تحولات اقلیم کردستان عراق

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

درگیری فیزیکی و بزن بزن در پارلمان اقلیم کردستان بر سر تمدید ریاست کاک مسعود بارزانی !

چهارشنبه‌ 5 فروردین/25 مارس

موضوع نشست پارلمان اقلیم کردستان مربوط به‌ تأسیس صندوق درآمدهای نفتی و گازی اقلیم کردستان بود که در میانه‌ این نشست دو نماینده‌ حزب دموکرات کردستان PDK (پارتی) با علی‌محمد صالح نماینده‌ جنبش تغییر (گوران) به‌ مجادله‌ لفظی پرداخته‌ و وی را به‌ دلیل مخالفتش با تمدید مدت ریاست بارزانی برای سروک بودن مورد حمله فیزیکی قراردادند.
علی‌محمد صالح در واکنش به حمله‌ نماینده گان هوادار سروک در پارلمان کردی تأکید کرد که‌ مواضع و سخنان وی در چارچوب قوانین اقلیم کردستان است اما بازهم سخنان لفظی آنان به‌ درگیری فیزیکی کشیده‌ شده‌ و دو نماینده‌ پارتی با ضربات مشت و لگد این نماینده را مورد ضرب و شتم قراردادند.
در پی وقوع این درگیری فیزیکی یوسف محمد صادق ریاست پارلمان اقلیم کردستان (وابسته‌ به‌ جنبش تغییر) نشست پارلمان را تعطیل اعلام کرده‌ و دستور به‌ تشکیل کمیته‌ تحقیق در مورد این درگیری داده‌ است.
مدت ریاست مسعود بارزانی بر اقلیم کردستان در تابستان به‌ پایان می‌رسد و تلاش‌های PDK پارتی برای تمدید صندلی سروک! و ابقای بارزانی در پست ریاست اقلیم آغازشده‌ و این مسئله‌ موجب بروز مناقشات شدید در میان احزاب و جریان‌های سیاسی مخالف بارزانی در اقلیم شده‌ است و نمایندگان جنبش تغییر مخالفت شدید خود را با این مسئله‌ اعلام کرده‌ و علی‌محمد صالح نیز با انتشار مطالبی در صفحه‌ شخصی خود در شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک این کار را به‌منزله‌ خیانت به‌ دموکراسی قلمداد و تاکید کرده‌ که‌ تحت هیچ شرایطی و به‌ هیچ بهانه‌ای حاضر به‌ قبول ماندن بارزانی در پست ریاست اقلیم کردستان نیستند.
مطرح کردن مجدد مسئله‌ تمدید مدت ریاست کاک مسعود بارزانی بر اقلیم کردستان، همیشه موجب بروز درگیری فیزیکی در میان نمایندگان جنبش تغییر و دیگر احزاب با حزب تمامیت خواه دموکرات کردستان (به‌ رهبری بارزانی) می شود .
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

تصویر


نامه شدید الحن نماینده شجاع پارلمان کرد به مسعود بارزانی

علی‌ محمد صالح به مسعود بارزانی هشدار داد که ادامه بحران‌های موجود در اقلیم کردستان و عدم تعامل منطقی و مسئولانه با موضوع تمدید ریاست وی بر اقلیم، تبعات ناگواری را به دنبال خواهد داشت.
حمه صالح، نماینده فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان اقلیم کردستان که روز چهارشنبه (5 فروردین/ 25 مارس) به دلیل مخالفت با تمدید ریاست مسعود بارزانی بر اقلیم، از سوی دو نماینده وابسته به حزب دموکرات کردستان (پارتی) در صحن پارلمان مورد ضرب و شتم قرار گرفت، در نامه‌ای خطاب به بارزانی ضمن اعلام مواضع و تأکید بر انتقادات خود از وضعیت موجود در اقلیم، نسبت به ادامه وضعیت موجود و تعمیق بحران‌ها به‌ویژه تعامل نامسئولانه با موضوع تمدید ریاست وی هشدار داد.
این نماینده جوان کرد طی یک سال و نیمی که بر کرسی نمایندگی مردم تکیه‌ زده‌ است؛ بیشترین افشاگری‌ها و مطالب مربوط به وجود فساد و در دستگاه‌های دولتی اقلیم کردستان و نقش احزاب به‌ویژه اتحادیه میهنی (یکیتی) و حزب دموکرات کردستان (پارتی) در بحران‌ها و مشکلات موجود در اقلیم را منتشر کرده است
نماینده پارلمان کردستان موضوع تمدید ریاست بارزانی به اقلیم کردستان که عامل مورد ضرب و شتم قرار گرفتن وی از سوی دو نماینده پارلمان وابسته به پارتی بوده، مسئله‌ای ملی و نه شخصی است، به‌صورت صریح به انتقادات خود از شخص مسعود بارزانی و نیچروان بارزانی اشاره می‌کند و آن‌ها را به دلیل مناصبی که در اختیاردارند مسئولین درجه اول در بحران‌ها و مشکلات کنونی اقلیم می‌داند.علیرغم اینکه شیرازه جامعه کردستان با جنگ تروریست‌ها از هم نپاشید، بحران‌های کنونی و کسانی که در تلاش برای توسعه این بحران‌ها هستند بیشترین ضربات را به این جامعه وارد ساختند و نگرانی از افزایش زیان‌ها درنتیجه این وضعیت وجود دارد.
در ادامه نامه این نماینده به بارزانی در خصوص بحران‌های موجود در اقلیم کردستان؛ با اشاره به درآمد 105 میلیارد دلاری اقلیم از سال 2003 به بعد و مقروض بودن 20 میلیارد دلاری دولت اقلیم کردستان و وزارت منابع طبیعی، این سؤال را مطرح می‌کند که علیرغم این درآمد هنگفت فقط برای سه استان (اربیل- سلیمانیه و دهوک) و این بدهی سنگین؛ چه کسی مسئول نبود زیرساخت‌های اقتصادی و بحران مالی موجود در اقلیم کردستان است.
وی، وجود انحصار در بازارهای اقلیم کردستان به‌ویژه در حوزه نفت و درآمدهای هنگفت غیرقانونی شرکت‌های وابسته به احزاب حاکم را که منتج به افزایش فقر و فساد مالی گسترده در اقلیم شده است را یکی دیگر از بحران‌های جدی دانسته است و تأکید کرده که بسیاری از فسادها بانام و از اعتبار ریاست و نخست‌وزیری اقلیم کردستان انجام می‌شود.
این نماینده منتقد همچنین به پرداخت غیرقانونی حقوق بازنشستگی به کادرهای حزبی و کسانی که هیچ‌گاه در هیچ پُست دولتی فعالیت نکرده‌اند و یا بازنشسته کردن و پرداخت حقوق و مزایا به کسانی که پیش‌تر بر ضد کُردها و همکار رژیم بعث صدامی بوده‌اند، اشاره‌کرده و این سؤال را مطرح می‌کند که چه کسی مسئول این وضعیت هست، درحالی‌که نیروهای پیشمرگ که هم‌اکنون در جنگ سختی با داعش هستند حقوق 500 هزار دیناری خود را با تعویق چندماهه دریافت می‌کنند و خانواده‌هایشان در مضیقه شدید مالی به سر می‌برند.
وی در ادامه می‌نویسد که بر اساس تحقیقات و بررسی‌های انجام‌شده 30 تا 40 درصد نیروهای پیشمرگ بدون انجام‌وظیفه نظامی، ماهانه حقوق دریافت می‌کنند و ریاست اقلیم، نخست‌وزیر و وزیر پیشمرگ را مسئول این فساد می‌داند.
علی‌محمد صالح در ادامه نامه خود به بارزانی به انتقادات شدید احزاب شرکت‌کننده در دولت اقلیم کردستان که پیش‌تر در جبهه اپوزیسیون بوده‌اند، اشاره و تصریح می‌کند که علیرغم گذشت یک و سال و نیم از فعالیت دوره کنونی پارلمان و 9 ماه‌ از شروع فعالیت دولت ائتلافی، هیچ اقدامی در راستای انجام اصلاحات انجام‌نشده و رهبران این احزاب تحت‌فشار سنگین اعضا و هواداران خود می‌باشند.
وی تأکید می‌کند که مشارکت احزاب اپوزیسیون در دولت جدید به معنی واقعی کلمه وجود ندارد و مشارکتی ظاهری است و هنوز علیرغم اینکه برخی مناصب امنیتی دولتی در دست افراد وابسته به این احزاب است، قطع حقوق و اخراج دگراندیشان و منتقدان وابسته به آن‌ها در دستگاه‌های دولتی ادامه دارد.
نماینده «گوران» به بحران مالی که این حزب و اتحاد و جماعت اسلامی کردستان در مقطع کنونی با آن روبرو هستند اشاره‌کرده و اعلام می‌کند درحالی‌که این سه حزب در چنین وضعیتی به سر می‌برند، اتحادیه میهنی و حزب دموکرات هنوز هم شریان‌های اقتصادی اقلیم را در انحصار خود دارند و این در حالی است که پرداخت حقوق کارمندان و نیروی پیشمرگ از سوی این احزاب با تعویق انجام می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه تحمل شرایط موجود از سوی این سه حزب در چارچوب پایبندی به مسئولیت ملی تحلیل می‌شود؛ تعریف روابط بی‌طرفانه از سوی رئیس اقلیم با همه جریانات سیاسی را ضروری می‌داند و اعلام می‌کند که بارزانی تاکنون این نقش را ایفا نکرده است.
در ادامه نامه، موضوع تمدید ریاست بارزانی بر اقلیم کردستان یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح درصحنه سیاسی اقلیم در مقطع کنونی نام برده‌ و تأکید شده که اگر تعاملی مسئولانه با آن صورت نگیرد تبعات ناگواری را به دنبال خواهد داشت.
علی‌محمد صالح به تأخیر انداختن بحث درباره موضوع انتخاب رئیس اقلیم ازلحاظ حقوقی و سیاسی را زیان‌بار دانسته و 5 پیشنهاد را برای پایان دادن به این موضوع شامل؛ برگزاری انتخابات ریاست اقلیم طی چهار ماه آینده، تغییر و اصلاح قانون ریاست اقلیم و انتخاب رئیس اقلیم در پارلمان و به‌صورت توافقی، به همه‌پرسی گذاشتن قانون اساسی اقلیم کردستان، تدوین قانون اساسی جدید و درنهایت تمدید ریاست بارزانی را مطرح کرد.
وی مخالفت صریح خود و جنبش تغییر و همچنین شمار دیگری از احزاب و جریانات سیاسی اقلیم با تمدید ریاست بارزانی را اعلام و همچنین اشاره می‌کند که تحقق پیشنهاد سوم یعنی همه‌پرسی در خصوص قانون اساسی کنونی اقلیم کردستان باعث بروز انشقاق در جامعه اقلیم خواهد شد.
علی‌محمد صالح در پایان نامه خود به مسعود بارزانی اعلام می‌کند که هتک حرمت و ضرب و شتم خود در پارلمان وی را نیازرده‌ و آنچه باعث کدورت خاطر و نگرانی وی می‌باشد، فساد و بی‌عدالتی لجام‌گسیخته در اقلیم کردستان است و خطاب به رئیس اقلیم تصریح می‌کند که برخی اشخاص و جریانات حاضرند در راستای منافع شخصی و حزبی خود دست به هر اقدامی بزنند و ریاست وی بر اقلیم را حتی با قیمت بازگشت به سیستم دو اداره‌ای تمدید نمایند تا بتوانند به فسادها و انحصارطلبی‌های خود ادامه دهند.
این نماینده‌، ضمن درخواست از بارزانی برای جلوگیری از به‌ وجود آمدن چنین وضعیتی بار دیگر تاکید می کند که‌ اعتقادی به‌ دادن قدسیت به‌ اشخاص ندارد و تعیین خطوط قرمز در اقلیم را نخواهد پذیرفت و باید بارزانی و دیگر مقامات اقلیم کردستان از پوشش حزبی درآمده‌ و مسئولیت های قانونی خود را در چارچوب ملی انجام دهند.
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

