی پهباد بکار رفته[/quote]


جناب malmal1369 تصویر

ضمن احترام به نظر سردار جاجی زاده، باید عرض کنم پنهان کاری در عرصه هوانوردی دارای مشخصات ویژه ای است از جمله نوع طراحی خاص ،صرف کاربرد مواد جاذب رادار و یا مواد کامپوزیت و یا به کار گیری سنسورهای جاذب حرارت باعث رادارگریزی نمی شود بلکه باعث کم پیدایی راداری می شود ،تقاضا می کنم به تصاویر زیر دقت کنید:

هرمس-450

[External Link Removed for Guests]


حال اگر این پرنده با این مشخصات ساختاری به صرف کاربرد مواد جاذب رادار،رادارگریز است ، ممکن است چه نامی برای پرنده هایی که در دنیای هوانوردی به رادار گریزی مشهورند،گذاشت؟

RQ-170

[External Link Removed for Guests]


RQ-180

[External Link Removed for Guests]


Phantom Ray

[External Link Removed for Guests]


X-47B

[External Link Removed for Guests]در مصاحبه سردار حاجی زاده از رنگ استتار خاص صحبت شده ، لطف کنید مقایسه ای بین رنگ پرنده ساقط شده با تصویر تجاری که از هرمس - 450 در بالا قرار دادم انجام دهید ، دقیقاً همان ترکیب رنگ است .

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


صحبت من برای کم ارزش کردن کار نظامیان کشورم نیست ، ولی حقیقت اینست که این پرنده ( به هر دلیلی ) تا عمق خاک ایران نفوذ کرده. باید نقاط ضعف را پذیرفت و رفع کرد نه اینکه توجیه کرد
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 86
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۰, ۱۰:۱۴ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1016 بار
سپاس‌های دریافتی: 483 بار
تماس:

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط malmal1369 »

جناب آپادانا

استدلال شما پیرامون مقایسه مدل "هرمس" با سایر مدلها ، کاملا منطقی و درست به نظر میرسه ، این پهباد به معنای واقعی پنهان کار نیست زیرا در تصاویر آن به وضوح علائم تشدید سطح مقطع راداری قابل مشاهده است به عنوان مثال عدم طراحی یکپارچه و ساختار بال و دم کاملا معرف این مطلب هست و حرف شما کاملا متین میباشد ولی از طرفی دیگر ، برخی خصوصیات اندک در جهت کاهش بازتابش راداری را نیز داراست ، به عنوان مثال کامپوزیت های مخصوص و سامانه ای که در موتور تعبیه شده برای کاهش آثار فروسرخ ناشی از عملکرد موتور ، اما شما در ارسال اول خود عرض کردید که این پهباد به هیچ عنوان رادار گریز نیست که بدین وسیله من صحبت شما رو تصحیح میکنم

ولی حقیقت اینست که این پرنده ( به هر دلیلی ) تا عمق خاک ایران نفوذ کرده. باید نقاط ضعف را پذیرفت و رفع کرد نه اینکه توجیه کرد


بنده به دلایل مشخصی با این حرف شما مخالفم

اول : ما کشوری داریم با حدود یک میلیون و ششصد و چهل و هشت هزار کیلومتر مربع مساحت ، پوشش راداری یکسان و موثر و چند لایه برای تمام این مساحت نه امری ممکن و نه امری مقرون به صرفه و عقلانی است و عقل اینطور حکم میکند که بیشترین توان راداری در مجاورت نقاط حساس سیاسی و نظامی مترکز باشد بنابراین طبیعتا نقاط کور راداری کم نیستند و با توجه به این استدلال ، من معتقدم صرفا ورود یک پهباد به حوزه حریم هوایی یک کشور به خودی خود نقطه ضعف محسوب نمیشود

دوم : اگر به اظهارات سردار حاجی زاده بیشتر دقت کنیم ، ایشان نکته کلیدی را بیان کردند ، ایشان فرمودند که این پهباد از منشا یکی از کشورهای عرب همسایه ( البته مشخصا نام نبردند ) به حریم هوایی کشور ما وارد شده ، این صحبت سردار موید یک نکته مهم است و آن اینکه قطعا سیستم راداری کشور ، مسیر پهباد را دنبال میکرده و پهباد مذکور احتمالا کیلومتر ها جلوتر مورد رهگیری قرار گرفته است در غیر اینصورت نمیتوانستند در مورد منشا ورود پهباد و مسیر آن اظهار نظری کنند

سوم : محل سرنگونی پهباد در نزدیکی سایت نطنز میباشد ولی آیا محل رهگیری پهباد هم در آن نقطه است ؟ این نکته ای است که به نظرم باید روش فکر کرد ، به عقیده من سیستم پدافندی کیلومترها جلوتر آن را شناسایی کرده ولی به دلایلی آن را هدف قرار نداده ، دلایلش میتواند این باشد : تلاش برای فهمیدن مسیر و ماموریت ، تلاش برای فهمیدن نوع پهباد و غیره


با توجه به دلابل فوق من معتقدم که صحبت شما جناب آپادانا مبنی بر وجود نقطه ضعف برای سیستم پدافندی به دلیل پرواز تا منطقه نطنز ، حرف منطقی نمیباشد
New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۳, ۸:۰۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط h1987 »

[quote="malmal1369"] اما شما در ارسال اول خود عرض کردید که این پهباد به هیچ عنوان رادار گریز نیست که بدین وسیله من صحبت شما رو تصحیح میکنم
شما فرمودید
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲, ۶:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: سپاه یک فروند پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد

پست توسط شیرافکن »

ATABACKAN نوشته شده:با چه اعتماد به نفسی این رو میفرستن به فضای ایران معلوم نیست تا حالا چند بار دیگه هم اومده و ما خبر نداشتیم یعنی فضای بالای 45 هزار پا ما براشون اینقدر امنه که اینو میفرستن؟

با همان اعتماد به نفسی که ایران پهپاد ایوب با فناوری 10 سال پیشش را میفرسته روی اسرائیل یا نمونه اولیه ابابیل تا فرودگاه بن گوریون پرواز میکنه و ازش فیلم میگیره.تا حالا چند بار پهپادهای ایرانی رفتن روی اسرائیل که انها خبر ندارند!!برای ماستمالی کردن و به انحراف کشیدن این موفقیت روش بهتری را پیدا کنید!!!!!!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”