تحلیل "دبکا فایل" از جزییات حمله اخیر حزب الله

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 86
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۰, ۱۰:۱۴ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1016 بار
سپاس‌های دریافتی: 483 بار
تماس:

تحلیل "دبکا فایل" از جزییات حمله اخیر حزب الله

پست توسط malmal1369 »

با سلام

پایگاه اینترنتی دبکا فایل وابسته منابع امنیتی و نظامی اسراییل در دو روز گذشته اقدام به انتشار دو مقاله کوتاه در مورد جزییات حمله اخیر حزب الله به نیروهای اسراییلی در مرزهای جولان نموده است که ترجمه آن خدمت دوستان ارائه میگردد :


 تصویر 


نیروهای لبنانی نماینده ایران (حزب الله ) از شش موشک ضد تانک و یک بمب کنار جاده ای برای یک کمین در روز چهارشنبه 28 ژانویه استفاده کردند که باعث کشته شدن دو افسر ارتش اسراییل شد. قربانیان عبارتند از سرگرد Yohai Klangel از منطقه “Har Gilo” واقع در کرانه باختری و گروهبان دوم Dor Nini از منطقه “Moshav shtulim”


طبق گزارش منابع نظامی دبکا فایل ، قربانیان با خودروهای غیر زرهی مشغول تردد بودند. همچنین هفت سرباز دیگر نیز زخمی شدند.


نیروهای حزب الله در این عملیات سه شاهکار به انجام رساندند :

یک - انها توانسته بودند بدون جلب توجه از مرز عبور کنند و بمب کنار جاده ای کار بگذارند.

دو- آنها پرتابگرهای موشک ضد تانک را درست تا بالای حصارهای مرزی انتقال داده بودند بدون اینکه شناسایی شوند.

سوم- و به طرز حیرت آوری آنها کار سختی را برای منفجر کردن دو خودروی فرماندهی اسراییل پیش رو نداشتند.


این سه مرحله در حالی به انجام رسید که ارتش اسراییل تمام اقدامات اطمینانی و امنیتی لازم را در آن محل به عمل آورده بود و آمادگی خودش را در مقابل حمله تلافی جویانه قول داده شده توسط ایران و حزب الله ، تقویت کرده بود.


منابع اختصاصیِ نظامی دبکا فایل گزارش دادند که در روز پنجشنبه مورخ 29 ژانویه 2015 ، دهکده جدا شده "کفر قجر" که در سرتاسر مثلث مرزی اسراییل-لبنان-سوریه واقع شده ، توسط نیروی های ویژه اسراییل و بصورت کامل مورد جستجو قرار گرفته است. جستجوگران به دنبال شواهدی از دستگاه های هدف یابی بودند که مظنون به مخابره مشخصات خودروهای کاروان فرماندهی اسراییل که در روز قبل مورد هدف قرار گرفته ، به مقر نظامی حزب الله در "مزارع شبعا" هستند.

بدینوسیله حزب الله موفق شده بود کاروان مذکور را شناسایی و هدف قرار دهد که طی آن دو سرباز کشته و هفت تن دیگر مجروح شدند.


جستجوگران که از طریق هوا و زمین جستجو میکردند ، تمرکزشان روی پشت بام های مدارس دهکده بود . زیرا اکنون این اعتقاد وجود دارد که دستگاه های مراقبتی و هدف یابی در آنجا نصب شده بوده و بطور منظم اطلاعات را به مقر حزب الله که تنها چهار کیلومتر دورتر است ارسال میکرده است. احتمالا با استفاده از این شیوه ، مهاجمان حزب الله توانسته اند کاروان فرماندهی را از کاروان های غیر نظامی که بطور معمول از مسیر مذکور برای رفت و آمد استفاده میکنند ، تشخیص دهند.

انحراف از مسیر یکی از شش موشک کورنت شلیک شده توسط حزب الله ، یک گمان را تقویت میکند. موشک منحرف شده ، یک ساختمان مدرسه در "کفر قجر" را هدف قرار داده و آن را تخریب کرده در حالیکه هیچ شانسی برای منحرف شدن موشک کورنت وجود ندارد زیرا سامانه کورنت دارای هدایت لیزری است. بنابراین تحلیلگران نظامی ارتش اسراییل معتقد هستند که حزب الله مدرسه مذکور را هدف قرار داده است تا توجهات را از حضور همدستانش در دهکده و دستگاه هایی که در پشت بام مدرسه کار گذاشته شده ، منحرف بکند . همچنین بقایای مدرسه ی سوخته به دقت مورد جستجو قرار گرفت به منظور یافتن تجهیزات مراقبت که موشک مذکور آنها را هدف قرار داده و منهدم کرده است.

کارشناسان ارتش اسراییل معتقدند که استفاده حزب الله از تجهیرات جاسوسی در پشت بام های "کفر قجر" تنها توضیحی است که میتوان برای توجیه دقت در هدف گیری دو خودروی معمولی سفید رنگ ارتش اسراییل از فاصله 5 کیلومتری ارائه داد زیرا فاصله مذکور در انتهای برد موثر موشک کورنت بوده است.
ارتش اسراییل همچنین در حال تحقیق در مورد استفاده اعضای کاروان اسراییل از شبکه تلفن همراه غیرنظامی است زیرا پرواضح است که شبکه تلفن همراه غیر نظامی کاملا در معرض شنود ایرانی ها و روس ها در سرتاسر مرز اسراییل با لبنان و سوریه است.

اعضای کاروان هدف قرار گرفته اسراییل همچنین در مورد استفاده ای که در طول مسیرشان از شبکه ارتباطات امن رمزنگاری شده ارتش اسراییل موسوم به “Mountain rose” انجام داده اند نیز مورد سوال هستند و اینکه آیا آنها از هرگونه تلفن های موبایل متداول که حزب الله بطور فعالانه از آن جاسوسی میکند ، استفاده کرده اند یا خیر ؟

لینکهای منبع : [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 41
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳, ۸:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 38 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

Re: تحلیل "دبکا فایل" از جزییات حمله اخیر حزب الله

پست توسط saeid6.5 »

یک بهانه بازم پیدا شد وقتی ار کیو را گرفتیم پنتاگون اعلام کرد که ایرانی ها امکان نداره که کدهای کدگذااری شده بتونند نفوذ کرده و ان را هک کنند و اایرانی ها اصلا دانش همچین کاری را ندارند .ولی وقتی ار کیو را سالم دیدند یوهویی جا خوردنن . اسرائیلیا هم فکر میکنن نمیشه به خطوط رمزنگاری شده نفوذ کرد البته نممیدونن که ایران خیلی وقته که دانش این کار داره البته اینم بگم که در زمان جنگ هم ما تونستیم یکی از بیسیم های عراقی را هک کرده و از ان به بعد همه حرف های اونا رو شنود کنیم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”