پیشمرگه ها در رزم
بارزانی در بزمتصویر


ادریس نیچروان بارزانی، فرزند نخست‌وزیر اقلیمک بارزانی سرپرست موسسه خیریه و عام المنفعه به نام روانگه است اما با پول این موسسه از خواننده رپ امریکایی سیاه‌پوست مورد علاقه اش به‌ نام نلی رپر، جهت اجرای کنسرت در سالن شهید حریری دعوت به عمل اورد و برای لذت بردن از این کنسرت 3 ساعته مبلغ 650 هزار دلار به این خواننده آمریکایی پرداخت کرد که موجب بروز جنجال و نارضایتی شدید در اقلیم کردستان شده است.
در حالی که اقلیم کردستان بیش از یک سال است به دلیل قطع بودجه از سوی بغداد و درگیری با داعش، به گفته مقامات حاکم و نیچروان بارزانی دچار بحران عمیق اقتصادی بوده و اکثریت مردم مظلوم کرد ساکن اقلیم و به‌ خصوص نیروهای پیشمرگ به دلیل قطع حقوق حقوق‌بگیران که از سوی بغداد پرداخت می‌شد، در وضعیت معیشتی بسیار دشواری به سر می‌برند این اقدام فرزند نخست‌وزیر به‌ هدر دادن بیت‌المال اقلیم و ستم آشکار به مردم و نیروهای پیشمرگ در حال جنگ با داعش است که در سنگر می رزمند و اینان در تختخواب و عیاشی و موسیقی نامشان جاودانه می ماند و همه افتخارات مردم کرد بنام بارزانی سند می خورد !!

کاک شوان زنگنه مسئول مؤسسه شکایت و نظارت می گوید :
دعوت از این خواننده آمریکایی و پرداخت چنین مبلغ بالایی به او، موجب نارضایتی شدید مردم شده و از ما درخواست پیگیری این مسئله را دارند، اما تمامی پیگیری‌ها و اقدامات ما بی‌نتیجه بوده و هیچ ارگان و نهادی جوابگو نیست....
کاک شوان می گوید بی شک هیچ مؤسسه‌ای توانایی پرداخت چنین مبالغی را ندارد و ما اطمینان داریم پولی که به این رپر آمریکایی داده‌شده، از نان مردم اقلیم و دارایی‌های عمومی پرداخت شده مطمئناً این پول متعلق به اقلیم کردستان است، وگرنه چنین مؤسسه‌ای باید روشن کند که این مبلغ را از کجا آورده و سرپرست مؤسسه با این سن و سال کم چگونه توانایی تأمین مبلغ 650 هزار دلار برای یک کنسرت را داشته است....

در شرایطی که نیروهای پیشمرگ به‌ مدت چندین ماه، حقوق خود را که‌ فقط معادل 500 هزار دینار و حداقل دستمزداست، دریافت نکرده و خانواده‌های آنان به دلیل قطع حقوق در وضعیت دشواری به سر می‌برند فرزندان بارزانی به عیاشی مشغولند....
... زانا عبدالرحمن نماینده اتحادیه میهنی کردستان (یکیتی) در پارلمان اقلیم و عضو کمیسیون فرهنگی پارلمان اعلام کرد که به‌شدت در مقابل تلاش‌های یکیتی برای پیگیری مبالغ داده‌شده به چنین مؤسساتی مانع‌تراشی شده و هر زمان که نمایندگان یکیتی سعی در بررسی و مطرح کردن مسائلی در مورد هدر دادن بیت‌المال دارند از سوی نمایندگان احزاب اسلام‌گرا و همچنین جنبش تغییر (گوران) از تلاش‌های آن‌ها ممانعت به‌عمل‌آمده و پیگیری‌های آن‌ها نتیجه‌ای به دنبال ندارد.

وی تأکید کرد که اجازه دخالت در امور مؤسسات خصوصی این‌چنینی به بهانه اینکه فعالیت آن‌ها خارج از امور حکومتی است داده نمی‌شود.
این در حالی است که انتشار اخباری در مورد هم‌جنس‌باز بودن این خواننده به نارضایتی‌ها در مورد دعوت وی به اقلیم و پرداخت چنین مبالغ هنگفتی دامن زده است....
اشاره می شود پدیده شوم همجنس بازی در اقلیمک بارزانی به شدت از سوی نظامیان غربی ساکن اقلیم رواج داده شد و شکایات پیشمرگان از انحراف اخلاقی نظامیان و مربیان خارجی هرگز مورد رسیدگی واقع نمی شود....
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

تصویرﺎﺳﺦ ﺗﻨﺪ ﺳﺮﻭﮎ ﻋﺮﺑﯿﻞ ﺑﻪ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﻣﯿﻬﻨﯽ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ

ﭼﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﭘﯿﺶ، ﺣﯿﺪﺭ ﺷﺸﻮ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﺎﻥ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﻣﺪﺍﻓﻊ ﺷﻨﮕﺎﻝ ﻭ ﻋﻀﻮ ﺷﻮﺭﺍﯼ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺣﺰﺏ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﻣﯿﻬﻨﯽ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﺩﻫﻮﮎ ﻭﺍﻗﻊ ﺩﺭ ﺷﻤﺎﻝ ﻋﺮﺍﻕ، ﺑﻪ ﺍﺗﻬﺎﻡ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﯽ ﮐﺮﺩﻥ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺩﺍﻭﻃﻠﺐ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﭘﯿﮕﯿﺮﯼ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﻣﯿﻬﻨﯽ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺗﻮﺳﻂ ﭘﺎﺭﺍﺳﺘﻦ ﻭ ﭘﺎﺭﺗﯽ ﻫﺎ ﺍﺯﺍﺩ ﺷﺪ ...
ﻓﺮﺍﮐﺴﯿﻮﻥ ﯾﮑﯿﺘﯽ ﺩﺭ ﭘﺎﺭﻟﻤﺎﻥ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﻮﺿﻊﮔﯿﺮﯼ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮﯼ ﺣﯿﺪﺭ ﺷﺸﻮ ﺍﯾﻦ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺭﺍ ﭘﯿﺎﻣﯽ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺩﺍﻧﺴﺘﻪ ﻭ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﭘﺎﺭﺗﯽ ﺑﻪ ﺭﻫﺒﺮﯼ ﻣﺴﻌﻮﺩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ، ﺭﺋﯿﺲ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺍﺻﻠﯽ ﺍﯾﻦ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮﯼ ﺍﺳﺖ ...

