تمرین حمله‌اتمی بمب‌افکن‌های‌روس به آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 49
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۲:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 260 بار
تماس:

تمرین حمله‌اتمی بمب‌افکن‌های‌روس به آمریکا

پست توسط mohmmad.temore »

[FONT=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif]  آمریکایی «واشنگتن‌ فری بیکن» در گزارشی مدعی شده است که بمب‌افکن‌های روس همزمان با برگزاری نشست پایانی سران ناتو در ولز، حمله اتمی به آمریکا را تمرین کرده‌اند.  

[FONT=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif]  گزارش فارس، بنا به ادعای این پایگاه، مقامات دفاعی می‌گویند بر اساس اطلاعات راداری، هفته گذشته همزمان با نشست سران ناتو که پنج‌شنبه و جمعه در ولز برگزار شد، دو فروند بمب‌افکن استراتژیک مدل تی‌یو-۹۵ روسیه طول آتلانتیک شمالی در نزدیکی ایسلند، گرینلند و شمال شرق کانادا را پیموده‌‌اند.  

[FONT=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif]  نظامی مطلع از گزارش‌های اطلاعاتی می‌گویند تحلیل این پرواز نشان می‌دهد که بمب‌افکن‌های روس در حال حرکت به سمت یک «محوطه شلیک» (بهترین موقعیت برای شلیک موشک‌های کروز حامل کلاهک اتمی) از پیش تعیین‌شده بوده‌اند.  

[FONT=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif]  گزارش در حالی منتشر می‌شود که هفته گذشته ژنرال «یوری یاکوبوف» مقام ارشد وزارت دفاع روسیه نیز گفته بود مسکو باید دکترین نظامی خود را تغییر داده و ایالات متحده و ناتو را صراحتا به عنوان نیروهای دشمن در نظر گرفته و طرح‌های احتمالی برای حملات اتمی پیشگیرانه را طراحی کند.  

[FONT=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif]  ایتارتاس به نقل از وی نوشته بود: «لازم است تا شرایطی را که روسیه می‌تواند با نیروهای راکتی راهبردی (توان اتمی) خود دست به حملات پیشگیرانه بزند، به درستی مشخص شود.»  

[FONT=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif]  اوکراین که از ۶ ماه قبل در پی سقوط دولت این کشور با فشار معترضان مورد حمایت غرب شکل گرفته و تاکنون به مرگ بیش از ۲۶۰۰ نفر منجر شده، موجب شده تا تنش بی‌سابقه‌ای از زمان جنگ سرد تاکنون در روابط روسیه و کشورهای غربی به وجود آید. آمریکا و اتحادیه اروپا تاکنون چند دور تحریم علیه روسیه تصویب کرده‌اند و در مقابل مسکو تهدید به اقدامات متقابل کرده است.  

[FONT=Tahoma, Arial, Verdana, sans-serif]  فرماندهی شمال آمریکا تاکنون از اظهارنظر در رابطه با پروازهای گزارش شده خودداری کرده‌ است. با این حال ارتش آمریکا تائید کرده است که پرواز بمب‌افکن‌های روس در نزدیکی مناطق شمالی آمریکا طی ۶ ماه گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. به نوشته دیلی‌بیست در حادثه اخیر از آنجا که بمب‌افکن‌های روس وارد حریم هوایی شمالی آمریکا نشده‌اند، هیچ جنگنده کانادایی یا آمریکایی نیز برای مقابله با آن‌ها به پرواز درنیامده است.  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”