پیشرفت‌های ایران در شبکه راداری / پوشش گسترده فرامرزی راداره

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 49
تاریخ عضویت: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۲:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 260 بار
تماس:

پیشرفت‌های ایران در شبکه راداری / پوشش گسترده فرامرزی راداره

پست توسط mohmmad.temore »

  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]به گزارش به نقل از «جینز دیفنس»، ایران در ساخت شبکه برد بلند راداری هشدار دهنده به موفقیت‌های مهمی نائل شده است.تصویر   
  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]بنابر این گزارش، برد شبکه راداری جدید ایران در شمال غربی کشور که «سپهر» نام دارد 3000 کیلومتر است و تصاویر ماهواره‌ای جدید نشان می‌دهند که ایران 2 سامانه دیگر راداری برد بلند را به مجموعه شبکه راداری خود اضافه کرده است.   
  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]این نشریه انگلیسی بر اساس مستندات تصویری کسب شده از ماهواره مدعی شد که یک شبکه راداری پیشرفته ایران در حوالی گرمسار قرار دارد و شبیه رادارهای «رزونانس Rezonans-NE »است.   
  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]جینز دیفنس نوشت: ایران در بخش‌‌های مرکزی کشور نیز از رادارهای غدیر بهره می‌برد که به طور 360 درجه و با پوش کامل فعالیت می‌کنند و همگی اینک فعال هستند.   
  [HIGHLIGHT=#f2f2f2]این نشریه مدعی شد که سامانه راداری سپهر مستقر در کردستان قادر است تا علاوه بر پوشش کامل ایران، عربستان سعودی، مصر، اسرائیل، ترکیه و پاکستان را نیز پوشش دهد و همچنین اروپای شرقی، جنوب شرقی روسیه منجمله مسکو، شرق هند و قسمت اعظم دریای عرب را نیز رصد کند.   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”