ﺭﺋﯿﺲ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ! ﻋﺮﺑﯿﻞ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﺎﻥ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﻣﯿﻬﻨﯽ (ﯾﮑﯿﺘﯽ ‏) ﺩﺭ ﭘﺎﺭﻟﻤﺎﻥ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮﯼ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﺎﻥ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﻣﺪﺍﻓﻊ ﺷﻨﮕﺎﻝ ﺑﺪﺳﺘﻮﺭ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﻭ ﭘﺎﺭﺍﺳﺘﻦ ﻧﺌﻮ ﻋﺜﻤﺎﻧﯽ ﻭ ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺩﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺰﺏ ﺩﻣﻮﮐﺮﺍﺕ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ‏(ﭘﺎﺭﺗﯽ ‏) ، ﺑﻄﻮﺭ ﺩﺳﺘﭙﺎﭼﻪ ﻭﺍﮐﻨﺶ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﻭﺍﮐﻨﺶ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻊﮔﯿﺮﯼ، ﻃﯽ ﻧﺎﻣﻪﺍﯼ ﺑﻪ ﭘﺎﺭﻟﻤﺎﻥ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ:

ﭘﺲ ﺍﺯ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﺷﻨﮕﺎﻝ ﺍﺯ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﺩﺍﻋﺶ ﻃﯽ ﻓﺮﻣﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥﺩﻫﯽ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺍﯾﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺗﺤﺖ ﻟﻮﺍﯼ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺷﺪﯾﻢ، ﺍﻣﺎ ﻃﺒﻖ ﻣﺪﺍﺭﮎ ﻭ ﻣﺴﺘﻨﺪﺍﺕ ﻣﻮﺟﻮﺩ، ﺣﯿﺪﺭ ﺷﺸﻮ ﻋﻠﯿﺮﻏﻢ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﻣﻨﻄﻘﻪﺍﯼ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻣﯽﺑﺎﯾﺴﺖ ﺗﻤﺎﻡ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺗﺤﺖ ﻓﺮﻣﺎﻧﺪﻫﯽ ﻭﺍﺣﺪ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﺑﺎﺷﻨﺪ، ﺑﺪﻭﻥ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎ } ﺗﻮﻃﺌﻪﺍﯼ ﺍﺯ ﭘﯿﺶ ﻃﺮﺍﺣﯽﺷﺪﻩ !!! { ، ﻗﺼﺪ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻧﯿﺮﻭﯾﯽ ﻣﺴﺘﻘﻞ ﺑﺎﻗﺪﺭﺕ ﻭ ﺣﺘﯽ ﭘﺮﭼﻢ ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﺍﺯ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ ﻭ ﻫﯿﭻ ﻭﻗﻌﯽ ﺑﻪ ﻗﻮﺍﻧﯿﻦ ﻭ ﺗﺬﮐﺮﺍﺕ ﺭﺳﻤﯽ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﻧﻨﻬﺎﺩﻧﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺑﺮﺧﯽ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺸﺨﺺ ﻧﯿﺰ ﻣﺒﺎﻟﻐﯽ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﮐﺮﺩﻧﺪ .....

ﻭﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺣﯿﺪﺭ ﺷﺸﻮ ﻓﺮﺻﺖ ﺩﺍﺩﻩﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺗﺎ 30 ﯼ ﻣﺎﺭﺱ 2015 ﺑﻪ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﭘﯿﻮﺳﺘﻪ ﻭ ﺍﻣﮑﺎﻧﺎﺕ ﻭ ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﻻﺯﻡ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺑﺎ ﺑﯽﺗﻮﺟﻬﯽ ﻭﯼ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﺬﮐﺮﺍﺕ، ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺩﺭ ﺍﻗﺪﺍﻣﯽ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﻭﯼ ﺭﺍ ﺩﺳﺘﮕﯿﺮ ﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ .
ﻻﺯﻡ ﺑﻪ ﺫﮐﺮ ﺍﺳﺖ؛ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﻣﺪﺍﻓﻊ ﺷﻨﮕﺎﻝ ﻣﺘﺸﮑﻞ ﺍﺯ ﺟﻮﺍﻧﺎﻥ ﮐُﺮﺩ ﺍﯾﺰﺩﯼ ﺳﺎﮐﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺷﻨﮕﺎﻝ، ﭘﺲ ﺍﺯ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺗﻮﺳﻂ ﺩﺍﻋﺶ، ﺑﻪﻣﻨﻈﻮﺭ ﺁﺯﺍﺩﺳﺎﺯﯼ ﺍﯾﻦ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﭖ . ﮎ . ﮎ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥﺩﻫﯽ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺑﻪ 2500 ﻋﻀﻮ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﻫﻢﺍﮐﻨﻮﻥ ﺑﺮﺧﯽ ﻧﻘﺎﻁ ﺷﻨﮕﺎﻝ ﺗﺤﺖ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺍﯾﻦ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺑﻪ ﭖ . ﮎ . ﮎ
ﺍﺳﺖ . ﺍﯾﻦ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎ ﻣﺪﺗﯽ ﻗﺒﻞ ﺑﺎ ﺍﻋﻼﻡ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻭﺯﺍﺭﺕ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﺩﻭﻟﺖ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺗﻮﺟﻬﯽ ﺑﻪ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖﻫﺎﯼ ﺁﻧﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﯿﻮﺳﺘﻦ ﺑﻪ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﻧﮑﺮﺩﻩﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺩﺍﻭﻃﻠﺐ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﻋﺮﺍﻕ ﭘﯿﻮﺳﺘﻨﺪ .
ﺩﻭﻟﺖ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺩﺍﻭﻃﻠﺐ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺗﺤﺖ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﻣﻤﻨﻮﻉ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ....
Junior Poster
Junior Poster
پست: 184
تاریخ عضویت: دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۶, ۷:۰۰ ب.ظ
محل اقامت: بی سرزمین تر از باد
سپاس‌های ارسالی: 327 بار
سپاس‌های دریافتی: 353 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط jiyar rojhelat »

جناب mpo حیدر شه شو برادر زاده قاسم شه شو (اندام پارتی در شنگال) هستش. ایشون هنوزم به عنوان یکی از کادر های اتحادیه میهنی (یکیتی) حساب میشوند. در واقع اون دسته ای که حیده‌ر شه‌شو درست کرده بود هیچ ربطی به نیروهای سازماندهی شده از طرف PKK ( یه.به. شه یکینه کانی برخودانی شه‌نگال) نداره . در واقع حیده‌ر شه‌شو تحت لوای حشدالشعبی در اون مطقه فعالیت می کردند حتی حقوق و تجهیزاتشون رو هم از بغداد تامین می کردند. البته هر کسه دیگه ای هم بود اینکارو می کرد . وقتی بخور بخور و فساد سران کوردستان مخصوصا دار و دسته بارزانی ادامه داره و از یه طرف هم به ناموس کورد ایزدی دست اندازی شده - نباید منتظر موند تا بقیه بیان نجاتت بدهند. متاسفانه در وضعیت فعلی که نیاز به انسجام درونی داریم در کوردستان عراق شاهد تندروی و دیکتاتوری خفقان آور خاندان بارازنی و حزب یکیتی هستیم.
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

ﺣﺎﮐﻢ ﻋﺮﺑﯿﻞ ﺷﺮﯾﮏ ﺩﺯﺩ ﻭ ﺭﻓﯿﻖ ﻗﺎﻓﻠﻪ !!

ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺗﻠﻔﻦ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﻫﺎ ﺩﺭ ﮔﻮﺷﯽ ﻋﺰﺕ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻣﻌﺪﻭﻡ ﺻﺪﺍﻡ

ﺩﺭ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﻋﺰﺕ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﺍﻟﺪﻭﺭﯼ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺻﺪﺍﻡ، ﺩﯾﮑﺘﺎﺗﻮﺭ ﻣﻌﺪﻭﻡ ﻋﺮﺍﻕ، ﻧﺎﻡ ﻭ ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺳﯿﺎﺳﺘﻤﺪﺍﺭﺍﻥ ﻣﻌﺮﻭﻓﯽ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﮐﺸﻮﺭ ﻭ ﮔﺮﻭﻫﻬﺎﯼ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺑﻪ ﻫﻼﮐﺖ ﺭﺳﺎﻧﺪﻥ ﻋﺰﺕ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﺍﻟﺪﻭﺭﯼ، ﺩﺭ ﺑﺮﺭﺳﯽ ﺗﻠﻔﻦ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺍﻭ ﺑﻪ ﺍﺳﺎﻣﯽ ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﺎﻥ ، ﻭﺯﺭﺍ ﻭ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪﮐﻪ ﺍﯾﺎﺩ ﻋﻼﻭﯼ ﻭ ﺍﺳﺎﻣﻪ ﻧﺠﯿﻔﯽ ﻣﻌﺎﻭﻧﺎﻥ ﮐﻨﻮﻧﯽ ﺭﺋﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﻋﺮﺍﻕ، ﺻﺎﻟﺢ ﻣﻄﻠﮏ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻧﺨﺴﺖ ﻭﺯﯾﺮ ﻭ " ﻣﺴﻌﻮﺩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ " ﺭﺋﯿﺲ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺍﺯ ﺟﻤﻠﻪ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺎﻣﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ . ‏»
ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺎﻣﯽ، ﻧﺎﻡ ﻃﺎﺭﻕ ﺍﻟﻬﺎﺷﻤﯽ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺭﺋﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﭘﯿﺸﯿﻦ ﻭ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﺎﻧﯽ ﭼﻮﻥ ﺍﺣﻤﺪ ﺍﻟﻤﺴﺎﺭﯼ، ﻣﺸﻌﺎﻥ ﺟﺒﻮﺭﯼ، ﻧﺎﻫﺪﻩ ﺩﺍﯾﻨﯽ، ﻇﺎﻓﺮ ﺍﻟﻌﺎﻧﯽ، ﻣﺤﻤﺪ ﻓﻬﺪﺍﻭﯼ ﻭ ﻃﺎﻫﺎ ﻟﻬﯿﺒﯽ ﻧﯿﺰ ﺩﯾﺪﻩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ . ‏»

ﻋﺰﺕ ﺍﻟﺪﻭﺭﯼ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﺍﺭﺷﺪ ﺻﺪﺍﻡ ﺣﺴﯿﻦ، ﺩﯾﮑﺘﺎﺗﻮﺭ ﻋﺮﺍﻕ ﮐﻪ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩﻫﺎ ﺩﻻﺭ ﺍﺯ ﭘﻮﻝ ﻧﻔﺖ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﯾﮏ ﺩﻫﻪ ﻋﻠﯿﻪ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺍﯾﺎﻻﺕ ﻣﺘﺤﺪﻩ ﺍﻣﺮﯾﮑﺎ ﻭ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﻭﻟﺖ ﻋﺮﺍﻕ ﺧﺮﺝ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺍﺧﯿﺮﺍً ﺑﺎ ﺩﺍﻋﺶ ﻣﺘﺤﺪ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ، ﺭﻭﺯ ﺟﻤﻌﻪ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪ .
ﺑﺮﺍﺳﺎﺱ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﻫﺎ ﻣﺮﮒ ﻋﺰﺕ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﺍﻟﺪﻭﺭﯼ، ﯾﮏ ﻧﮑﺘﻪ ﻣﻬﻢ ﺩﺭ ﺧﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﺍﻭ ﺩﺭ 40 ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮﯼ ﺷﻬﺮ ﺍﺭﺑﯿﻞ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪ ! ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﻣﯽ ﭘﺮﺳﻨﺪ، ﻋﺰﺕ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﺍﻟﺪﻭﺭﯼ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺟﺎ ﭼﻪ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ؟ ﺑﻪ ﻋﺒﺎﺭﺕ ﺩﯾﮕﺮ ﺁﯾﺎ ﻋﺰﺕ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﺩﺭ ﺍﺭﺑﯿﻞ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﺁﻥ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺗﺎ ﺗﻮﺳﻂ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﺷﯿﻌﻪ ﻋﺮﺍﻗﯽ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﻮﺩ .

ﻭﻓﯿﻖ ﺍﻟﺴﺎﻣﺮﺍﺋﯽ، ﺭﺋﯿﺲ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﺍﺭﺗﺶ ﻋﺮﺍﻕ ﺩﺭ ﺩﻫﻪ ﻫﺸﺘﺎﺩ ﻣﯿﻼﺩﯼ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ ﺩﻫﻪ ﻧﻮﺩ ﺍﺯ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺑﻌﺚ ﺟﺪﺍ ﺷﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺑﻪ ﺟﻼﻝ ﻃﺎﻟﺒﺎﻧﯽ، ﺭﺋﯿﺲ ﺣﺰﺏ ﺍﺗﺤﺎﺩ ﻣﯿﻬﻨﯽ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻭ ﺭﺋﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺳﺎﺑﻖ ﻋﺮﺍﻕ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ، ﺩﺭ ﮔﻔﺖ ﻭﮔﻮ ﺑﺎ ﺷﺒﮑﻪ ﺍﻟﺤﺪﺙ ﭘﺮﺩﻩ ﺍﺯ ﺭﺍﺯﯼ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﺷﻨﯿﺪﻥ ﺁﻥ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻋﺮﺍﻗﯽ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺷﻮﮐﻪ ﮐﺮﺩ . ﺍﻭ ﺑﺎ ﺍﺑﺮﺍﺯ ﺗﺎﺳﻒ ﺍﺯ ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺴﻌﻮﺩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ، ﺭﺋﯿﺲ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﮔﻔﺖ ﮐﻪ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺁﻗﺎﯼ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺑﻌﺜﯽ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﭘﻨﺎﻩ ﺩﺍﺩﻩ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺑﺮﮔﻪ ﻓﺸﺎﺭ ﻋﻠﯿﻪ ﺑﻐﺪﺍﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﺪ . ﺍﻭ ﻫﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺗﻀﻌﯿﻒ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺩﺭ ﺑﻐﺪﺍﺩ ﺗﻮﺻﯿﻒ ﮐﺮﺩ .
ﺍﻟﺴﺎﻣﺮﺍﺋﯽ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺍﺩﻋﺎ ﮐﺮﺩ، ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺑﻌﺜﯽ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﺭﺑﯿﻞ ﺑﻪ ﺳﺮ ﻣﯽ ﺑﺮﻧﺪ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺩﺭ ﺑﻐﺪﺍﺩ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﺩﻭﻟﺖ ﻋﺮﺍﻕ ﺩﺭ ﻓﺮﺻﺖ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﻭﺍﺭﺩ ﻋﻤﻞ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ . ﺍﻟﺴﺎﻣﺮﺍﺋﯽ ﺗﺎﮐﯿﺪ ﮐﺮﺩ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺑﻌﺜﯽ ﻫﺎ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺩﻧﺒﺎﻝ
ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﮕﻮﯾﻢ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﻣﺎﻧﻊ ﺍﺯ ﭘﯿﺸﺮﻭﯼ ﺍﺭﺗﺶ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﻣﻮﺻﻞ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ، ﻣﺴﻌﻮﺩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺩﻭﻟﺖ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﺩﺭ ﻣﻮﺻﻞ ﭘﻨﺎﻫﮕﺎﻫﯽ ﺍﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﻌﺜﯽ ﻫﺎ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻧﻤﯽ ﺩﻫﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﻮﺻﻞ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺁﻧﻬﺎ ﺧﺎﺭﺝ ﺷﻮﺩ . ﺍﻭ ﻫﺪﻑ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺗﻮﻃﺌﻪ ﻋﻠﯿﻪ ﺑﻐﺪﺍﺩ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻀﻌﯿﻒ ﺁﻥ ﺩﺍﻧﺴﺖ .
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

تصویر


ﭼﺮﺍ مقامات کرد ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﻋﺮﺍﻕ ﻭ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺧﯿﺎﻧﺖ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ؟ ! ؟ !


ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺑﺪﺍﻧﯿﻢ ﭼﺮﺍ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﻋﺮﺍﻕ ﻭ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺧﯿﺎﻧﺖ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﺑﺎﯾﺪ 10 ﺳﺎﻝ ﺑﻪ ﻋﻘﺐ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﯾﻢ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻭ ﻣﺘﺤﺪﺍﻧﺶ ﻋﺮﺍﻕ ﺭﺍ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﺻﺪﺍﻡ ﺳﺎﻗﻂ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ .
ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯾﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻫﻢ ﻣﺮﺯ ﺑﺎﺷﻨﺪ ، ﯾﮏ ﮐﺸﻮﺭ ﺭﺍ ﻣﺜﻞ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﻪ ﻭﺍﺳﻄﻪ ﺟﻨﮓ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﻣﯽ ﮔﯿﺮﺩ ﻭ ﯾﮏ ﮐﺸﻮﺭ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺷﺎﺭﮊ ﻣﺎﻟﯽ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﻣﺜﻞ ﻫﻤﺴﺎﯾﻪ ﺷﺮﻗﯽ ﻣﺎ ﭘﺎﮐﺴﺘﺎﻥ .
ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺷﯿﻌﯿﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﻣﺘﺤﺪ ﺧﻮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺷﯿﻌﯿﺎﻥ ﺩﺭ ﺟﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺑﻪ ﻧﻮﻋﯽ ﺗﺤﺖ ﻧﻔﻮﺫ ﺭﻫﺒﺮﯼ ﻭ ﻧﻈﺎﻡ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ .
ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﮔﺰﯾﻨﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﻮﺩ ، ﺁﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺭﺳﯿﺪﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺎ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺗﻌﺎﻣﻞ ﺧﻮﺑﯽ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ، ﺍﻣﺎ ﺍﻭﺿﺎﻉ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﺑﯽ ﺗﻮﺟﻬﯽ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺻﺪﺍﻡ ﺍﻭﺿﺎﻉ ﻣﻨﺎﺳﺒﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﻓﻘﺮ ﻭ ﻧﮑﺒﺖ ﻫﻤﻪ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺑﺮ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ ﻭﻣﺮﺩﻡ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﺪﺍﺷﺘﻨﺪ ﺍﻻ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﺑﻪ ﮐﺸﻮﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻭ ﮔﺎﻫﯽ ﻫﻢ ﺳﻮﺭﯾﻪ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭﻫﻢ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺧﻮﺑﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﻭ ﺍﺯ ﺭﯾﺴﮏ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ ﺑﻮﺩ .
ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﺩﻭﻟﺖ ﻧﻮﭘﺎﯼ ﻋﺮﺍﻕ ﺭﺍ ﺗﺤﺖ ﻓﺸﺎﺭ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻧﺪ ﺗﺎ 20 ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺵ ﻧﻔﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺑﻮﺩﺟﻪ ﺳﺎﻻﻧﻪ ﺑﻪ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺗﺨﺼﯿﺺ ﺩﻫﺪ ﻭ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻫﻢ ﻣﺘﻌﻬﺪ ﺷﺪ ﮐﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﻗﺖ ﺑﺮ ﻋﻠﯿﻪ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺍﻗﺪﺍﻣﯽ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻧﺪﻫﺪ ﻭ ﺍﺯ ﻣﺮﺯﻫﺎﯼ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺩﻓﺎﻉ ﮐﻨﺪ .
ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺗﻨﻬﺎ 6 ﻣﻠﯿﻮﻥ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺳﻬﻢ 20 ﺩﺭﺻﺪﯼ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺵ ﻧﻔﺖ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻣﻨﺒﻊ ﻣﺎﻟﯽ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﻗﺖ ﺗﻤﺎﻡ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ .
ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺗﺎ ﺩﻩ ﺳﺎﻝ ﭘﯿﺶ ﺑﺪﺗﺮﯾﻦ ﺍﻭﺿﺎﻉ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﺁﻥ ﺑﻪ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻫﺎﯼ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﻭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﺳﻮﺭﯾﻪ ﻣﯽ ﺭﻓﺘﻨﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺷﺮ ﻧﮑﺒﺖ ﻓﻘﺮ ﻭ ﺑﯽ ﭘﻮﻟﯽ ﻧﺠﺎﺕ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﻨﺪ ﺑﻪ ﻣﺪﺩ ﺳﻬﻢ % 20 ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺵ ﻧﻔﺖ ﺑﻪ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﯼ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
ﺍﮐﺜﺮ ﮐﺮﺩﻫﺎ مسلماﻥ ﻭ ﺳﻨﯽ ﻣﺬﻫﺐ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﻗﯿﺪ ﻭ ﺑﻨﺪﯼ ﺑﻪ ﺍﺣﮑﺎﻡ ﺍﺳﻼﻡ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﻓﻘﻂ ﻧﺎﻡ ﺁﻧﺮﺍ ﯾﺪﮎ ﻣﯽ ﮐﺸﻨﺪ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺗﺰﺭﯾﻖ ﺑﯽ ﺣﺴﺎﺏ ﻭ ﮐﺘﺎﺏ ﺩﻻﺭﻫﺎﯼ ﻧﻔﺘﯽ ﺍﯾﻦ ﻭﺿﻌﯿﺖ ﺩﺭ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻭﺧﺎﻣﺖ ﮔﺬﺍﺷﺖ ﻭ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﻣﺜﻞ ﺳﻠﯿﻤﺎﻧﯿﻪ ﻭ ﺍﺭﺑﯿﻞ ﮐﺎﺯﯾﻨﻮ ،ﺑﺎﺭ ، ﻓﺮﻭﺷﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻓﺮﻭﺵ ﻣﺸﺮﻭﺏ ﻭ ﻓﺎﺣﺸﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﻭﻓﻮﺭ ﺩﯾﺪﻩ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﻫﻤﯿﻦ ﺍﻣﺮ ﺑﺎﻋﺚ ﺁﻥ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﮐﺮﺩﻫﺎﯼ ﻋﺮﺍﻕ ﺭﺍ ﻓﻘﻂ ﮐﺮﺩ ﺑﻨﺎﻣﻨﺪ ﻭ ﻧﻪ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ .

ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺁﺑﺎﺩﺍﻧﯽ ﻭ ﺳﺎﺧﺖ ﮐﺎﺭﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ ﻓﺮﺍﻫﻢ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺤﯿﻄﯽ ﺍﻣﻦ ﺁﺭﺍﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺤﯿﺎ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻣﻬﻢ ﺑﻪ ﻣﺪﺩ ﺗﺠﻬﯿﺰ ﺍﺭﺗﺶ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﭘﺪﯾﺪ ﺁﻣﺪ . ﺍﺭﺗﺶ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺳﻼﺡ ﻫﺎﯼ ﺭﻭﺯ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻣﺠﻬﺰ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻧﯿﺎﺯ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻼﺡ ﻫﺎﯼ ﻧﯿﻤﻪ ﺳﻨﮕﯿﻦ ﺍﺯ ﻃﺮﯾﻖ ﺧﺮﯾﺪ ﺗﺠﻬﯿﺰﺍﺕ ﻭ ﺍﺩﻭﺍﻥ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺍﺯ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﮐﺮﺩ ﻭ ﻣﺴﺘﺸﺎﺭﺍﻥ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻭﻇﯿﻔﻪ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺍﺭﺗﺶ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺭﺍ ﻋﻬﺪﻩ ﺩﺍﺭ ﺷﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﮐﻮﻫﺴﺘﺎﻧﯽ ﺑﻮﺩﻥ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﻧﯿﺎﺯ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺭﻧﺠﺮﻫﺎ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﮐﺮﺩ ﻭ 2000 ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺍﺭﺗﺶ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻭ ﺳﺨﺘﺮﯾﻦ ﻣﺘﺪ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺭﺍ ﭘﺸﺖ ﺳﺮﮔﺬﺍﺷﺘﻨﺪ .
ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﺫﮐﺮ ﺷﺪﻩ ﺑﻪ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﯾﮏ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﻧﻔﺲ ﮐﺎﺫﺏ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩ ، ﻭﮐﺮﺩﻫﺎﯼ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﻣﻌﺘﻘﺪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻭﻗﺖ ﺁﻥ ﺭﺳﯿﺪﻩ ﮐﻪ ﺍﻋﻼﻡ ﺍﺳﺘﻘﻼﻝ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺣﮑﻮﻣﺘﯽ ﻣﺴﺘﻘﻞ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺑﺪﻫﻨﺪ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﻧﯿﺰ ﭼﻮﻥ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﻋﻼﻗﻪ ﻓﺮﻭﺍﻧﯽ ﺑﻪ ﻣﺴﺘﻘﻞ شدن ﺩﺍﺷﺘﻨﺪ .
ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻭﺳﻂ ﯾﮏ ﻣﺸﮑﻞ ﺑﺰﺭﮒ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﺁﻥ ﻧﺪﺍﺷﺘﻨﺪ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﮐﺸﻮﺭ ﺑﻮﺩ ، ﭼﺮﺍﮐﻪ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪ 20 ﺩﺭﺻﺪ ﺍﺯ ﻓﺮﻭﺵ ﻧﻔﺖ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﺍﮔﺮ ﺍﻋﻼﻡ ﺍﺳﺘﻘﻼﻝ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﺑﻪ ﺣﺘﻢ ﻋﺮﺍﻕ ﺳﻬﻤﯿﻪ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﻗﻄﻊ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺍﺣﺘﻤﺎﻝ ﺩﺭﮔﯿﺮﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺎﺯ ﭘﺲ ﮔﯿﺮﯼ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﻋﺮﺍﻕ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ و ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﺑﺎ ﺍﺭﺗﺶ ﻋﺮﺍﻕ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﺑﻮﺩﺟﻪ ﺍﯼ ﺩﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﺁﻥ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺗﻮﺍﻥ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺑﻮﺩ .
ﭼﻨﺪ ﻫﻔﺘﻪ ﻣﺎﻧﺪﻩ ﺑﻪ ﺣﻤﻠﻪ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﻪ ﻋﺮﺍﻕ ﺟﺎﻥ ﮐﺮﯼ ﺑﻪ ﺍﺭﺑﯿﻞ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺖ ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺳﺎﻋﺖ ﻣﺬﺍﮐﺮﻩ ﺑﺎ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﺍﺭﺷﺪ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺍﺭﺑﯿﻞ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺗﺮﮎ ﮐﺮﺩ ، ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻋﺘﯽ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ ﺧﺮﻭﺝ ﺟﺎﻥ ﮐﺮﯼ ﻧﻤﯿﮕﺬﺷﺖ ﮐﻪ ﻣﺴﺮﻭﺭ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﭘﺴﺮ ﺍﺭﺷﺪ ﻣﺴﻌﻮﺩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﯾﮏ ﻣﺼﺎﺣﺒﻪ ﺗﻠﻮﺯﯾﻮﻧﯽ
ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺯﻭﺩﯼ ﺍﺯ ﻋﺮﺍﻕ ﺟﺪﺍ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺷﺪ ﻭ ﺣﮑﻮﻣﺘﯽ ﻣﺴﺘﻘﻞ ﺭﺍ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﻣﯿﺪﻫﻨﺪ .
2 ﻫﻔﺘﻪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺳﻔﺮ ﮐﺮﯼ ﺑﻪ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﻪ ﻣﺮﺯ ﻫﺎﯼ ﻋﺮﺍﻕ هجوﻡ ﺑﺮﺩ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﻣﻘﺎﻭﻣﺘﯽ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺭﺳﺎﻧﺪ ﻭ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺭﺍ ﺗﺼﺮﻑ ﮐﺮﺩﻧﺪ .
ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﻋﺶ ﺩﺭ ﯾﮏ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻧﻤﺎﯾﺸﯽ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﻣﺒﺘﺪﯾﺎﻧﻪ ﻧﯿﺮﻭ ﻫﺎﯼ ﮐﺮﺩ ﺑﻪ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺣﻤﻠﻪ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺩﺍﻋﺶ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺭﺍﻧﺪﻥ ﻭ ﺑﻪ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﻋﺮﺍﻕ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻣﺎ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﺎﺯ ﭘﺲ ﮔﺮﻓﺘﯿﻢ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺭﺍ ﺯﻣﯿﻨﻪ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺭﺗﺶ ﻋﺮﺍﻕ ﻭ ﺣﮑﻮﻣﺖ ﻋﺮﺍﻕ ﮐﻪ ﺩﺭﮔﯿﺮ ﺑﺎ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺗﺎ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﺧﻂ ﻭ ﻧﺸﺎﻥ ﮐﺸﯿﺪﻥ .
ﺍﺷﻐﺎﻝ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﯾﻌﻨﯽ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﻧﻔﺖ ، ﯾﻌﻨﯽ ﺩﺭﺁﻣﺪ ، ﯾﻌﻨﯽ ﺍﺳﺘﻘﻼﻝ ﻭ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺩﺭ ﺍﻗﺪﺍﻣﯽ ﺷﺘﺎﺏ ﺯﺩﻩ ﺍﻋﻼﻡ ﺍﺳﺘﻘﻼﻝ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺟﺸﻦ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ﻭ ﺯﻥ ﻣﺮﺩ ﺩﺭ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﻫﺎ ﺗﺎ ﭘﺎﺳﯽ ﺍﺯ ﺷﺐ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺩﺳﺖ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﻫﻢ ﻣﯽ ﺭﻗﺼﯿﺪﻧﺪ ﻭ ﺗﻪ ﺩﻟﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻭ ﺩﺍﻋﺶ ﺗﺸﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰﺧﻮﺏ ﭘﯿﺶ ﻣﯿﺮﻓﺖ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﻪ 35 ﮐﯿﻠﻮﻣﺘﺮ ﺑﻐﺪﺍﺩ ﺭﺳﯿﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺭﺍﻫﯽ ﺗﺎ ﺑﻐﺪﺍﺩ ﻧﻤﺎﻧﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﺟﺎ ﺑﻪ ﻭﺳﯿﻠﻪ ﯾﮏ ﻧﯿﭗ ﺍﺯ ﺍﺭﺗﺶ ﻋﺮﺍﻕ ﮐﻪ ﻫﻤﮕﯽ ﺷﯿﻌﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺯﻣﯿﻦ ﮔﯿﺮ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ﯾﮏ ﮔﺎﻡ ﺑﻪ ﺟﻠﻮ ﺑﺮﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻋﻼﻡ ﺟﻬﺎﺩ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺁﯾﺖ ﺍﻟﻠﻪ ﺳﯿﺴﺘﺎﻧﯽ ﺷﯿﻌﯿﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﯿﭗ ﻭﻓﺎﺩﺍﺭ ﻭ ﺷﺠﺎﻉ ﺭﺳﺎﻧﺪﻥ ﻭ ﺩﺍﻋﺶ ﺭﺍ ﻭﺍﺩﺍﺭ ﺑﻪ ﻋﻘﺐ ﻧﺸﯿﻨﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪ .
ﻧﻘﺸﻪ ﺣﻤﻠﻪ ﺩﺍعش اﺯ ﭘﯿﺶ ﺗﺎﯾﯿﻦ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻗﺮﺍﺭ ﺑﺮﺁﻥ ﺑﻮﺩ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﺑﻐﺪﺍﺩ ﻭ ﻣﺴﺘﺤﮑﻢ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻮﺍﺿﻊ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﻣﺮﺯ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﺴﯿﺮ ﺩﻫﻨﺪ ﻭ ﻣﺮﺯﻫﺎﯼ ﻏﺮﺑﯽ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻧﺎ ﺍﻣﻦ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻣﺸﺘﺮﮎ ﻧﻔﺘﯽ ﻣﯿﺎﻥ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﻋﺮﺍﻕ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﺑﮕﯿﺮﻧﺪ ﺍﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﻧﻘﺸﻪ ﺍﺟﺮﺍﯾﯽ ﻧﺸﺪ ﻭ ﻧﻘﺸﻪ ﺑﻌﺪﯼ ﺩﻓﺎﻉ ﺍﺯ موﺍﺿﻊ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﺷﺪﻩ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺩﺍﻋﺶ ﺩﺭ ﺣﻔﻆ ﺗﺼﺮﻓﺎﺕ ﺧﻮﺩ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩ ﻭ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺭﻭﺯ ﻗﺒﻞ ﺑﻪ ﻋﻘﺐ ﺭﺍﻧﺪﻩ ﻣﯽ ﺷﺪ .
ﮐﺮﮐﻮﮎ ﻟﻘﻤﻪ ﭼﺮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﺴﺖ ﺑﺎ ﺩﺭ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺭﻭﺣﯿﻪ ﻧﻈﺎﻣﯿﺎﻥ شکست ﺧﻮﺭﺩﻩ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﺮﻣﯿﻢ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﻃﺮﻓﯽ ﺑﺎ ﻓﺮﻭﺵ ﻧﻔﺖ ﺑﻪ ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺗﺮﯾﻦ ﻣﺘﺤﺪﺵ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﺑﺎ ﻗﯿﻤﺘﯽ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺁﺯﺍﺩ ﻟﺸﮑﺮ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﺠﻬﯿﺰ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ﺣﻤﻠﻪ ﺭﺍ ﺁﻏﺎﺯ ﮐﻨﻨﺪ .
ﺩﺍﻋﺸﯽ ﻫﺎ ﺑﺎ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﻧﺎﻣﻪ ﻧﮕﺎﺭﯼ ﮐﺮﺩﻥ ﻭ ﻧﻤﺎﯾﻨﺪﮔﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻧﺪ ﺍﺯ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺧﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﺁﻧﻬﺎﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﻧﻔﺖ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺷﺮﯾﮏ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﻗﺴﻤﺘﯽ ﺍﺯ ﺷﻬﺮ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺍﺧﯿﺎﺭ ﺩﺍﻋﺶ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﻫﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺩﺭﺧﻮﺍﺳﺖ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﺎ ﻭﺍﮐﻨﺶ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﻣﻮﺍﺟﻪ ﺷﺪ ، ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﺍﮔﺮ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ ﻭﺍﺭﺩ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺷﻮﺩ ﺑﺎ ﻣﺸﺖ ﻣﺤﮑﻢ ﭘﯿﺸﻤﺮﮔﺎﻥ ﮐﺮﺩ ﻣﻮﺍﺟﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ .
ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺍﺯ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﻧﻔﺲ ﮐﺎﺫﺏ ﺧﻮﺩ ﺑﺪ ﺿﺮﺑﻪ ﺍﯼ ﺧﻮﺭﺩﻧﺪ ﻭ ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻥ ﮐﺮﮐﻮﮎ ﺩﺍﻋﺶ ﻗﺴﻤﺘﯽ ﺍﺯ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺗﺼﺮﻑ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﭘﯿﺸﺮﻭﯼ ﺑﻮﺩ .
ﺩﺍﻋﺶ ﻣﺎﻣﻮﺭﯾﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻧﯿﻤﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﮔﺰﺍﺷﺖ ﻭ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺣﻤﻠﻪ ﻭﺭ ﺷﺪ ﻭ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﺎﻋﺚ ﺧﺸﻢ ﮐﺸﻮﺭﻫﺎﯾﯽ ﭼﻮﻥ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻭ ﺍﺳﺮﺍﯾﯿﻞ ﻭ ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﺷﺪ .
ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﮐﻪ ﻣﺴﻮﻟﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﺗﻤﺮﺩ ﺍﺯ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﺩﺍﻋﺶ ﺭﺍ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺑﻨﺪﺭ ﺑﻦ ﺳﻠﻄﺎﻥ ﮐﺮﺩ ﭼﺮﺍﮐﻪ ﺍﻭ ﺩﺍﻋﺶ ﺭﺍ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺗﺠﻬﯿﺰ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﻠﯿﻮﻥ ﻣﻠﯿﻮﻥ ﺩﻻﺭ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ .
ﺍﺭﺗﺶ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺷﮑﺴﺖ ﻫﺎﯼ ﺳﻨﮕﯿﻨﯽ ﻣﺘﺤﻤﻞ ﺷﺪ . ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﮐﺮﺩ ﺍﺯ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﺧﻮﺍﺳﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﮐﻤﮏ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﯿﺎﯾﻨﺪ ﻭ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻫﻢ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﻫﺎﯼ ﻧﻤﺎﯾﺸﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﻋﻠﯿﻪ ﺩﺍﻋﺶ ﺁﻏﺎﺯ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺐ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ﻣﺴﺮﻭﺭ ﺍﺯ ﮐﻤﮏ ﻭ ﯾﺎﺭﯼ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻫﺎ ﺧﻮﺩ ﻓﺎﺗﺢ ﻧﺒﺮﺩ ﺑﺎ ﺩﺍﻋﺶ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺴﺘﻨﺪ ، ﺍﻣﺎ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﭘﺮﻭﺍﺯ ﻫﺎﯼ ﻧﻤﺎﯾﺸﯽ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺗﻌﻄﯿﻞ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺭﻭﯼ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﻭ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﮐﻮﺩﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩ .
ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺩﺳﺘﻪ ﯾﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﺳﻮﯾﻪ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺩﺭﺍﺯ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺩﻭﻟﺖ ﻫﻢ ﺑﺎ ﺑﺰﺭﮒ ﻣﻨﺸﯽ ﺩﺳﺘﻪ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﺑﻪ ﯾﺎﺭﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﺷﺘﺎﻓﺖ ﻭ ﺍﺯ ﺯﻣﯿﻦ ﻭ ﻫﻮﺍ ﺑﻪ ﺩﻋﺶ ﺣﻤﻠﻪ ﻭﺭ ﺷﺪ ﻭ ﻣﻮﺍﺿﻊ ﺩﺍﻋﺶ ﺭﺍ ﻣﻨﻬﺪﻡ ﻣﯿﮑﺮﺩ ﺗﺎ ﻧﺒﺮﺩ ﺑﯿﻦ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﺎ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻣﻮﺍﺯﻧﻪ ﺭﺳﯿﺪ ﻭ ﺣﺎﻻ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﯾﺎﺭﯼ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺩﺍﻋﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻘﺐ ﻣﯽ ﺭﺍﻧﻨﺪ .
ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺩﺭ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﻣﺸﺘﯽ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺖ ﻭ ﭼﺮﺍﻍ ﺳﺒﺰ ﻧﺸﺎﻥ ﺩﺍﺩﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﮔﺮﻭﻩ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺘﯽ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻓﺮﺍﻭﺍﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺮﺩﻫﺎ ﺩﺍﺷﺖ .
ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﮐﺮﺩﻫﺎﯼ ﻋﺮﺍﻕ ﻋﺒﺮﺕ ﺑﮕﯿﺮﻧﺪ ﻭ ﺩﺳﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻫﺮﮔﺰ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺧﺎﺭﺝ ﻧﮑﻨﺪ .

ﺍﻥ ﺷﺎﺀﺍﻟﻠﻪ
Junior Poster
Junior Poster
پست: 184
تاریخ عضویت: دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۶, ۷:۰۰ ب.ظ
محل اقامت: بی سرزمین تر از باد
سپاس‌های ارسالی: 327 بار
سپاس‌های دریافتی: 353 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط jiyar rojhelat »

یه جورایی تحلیل می کنید که انگار از پشت پرده خبر دارید! دوست عزیز کردهای عراق و در کل کردهای تمامی مناطق ایران سوریه عراق و ترکیه همیشه مور ظلم و تعدی واقع شدند. هیچوقت هم کسی از این کشورها حاضر نشدند با کردها روراست برخورد کنند همیشه پای منافعشون وسط بوده وگرنه هیشکی از اچشم و ابروی کردها خوشش نمیاد. در واقع این که کشور عارق تقسی م بشه خیلی بهتر از اینه که یک حکومت ضعیف داشته باشند. همین الانشم دولت مرکزی عراق چندان عرضه ای از خودش در جهت مبارزه با داعش نشون نداده . همونطوری که خودتون بهتر می دونید تا کنون بیشتر کسایی که در عراق شهید و زخمی شدند از دو طایفه عرب شیعه و کرد بوده اند. در این میان اعراب سنی مذهب کمترین خسارت رو دیدن و حتی تا اونجایی که تونستند به داعش کمک کردند.
ببینید دوست عزیز وصل کردن کردها به بیگانگان و نوکر خواندن آنها آب در هاون کوبیدینی بیش نیست! وقتی دولت مرکزی کمترین کمک رو به کردها می کنه و حتی در دفاع از شهروندان خودش هم دچار ضعفه چه ضمانتی وجود دارد که بتواند از شهروندان کرد در برابر داعش و فرزندان آینده داعش حمایت کنه؟ وقتی حکومت مرکزی هنوز بر سر دوراهی طایفه گری و اتحاد اصولی مانده باشد بهترین کار تقسیم عراق به 3 منطقه می باشد. بگذاریم اعراب سنی چه غلطی می تونن در برابر دواعش و امثال اونها بکنند. تنهاشون بزاریم ببینم بدون کمک اعراب شیعه و کردها و کمک ایران و بقیه می تونن از ناموسشون دفاع کنند. عمرا بتونند. این معرکه رو اعراب سنی و عربستان راه انداختند بزارید خودشون توش بسوزند. درسته که منطقه کردستان هنوز خیلی با استانداردهای حکومتی فاصله داره ولی همه از اول که سوئیس نبودند باید صبر کرد و دید چگونه پیش می رود. به نظر من وجود یک دولت کرد و شیعه برای ما بهترین منافع رو داره .
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

porim نوشته شده:یه جورایی تحلیل می کنید که انگار از پشت پرده خبر دارید! دوست عزیز کردهای عراق و در کل کردهای تمامی مناطق ایران سوریه عراق و ترکیه همیشه مور ظلم و تعدی واقع شدند.
ببینید دوست عزیز وصل کردن کردها به بیگانگان و نوکر خواندن آنها آب در هاون کوبیدینی بیش نیست!!! .


دوست عزیز کسی نگفت ملت کرد بلکه گفته شد مقامات کرد (بارزانی و ...)
مورد ظلم قرار گرفتن کردها هم ناشی از اقدامات خود مقامات کرد است. نمونه اش خیانت بارزانی و هجوم داعش به سنجار و جنایتی که بر سر کردهای ایزدی امد.
در مورد وصل کردن کرد ها نه ! بلکه مقامات کرد به بیگانگان ، همین عکسی که از بارزانی در پست قبل قرار داده شد خود به اندازه کافی گویا هست نیازی به توضیح نیست.
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

تصویر

ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﺍﯾﺰﺩﯼﻫﺎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺍﻋﺶ ﺧﺮﯾﺪﯾﻢ !!

ﺩﻭﻟﺖ ﻣﻨﻄﻘﻪﺍﯼ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﺯﺍﺩﯼ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﮐﺮﺩ ﺍﯾﺰﺩﯼ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﻋﺶ ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﭘﻮﻝ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ....
ﺑﻪ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺭﻭﺯﻧﺎﻣﻪ ﺣﺮﯾﺖ، ﻫﺎﺩﯼ ﺩﻭﺑﺎﻧﯽ، ﻣﺪﯾﺮﮐﻞ ﺍﻣﻮﺭ ﺍﯾﺰﺩﯼﻫﺎ ﺩﺭ ﺩﻭﻟﺖ ﻣﻨﻄﻘﻪﺍﯼ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﮔﻔﺘﻪ ﺍﺳﺖ :
ﺷﺒﻪﻧﻈﺎﻣﯿﺎﻥ ﺩﺍﻋﺶ ﺧﺮﯾﺪ ﻭ ﻓﺮﻭﺵ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﺍﯾﺰﺩﯼ ﺭﺍ ﺑﻪ ﯾﮏ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﻭ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ . ﺁﻧﻬﺎ ﺯﻧﺎﻥ ﺭﺍ ﺩﺭﺑﺎﺯﺍﺭ ﺑﺮﺩﻩ ﻓﺮﻭﺷﯽ 50 ﺩﻻﺭ ﻣﯽﺧﺮﻧﺪ ﻭ 2000 ﺗﺎ 2500 ﺩﻻﺭ ﺑﻪ ﻣﺎ ﻣﯽﻓﺮﻭﺷﻨﺪ . ﺁﻧﻬﺎ ﻗﻀﯿﻪ ﺭﺍ ﮐﺎﻣﻼ ﺗﺠﺎﺭﯼ ﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ ....

ﺑﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﺩﻭﺑﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ؛ ﭘﻮﻟﯽ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﺰﺩﯼﻫﺎ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﺷﺪﻩ ﺍﺯ 1000 ﺗﺎ 10 ﻫﺰﺍﺭ ﺩﻻﺭ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﺟﻮﺍﻥ ﭘﻮﻝ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﻃﻠﺐ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﻫﻨﻮﺯ 3500 ﺩﺧﺘﺮ ﻭ ﺯﻥ ﮐﺮﺩ ﺍﯾﺰﺩﯼ ﺩﺭ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﻋﺸﯽﻫﺎ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺑﺮﺩﻩ ﺍﺳﯿﺮ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﻣﺎ ﺗﻼﺵ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﺗﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﻧﺠﺎﺕ ﺩﻫﯿﻢ ....

ﺍﻧﭽﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺗﺎﺳﻒ ﺍﺳﺖ ﺍﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﻫﻨﻮﺯ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﭘﺮﻭﻧﺪﻩ ﻣﻌﺎﻣﻼﺕ ﭘﺮ ﺳﻮﺩ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﻧﻔﺖ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﺑﺎ ﺩﺍﻋﺶ ﻭ ﺗﺤﺖ ﺗﻌﻘﯿﺐ ﺑﻮﺩﻥ ﻋﺪﻩ ﺍﯼ ﺍﺯ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﭘﯿﺸﻤﺮﮔﻪ ﻭ ﺍﺣﺰﺍﺏ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺳﮑﻮﺕ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﺍﺯ ﮐﻨﺎﺭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ ﻣﺨﻔﯽ ﭘﺮ ﺳﻮﺩ ﺑﺎ ﺩﺍﻋﺶ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﺑﻪ ﺍﺳﺎﺭﺕ ﺩﺍﺩﻩ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺧﺮﻧﺪ !!

ﺑﯿﺶ ﺍﺯ 7000 ﺩﺧﺘﺮ ﻭ ﺯﻥ ﮐﺮﺩ ﺍﯾﺰﺩﯼ ﺩﺭ ﺟﺮﯾﺎﻥ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﺳﻨﺠﺎﺭ ﻭ ﺳﭙﺲ ﻋﻘﺐ ﻧﺸﯿﻨﯽ ﺧﺎﺋﻨﺎﻧﻪ ﻗﻮﺍﯼ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺣﻤﻠﻪ ﺩﻣﭙﺎﯾﯽ ﭘﻮﺷﺎﻥ ﮐﻼﺳﯿﻨﮑﻒ ﺑﺪﺳﺖ ﺩﺍﻋﺶ ﺩﺭ ﺍﻭﺕ 2014 ﺑﺪﻭﻥ ﺷﻠﯿﮏ ﯾﮏ ﺗﯿﺮ ﻭ ﻟﺤﻈﻪ ﺍﯼ ﻣﻘﺎﻭﻣﺖ ﺑﻪ ﺩﺍﻋﺶ ﺳﭙﺮﺩﻩ ﺷﺪﻧﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﻧﻔﺮﺕ ﺷﺪﯾﺪ ﻣﺮﺩﻡ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﻠﯿﻪ ﺧﯿﺎﻧﺖ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﻗﺒﺎﻝ ﻣﺪﺍﻓﻌﺎﻥ ﭖ ﮎ ﮎ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﺷﻨﮕﺎﻝ ﮔﺮﺩﯾﺪ ﺍﻧﭽﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﻧﮕﺮﺍﻧﯽ ﺍﺳﺖ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺯﻧﺎﻥ ﻭ ﺩﺧﺘﺮﺍﻥ ﺷﻨﮕﺎﻟﯽ ﺑﺎ ﭼﻪ ﻭﺿﻌﯿﺘﯽ ﺑﻪ ﻣﯿﺎﻥ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺧﻮﺩ ﺑﺮ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﻧﺪ !!! ؟
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۰, ۱:۵۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط henaselakesan »

واقعا متن شما mpo پر از اشکال و جهت گیری همراه با بغض و کینه از ملت کرد هست

حتی کسی که کمترین اطلاعات رو از اوضاع سیاسی منطقه داره با خوندن متن شما میفهمه که مغرضانه هست در ضمن مک فارلین یادته یا نه
Captain I
Captain I
پست: 1190
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1244 بار
سپاس‌های دریافتی: 9775 بار

Re: تحولات اقلیم کردستان عراق

پست توسط mpo »

[img]http://uupload.ir/files/bsya_۲۰۱۵-۰۵-۰۶_۰۴.۱۹.۳۹.jpg[/img]

ﺳﻮﻏﺎﺕ ﺍﺭﺑﯿﻞ ﺑﻪ ﻭﺍﺷﻨﮕﺘﻦ ﭼﯿﺴﺖ ؟

ﻋﺎﺩﻝ ﻣﺮﺍﺩ
ﻋﻀﻮ ﺭﻫﺒﺮﯼ ﻭ ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺷﻮﺭﺍﯼ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﺣﺰﺏ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﻣﯿﻬﻨﯽ ‏(ﯾﮑﯿﺘﯽ ‏) :
ﺳﻔﺮ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺑﻪﻋﻨﻮﺍﻥ ﺩﺳﺘﺎﻭﺭﺩ ﺣﺰﺑﯽ ﺍﻭ ﻭ ﻋﺎﻣﻠﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎﻧﺪﻥ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻭﯼ ﺩﺭ ﻣﻨﺼﺐ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﻧﮕﺮﺩﺩ !!...
ﺑﻪ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﺧﺒﺮﮔﺰﺍﺭﯼ ﮐﺮﺩﭘﺮﺱ: ﻣﺴﻌﻮﺩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺭﺋﯿﺲ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﻋﺮﺍﻕ ﮐﻪ ﻣﺪﺕ ﺗﻤﺪﯾﺪﺷﺪﻩ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﻭﯼ ﺩﺭ ﻣﺎﻩ ﺁﮔﻮﺳﺖ ﭘﯿﺶ ﺭﻭ ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﻣﯽﺭﺳﺪ، ﺭﻭﺯ ﺷﻨﺒﻪ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﺎ ﺩﻋﻮﺕ ﺭﺳﻤﯽ ﻣﻘﺎﻣﺎﺕ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﺳﻔﺮ ﮐﺮﺩ، ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﺳﻔﺮ ﻋﺎﺩﻝ ﻣﺮﺍﺩ ﻣﺴﺌﻮﻝ ﺷﻮﺭﺍﯼ ﻣﺮﮐﺰﯼ ﯾﮑﯿﺘﯽ ﺍﻋﻼﻡ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺳﻔﺮ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺑﻪ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺑﻪﻋﻨﻮﺍﻥ ﺩﺳﺘﺎﻭﺭﺩ ﺣﺰﺏ ﺩﻣﻮﮐﺮﺍﺕ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ‏( ﭘﺎﺭﺗﯽ ‏) ﺗﻠﻘﯽ ﺷﻮﺩ ...

ﻋﺎﺩﻝ ﻣﺮﺍﺩ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ :
ﭘﺎﺭﺗﯽ ﺍﯾﻦ ﺳﻔﺮ ﺭﺍ ﺩﺳﺘﺎﻭﯾﺰﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺑﻘﺎﯼ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﭘﺴﺖ، ﺑﺎ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﻧﺒﻮﺩ ﺟﺎﯾﮕﺰﯾﻦ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻭ ﻗﺮﺍﺭ ﻧﺪﻫﺪ؛ ﭼﺮﺍﮐﻪ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ ﮐﻨﻮﻧﯽ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﻭ ﺩﻋﻮﺕ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺍﺯ ﻭﯼ ﺣﺎﺻﻞ ﻣﺒﺎﺭﺯﺍﺕ ﻭ ﻓﺪﺍﮐﺎﺭﯼﻫﺎﯼ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﭘﯿﺸﻤﺮﮒ ﺍﺯ ﮐﻮﺑﺎﻧﯽ ﺩﺭ ﺳﻮﺭﯾﻪ ﺗﺎ ﺧﺎﻧﻘﯿﻦ ﺩﺭ ﻋﺮﺍﻕ ﺍﺳﺖ ....
ﻋﺎﺩﻝ ﻣﺮﺍﺩ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﻣﯽﮔﻮﯾﺪ ﮐﻪ ﺧﻮﺩ ﺣﺰﺏ ﭘﺎﺭﺗﯽ ﺩﺳﺘﺎﻭﺭﺩ ﭼﻨﺪﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﺩﻓﺎﻉ ﺍﺯ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﻧﯿﺎﻭﺭﺩﻩ ﮐﻪ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺑﺎ ﺩﺭ ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺁﻥ، ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺩﻋﻮﺕ ﺍﺯ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺳﻔﺮ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﮐﺸﻮﺭ ﮐﻨﺪ ....
ﻭﯼ ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺷﮑﺴﺖ ﺩﺍﻋﺶ ﺗﻮﺳﻂ ﭘﯿﺸﻤﺮﮔﻬﺎﯼ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﺻﻮﺭﺕ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻭ ﻧﻪ ﺣﺰﺏ ﭘﺎﺭﺗﯽ ﻭ ﻣﻄﻤﺌﻨﺎً ﺩﻭﻟﺖ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺍﺯﺁﻧﭽﻪ ﺩﺭ ﺷﻨﮕﺎﻝ ﺭﻭﯼ ﺩﺍﺩ ﻣﻄﻠﻊ ﺍﺳﺖ !!!
ﻻﺯﻡ ﺑﻪ ﺫﮐﺮ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﺪﺕ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﺭﯾﺎﺳﺖ ﻣﺴﻌﻮﺩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺑﺮ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺩﺭ ﺗﺎﺭﯾﺦ 19 ﻣﺎﻩ ﺍﻭﺕ ﺳﺎﻝ 2105 ‏( ﻣﺮﺩﺍﺩ 1394 ‏) ، ﺑﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﻣﯽﺭﺳﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺣﺎﺿﺮ ﺭﻫﺒﺮﺍﻥ ﺣﺰﺏ ﺩﻣﻮﮐﺮﺍﺕ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ (ﭘﺎﺭﺗﯽ ‏) ﺗﻼﺵﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺑﻪﻣﻨﻈﻮﺭ ﯾﺎﻓﺘﻦ ﺭﺍﻫﮑﺎﺭﻫﺎﯼ ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ ﺑﺎﻫﺪﻑ ﺍﺑﻘﺎﯼ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﺎﺭﺯﺍﻧﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﭘﺴﺖ ﺁﻏﺎﺯ ﮐﺮﺩﻩﺍﻧﺪ ﻭ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﺗﻤﺪﯾﺪ ﺍﯾﻦ ﻣﺪﺕ ﻧﯿﺰ ﻣﻮﺟﺐ ﺑﺮﻭﺯ ﻣﻨﺎﻗﺸﺎﺕ ﺷﺪﯾﺪ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺭﻫﺒﺮﺍﻥ ﻭ ﺟﺮﯾﺎﻥﻫﺎﯼ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﺍﻗﻠﯿﻢ ﮐﺮﺩﺳﺘﺎﻥ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”